Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Hlohovec vypadol v pohári s Topoľčanmi

Púť minuloročného finalistu Slovenského pohára sa v tomto roku skončila už vo štvrťfinále.

(Zdroj: (JŠ))

HLOHOVEC. SPORTA neobháji striebornú pozíciu z minulého ročníka v Slovenskom pohári. Vo štvrťfinálovom zápase bolo na domácej palubovke nad jej sily topoľčianske Agro. Agresívnejší hostia rozhodli o svojom postupe už v prvom polčase, kedy si vypracovali sedemgólový náskok a ten v druhom dejstve už iba udržiavali.

SPORTA – Topoľčany 24:32 (11:18)

V skvelej atmosfére SPORTA vo svojom prvom útoku neuspela, zatiaľ čo Žilinčík áno a hostia viedli. Domáci doťahovali, ale v 5. minúte vychytal Meluš strelu Chiseliova a Žilinčík dával na 2:4. Hosťujúci hráč bol pri chuti aj naďalej a ďalšími dvomi gólmi, dokonca v oslabení, zvýšil už na 4:7. Keď sa Urban v 12. minúte presadil cez Hirtla a dal na 5:9, tréner Lipták bral time out. Ten na chvíľu rozbehnutých hostí zastavil a aj vďaka vylúčeniam SPORTA znížila na 7:10, no prehrávala v súbojoch jeden na jedného ako v obrane, tak aj v útoku, k tomu sa pridal brankár Meluš a v 20. minúte viedlo Agro opäť rozdielom piatich gólov – 7:12. Do brány domácich prišiel Konečný, ale ani on hostí nezastavil, v 25. minúte bolo 9:16 a na prestávku išli tímy za stavu 11:18.

V druhom polčase sa do domácej brány vrátil Žernovič, „Liptákovci“ zlepšili obranu, za päť minút znížili na 14:19 a zdalo sa, že ešte môžu so zápasom niečo spraviť. Topoľčany si však sedem gólové vedenie rýchlo prinavrátili naspäť a v 40. minúte bolo 15:22. Agro sa nikam neponáhľalo, SPORTA v snahe vrátiť sa ešte do zápasu narážala na dobre chytajúceho Meluša, a tak sa gólový rozdiel dlho nemenil. V 53. minúte si tréner Lipták zobral za stavu 20:28 ešte jeden time out, po ňom sa ešte domáci snažili o zdramatizovanie zápasu hrou bez brankára a so siedmimi hráčmi. Želaný efekt to nemalo a po výsledku 24:32 postúpili do semifinále Topoľčany.

SPORTA: Žernovič, Konečný – Péchy, Takáč 2, Hriňák 4, Laho, Dačevič 1, Rakús, Briatka 4, Tschur 3/1, Zaťko 4/1, Chiseliov 1, Hirtl, Papp 3, Majbík 2, Hajko. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Topoľčian: Hlinka 6, Žilinčík 6. Pred 500 divákmi rozhodovali Čanda a Brunovský. Vylúčení: 4 – 4, pok. hody: 2/2 – 4/3.

Ostatné výsledky: Martin – Považská Bystrica 26:30 (13:15), Prešov – Nové Zámky 33:29 (21:11), Modra – Šaľa 29:33 (11:18).

Program semifinále (hrá sa už na 2 zápasy): Topoľčany – Prešov, Šaľa – Považská Bystrica.

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Malačan reprezentoval Slovensko vo finále medzinárodnej debatnej súťaže

Prezident SR Andrej Kiska vo štvrtok (20. septembra) v Bratislave otvoril finálovú časť 12. ročníka jedinej debatnej súťaže v nemeckom jazyku Jugend debattiert international.