TRNAVA. Návrhy študentov architektúry na humanizáciu obytného súboru Hlboká, Paulínskej ulice, ale aj ich pohľad na budúcnosť priestoru Kalvárie v Trnave majú podľa poradcu primátora pre Mestskú pamiatkovú rezerváciu Milana Horáka nesporne invenciu, ktorá by mala byť využitá. Študentské práce sú prezentované v kaplnke vo dvore trnavskej radnice vo forme posterov a priestorových modelov ako výsledok spolupráce samosprávy a Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity.
Budúci architekti mali pri tvorbe svojich prác voľnú ruku, radnica im nestanovila žiadne limity ani obmedzenia. Vďaka tomu mohli naplno prejaviť svoju tvorivosť a priniesť aj odvážne návrhy, ktoré by vedenie mesta mohli inšpirovať pri reálnom riešení územia. "Toto sa stalo v prípade Paulínskej ulice. Dnes je to jedno veľkokapacitné parkovisko, jedna frekventovaná ulica, ktorá nemá s humánnym prostredím takmer nič spoločného, i keď parčík v strede je. Ale keď sa ten parčík stane súčasťou bulváru a objaví sa tam v určitej časti vodný tok, doplní sa to o mestské opevnenie, tak je to nesporne prínos pre humanizáciu tejto časti centrálnej mestskej zóny,“ povedal o jednom z návrhov Horák.
Mesto Trnava má s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity uzatvorenú zmluvu, v ktorej sa obe strany dohodli na spolupráci v oblasti architektúry, urbanizmu, územného plánovania, obnovy pamiatkového dedičstva a ďalších aktivitách. Trnava sa v zmluve zaviazala druhej strane poskytovať podklady a odborné vstupy nevyhnutné pre konkrétne aktivity študentov architektúry, fakulta zasa poskytnúť výstupy z týchto aktivít.