Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz

Čajky odvetu s Pécsom nezvládli, postupujú Maďarky

Piešťanské Čajky si nezahrajú v základnej skupine Európskeho pohára FIBA.

Čajky si po minulom roku budú musieť v tejto sezóne od Európskeho pohára oddýchnuť.(Zdroj: Laco Ďuračka)

PIEŠŤANY. Piešťanské Čajky napriek solídnemu 10-bodovému náskoku z prvého duelu nezvládli stredajší odvetný zápas kvalifikácie Európskeho pohára FIBA basketbalistiek 2016/2017. Maďarskému tímu PEAC Pécs podľahli na vlastnej palubovke 64:78, a keďže pod jeho košmi zvíťazili minulý týždeň „iba“ 74:64, z postupu do skupinovej fázy sa raduje ich súper.

Piešťanské Čajky – PEAC-Pécs 64:78 (28:34) – prvý zápas 74:64 – PEAC-Pécs postúpil do skupinovej fázy

Piešťany mali úvod ako zo zlého sna, súperkám dovolili sériu desiatich bodov v rade. Po oddychovom čase zlepšili svoj výkon, keď v priebehu dvoch minút dokázali stiahnuť manko na rozdiel jediného bodu. Pécs si počas prvej štvrtiny držal menší náskok, ale nakoniec bolo skóre po desiatich minútach vyrovnané – 20:20. V druhej perióde to bol hlavne festival nepremenených šancí na oboch stranách, na každý bod sa hráčky nadreli. Hostky opäť dokázali zlepšiť svoju hru a po prvom polčase napokon viedli 34:28.

Čajkám nevyšiel úvod tretej štvrtiny podľa predstáv, Pécs odskočil sériou deviatich bodov už na 15-bodový rozdiel (28:43). Zverenkyne trénera Martina Pospíšila sa snažili sťahovať z vysokého manka, do konca tretej štvrtiny ukrojili len štyri body – 44:55. S veľkým nasadením vykročili domáce hráčky aj do záverečnej 10-minútovky, šesť minút pred koncom opäť ožili ich postupové šance, keď stiahli na jednociferný rozdiel. Pécs však premenil kľúčové strely, čím rozhodol o osude stretnutia. Brownová mohla byť v závere stretnutia hrdinkou, ale jej trojkový pokus desať sekúnd pred koncom nepadol do koša.

ČAJKY: Oliverová 16, Páleniková 13, Handyová 9, Oroszová 8, Brownová 4 (Slamová 12, Dudášová 2, Mikulášiková 0).

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: „V prvom rade by som chcel pogratulovať Pécsu k víťazstvu, ktorý hral v súčte 80 minút lepšie ako my. Môže nás mrzieť hlavne naša disciplína v obrane. Jeden obrovský aspekt prečo sme smutní a dôvod nášho nepostupu je naša vlastná sebadisciplína, ktorá bola veľmi zlá. Ešte jeden dôležitý faktor rozhodol, v útočnej činnosti sme urobili strašne veľa chýb, až 20 strát, ktoré Pécs veľmi dobre trestal. My sme potom skĺzavali k individualizmu, vďaka čomu sme nemohli byť úspešní.“

Sabína Oroszová, hráčka Piešťan: „Vyšlo to tak, že z oboch zápasov vyšiel Pécs lepšie. Myslím si, že sme boli na ne takticky pripravené, ale nezvládli sme to. Beriem za to zodpovednosť ja ako kapitánka. Myslím si, že som bola prvá, ktorá zlyhala.“

7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  8. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)

Predpredaj diaľničných známok na rok 2019 sa začne v sobotu

Diaľničné známky si môžete zakúpiť za nezmenené ceny.

Futbalový turnaj v Leopoldove ovládla Brutálna zostava

Víťazom 11. ročníka tradičného Mikulášskeho turnaja sa stal celok Brutálna zostava.