Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Desiaty zápas bez prehry (+FOTO)

Skelú sériu ťahajú trnavskí juniori v druhej lige, kde neprehral už desať stretnutí a pokukujú aj po prvej priečke.

(Zdroj: LUKÁŠ GRINAJ)

Trnava jun. – Žilina B 2:0 (1:0)

Sebavedomí Žilinčania začali útočne, patril im úvod stretnutia, ale brankára Strapáka neohrozili. Domáci, hrajúci bez vykartovaného Tomoviča, hru postupne vyrovnali a v 12. min strela Yaoa smerovala nad bránu. Rovnako pochodil aj hosťujúci Michlík v 18. min. Po polhodine hry tečovanú strelu Gojkoviča kryl žilinský gólman Holec. To už Trnavčania hrali bez zraneného Borisa Bališa a o desať minút neskôr musel striedať aj zranený Privat Yao. V 35. min. prešiel dobre hrajúci Mihálik cez dvoch Žilinčanov, Letič ho stiahol dolu a nariadenú penaltu bezpečne premenil prízemnou strelou k pravej žrdi Richnák – 1:0. Do druhého polčasu nastúpili žlto-zelení so snahou o vyrovnanie. Najskôr Klec vystrelil vedľa a vzápätí po centri sprava zasahoval Strapák na dvakrát pred tým istým hráčom. V 60. min. nebezpečný center Čonku odvrátila žilinská obrana pred Gombalom na roh. V 73. min kryl spoľahlivý Strapák ďalekonosnú strelu stopéra Kašu. V 77. min. prenikol po pravej strane do šestnástky Gagnon a jeho prihrávku usmernil za chrbát žilinského gólmana Erik Ujlaky – 2:0. Tri minúty pred koncom vytiahol Strapák spod brvna na roh loptu Herreru. Spartakovci v poslednej štvrťhodine nedotiahli najmenej dva úniky do tvorenej obrany hostí, no napriek tomu si zaslúžene pripísali do tabuľky tri body a zaknihovali si rekordný desiaty zápas bez prehry, keď v troch stretnutiach remizovali a sedem duelov vyhrali.

Góly: 35. Richnák (11m), 77. E. Ujlaky. R. Ochotnický, ŽK: Kaša, Letič, 190 divákov.

SPARTAK JUN.: Strapák – Hrebík, Tóth, Horník, Čonka – Richnák, Gojkovič – Gagnon (80. Traore), Mihálik, B. Bališ (30. Gombala) – Privat Yao (40. E. Ujlaky). Tréner M. Šarmír.

Marián Šarmír: „Vedeli sme, že máme do činenie s veľmi kvalitným mužstvom, kombinačným, rýchlym, dominantným na lopte. Tak sme sa aj na súpera pripravili. Vedeli sme, že majú veľmi šikovných afrických krídelníkov, ktorí majú dobrú rozohrávku a prechod do útoku. Po taktickej stránke sme to zvládli veľmi dobre, súpera sme nepustili do vyloženej šance. Mali optickú prevahu, ale výsledok je priaznivý pre nás. V tejto fáze súťaže sú dôležité body a my sme radi za dnešné tri body.”

Ostatné výsledky 12. kola: Svätý Jur – Skalica 0:3 (0:1), Šamorín – Pohronie 0:2 (0:1), Banská Bystrica Nitra 1:3 (0:2), Nové Mesto – Sereď 0:3 (0:1), Martin – Slovan jun. 2:0 (1:0).