Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Gladiátori zaskočili Detvu aj Skalicu

Trnavskí hokejisti majú za sebou vydarený týždeň, keď zdolali favorita z Detvy a na Záhorí sa dokázali vrátiť do zápasu aj za nepriaznivého stavu 0:3 a vybojovali bod.

J. Reho prekonáva Rosandića v zápase s Detvou. (Zdroj: HKTRNAVA.SK)

10. KOLO

Trnava – Detva 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Detva bola počas celého zápasu oveľa lepšia v korčuľovaní, strelecká aktivita bola taktiež na ich strane (19:40). Avšak čo Gladiátorom nevyšlo proti Michalovciam, to dobehli proti Detve a gólovú nulu si vynahradili hneď trojbodovou výhrou. Duel rozhodovali presilové hry. Trnava sa obstojne ubránila päťminútovej oslabovke, keď sa Čunderlík musel predčasne pobrať pod sprchy po nešťastnom zákroku na Valjenta, a inkasovala iba raz. Naproti tomu zo štyroch výhod využila hneď dve. V tretej tretine ešte pre Detvu vykresal iskierku nádeje z tlaku Srnka, ale vyrovnať sa favoritovi nepodarilo ani v záverečnej hre bez brankára.

Góly: 5. Schmidt, 27. Reho, 49. Kamenický, 51. Jurák – 12. Paleček, 44. Fekiač, 55. Srnka.
Vylúčení: 1:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 19:40. Divákov: 195.

TRNAVA: Juríček – Mrázik, Reho, Poláček, Roth, Mihalko, Vojtas, Keleši, Bohucký – Jurák, Schmidt, Okoličány – Brzák, Hrbáčik, Ševčík – Beták, Čunderlík, Kamenický – Mrava, Kratochvíla, Lukačovič. Tréner J. Fabian.

Ostatné výsledky 10. kola: Spiš. N. Ves – Skalica 2:4 (1:0, 0:3, 1:1), Martin B – Prešov 2:9 (0:2, 0:4, 2:3), P. Bystrica – Michalovce 3:7 (0:2, 1:3, 2:2), Topoľčany mali voľno.

11. KOLO

Skalica – Trnava 4:3 sn (3:1, 0:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

V zápase 11. kola Skaličania hostili trnavských gladiátorov. Lepšie začali domáci, keď už v 2. minúte sieť za trnavským gólmanom rozvlnil M. Romančík. Skaličania boli pri chuti a pridali ešte dva góly Vaškovičom a opäť Romančíkom. Hostia sa do hry dostali v 19. minúte, keď v presilovke znížil Schmidt. V prostrednej časti duelu hostia začali tlačiť a domáci často ani netušili, akým zázrakom neinkasovali. Ale raz Romančík predsa len puk zo siete lovil – v 35. minúte ho prekonal Brzák. Tento scenár pokračoval aj v tretej tretine a z toho zákonite rezultoval vyrovnávajúci gól z hokejky Lukačoviča. Až potom sa domáci prebrali, začali byť iniciatívnejší a chceli skóre zvrátiť na svoju stranu, ale remízový stav bol aj po 60-tich minútach. Zápas tak dospel do predĺženia. V ňom mali domáci výhodu presilovky, ktorú nevyužili a v samostatných nájazdoch rozhodol o bode naviac pre Skaličanov Vereš.

Góly: 2. a 15. M. Romančík, 14. Vaškovič, rozh. sam. nájazd Vereš – 19. Schmidt, 35. Brzák, 47. A. Roth.

TRNAVA: Juríček – Mrázik, Reho, Poláček, Roth, Keleši, Mihalko, Vojtas, Bohucký – Jurák, Schmidt, Okoličány – Beták, Hrbáčik, Glemba – Brzák, Ševčík, Kamenický – Mrava, Lukačovič.

Ostatné výsledky 11. kola: Detva – Michalovce 2:3sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1), Prešov – Spiš. N. Ves 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), Topoľčany – P. Bystrica 3:1 (1:1, 2:0, 0:0), Martin B mal voľno.

9. Martin B    9    2    0    0    7    14:46    6

Program Trnavy – 12. kola, streda 12. októbra o 17.00 hod.: Trnava – Prešov. 13. kolo, piatok 14. októbra, Trnava má voľno.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Ryby na vianočný trh sa budú loviť v bežných termínoch

Výlov rýb na vianočný trh sa v Hodoníne, ktorý zásobuje aj západné Slovensko, uskutoční v tradičných termínoch.

Ľudia z Modranky dnes organizujú protest, dôvodom je veľa kamiónov

Protestné zhromaždenie v Modranke bude dnes popoludní, domáci chcú poukázať na množstvo tranzitov, ktoré cez túto mestskú časť prejde. Akciu riadne nahlásili mestu i policajtom.