Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Historická výhra Piešťanských Čajok

Piešťanským Čajkám sa v sobotnom extraligovom šlágri podaril historický počin. Prvýkrát vo svojej doterajšej existencii dokázali poraziť 13-násobné šampiónky extraligy Good Angels Košice v súťažnom zápase, keď ich zdolali 75:70.

(Zdroj: TASR)

PIEŠŤANY. Čajky tak zostali na víťaznej vlne, ktorú budú chcieť potvrdiť postupom z kvalifikácie Európskeho pohára už v stredu na domácej palubovke proti PEAC Pécs.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 75:70 (15:18, 29:35, 50:48)

Lepší vstup do zápasu mali Košičanky a už po chvíli viedli 5:0, keď trojku trafila Kupčíková. Čajky však dokázali so svojimi súperkami držať krok a nepustili ich na väčší odstup, naopak, štyri minúty pred koncom štvrtiny vyrovnala na 9:9 Oliver. Po prvej časti napokon mali mierny náskok 18:15 Košičanky. Podobne sa hralo aj v druhej štvrtine, Good Angels si stále udržiavali mierny náskok, Čajky si ich držali na dostrel, no pred polčasom odskočili Košice na šesť bodov – 29:35. Po prestávke však nabehli Čajky vo veľkom štýle a hnané zaplneným hľadiskom Diplomat arény rýchlo svoju stratu zmazali a prvýkrát sa dostali do vedenia zásluhou rýchlych štyroch bodov Oliver – 42:41. Potom Čajky začali mať viac z hry, darilo sa im v zakončení a využívali chyby hosťujúcej obrany. Naopak, v defenzíve si počínali veľmi úspešne a darilo sa im aj v útoku, najmä podkošom, kde dominovala výborne hrajúca Oliver. Čajky si hlavne v priebehu poslednej časti vypracovali miestami až 14 bodový náskok, ktorý sa síce v závere podaril Košičankám znížiť, ale Piešťanky dôslednou hrou v závere dotiahli zápas do víťazného konca a Good Angels prvýkrát v histórii porazili v súťažnom zápase.

ČAJKY: Oliver 27, Oroszová 12, Páleníková 11, Handy 7, Brown 5 (Mikulášiková, Slamová 7, (Dudášová 6, Balážová). Tréner M. Pospíšil.

Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: „Do každého zápasu ideme s cieľom zvíťaziť. S každým sa dá hrať. Dokázali sme to minulý rok v Eurocupe, v stredu v Pécsi a teraz s Good Angels. Sú to však len čiastkové ciele a sezóna bude ešte dlhá. Je pekné, že nám zápas s Good Angels vyšiel, no musíme sa stále zlepšovať. Stretnutie sa zlomilo v tretej štvrtine, kedy sme sa chytili a neskôr sme dokázali odskočiť dokonca na 14 bodov. Takisto sme dokázali udržať záverečný nápor Good Angels, čo napokon rozhodlo.“

1. Šamorín    3    3    0    202:152    6
2. GA Košice Ž    3    2    1    304:164    5
3. Pieš. Čajky Ž    2    2    0    178:114    4
4. Ružomberok    2    2    0    130:84    4
5. Poprad    3    1    2    166:177    4
6. Nitra    3    1    2    167:215    4
7. B. Bystrica    3    1    2    167:245    4
8. Cassovia KE    3    0    3    132:201    3