Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Hlohovec z Pezinka s povinným víťazstvom

SPORTA splnila v Pezinku úlohu favorita a víťazstvo si zabezpečila viac-menej už do polčasu. Šancu tak dostali všetci hráči vrátane dorastencov a okrem brankárov sa každý aj gólovo presadil.

(Zdroj: SPORTA.SK)

HLOHOVEC. Zverenci trénera Martina Liptáka si napravili chuť po prehratom zápase so Šaľou víťazstvom v Pezinku. Stále tak platí, že zo štyroch kôl doma dvakrát prehrali a vonku dvakrát vyhrali.

Pezinok – Hlohovec 19:38 (7:18)

Papierové predpoklady začali „Liptákovci“ napĺňať hneď od úvodu. Takáč, Hriňák, Laho, medzitým neuspel zo sedmičky domáci Baďura a SPORTA viedla v 5. minúte 3:0. Domácim sa síce podarilo znížiť na 3:4, no bolo to naposledy v stretnutí, čo so SPORTOU držali krok. V 11. minúte totiž neuspel zo sedmičky ani domáci Fekete a  krídla – Zaťko s Takáčom – boli nekompromisní – 3:7. Pri červenej karte Oravca za úder do tváre odskočili hostia na 4:10. Pezinok využil dvojité vylúčenie hostí na kozmetickú úpravu výsledku – 5:11, ale po návrate hráčov sa jednoznačne lepšia SPORTA utrhla na polčasových 7:18 a prakticky rozhodla o svojom víťazstve.

Hoci hneď na začiatku nepremenil sedmičku Tschur, druhý polčas bol o strieľaní domácich do dobre postavenej obrany SPORTY alebo na pripraveného gólmana, z čoho rezultovali rýchle brejky a zverenci trénera Liptáka ôsmimi gólmi v úvodnej desaťminútovke druhého dejstva odskočili už na 9:25. K slovu sa tak postupne viac začali dostávať Péchy, Hajko a Rákus a aj oni začali prispievať k zvyšovaniu náskoku. V 45. minúte dával Tschur po individuálnom prieniku na 13:28, góly pridali aj Rákus, či z krídla Péchy a na rozdiel dvadsiatich gólov priblížil SPORTU v 54. minúte Hajko – 16:35. Túto hranicu preťal v 56. minúte Papp – 16:36 a posledné slovo v drese hostí mali opäť Rakús a Péchy – 19:38.

SPORTA: Žernovič, Kašťák – Péchy 3, Takáč 3, Hriňák 1, Laho 2, Dačevič 3, Rakús 4/1, Briatka 6, Tschur 3, Zaťko 3, Hirtl 3, Papp 4, Majbík 2, Hajko 1. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Pezinka: Fekete 11, Baďura 4. Pred 50 divákmi rozhodovali Klus a Cipov. Vylúčení: 5 – 6, ČK: 16. Oravec, pok. hody: 4/1 – 2/1.

Ostatné výsledky 4. kola: ŠKP Bratislava – Považská Bystrica 30:30 (14:18), Modra – Topoľčany 18:31 (5:17), Nové Zámky – Malacky 37:28 (20:10), Šaľa – Prešov hrajú 12. októbra. Predohrávka 16. kola: Modra – Prešov 23:34 (10:16).

1. Prešov    4    4    0    0    133:99    8
2. Šaľa    3    3    0    0    107:72    6
3. Topoľčany    4    3    0    1    116:94    6
4. Hlohovec    4    2    0    2    116:102    4
5. N. Zámky    3    2    0    1    96:84    4
6. Modra    5    2    0    3    131:148    4
7. P. Bystrica    3    1    1    1    81:69    3
8. ŠKP Ba    4    1    1    2    105:117    3