Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

Hlohovec získal prvé víťazstvo v sezóne, v sobotu privíta Šaľu

SPORTA si po domácej prehre s Novými Zámkami napravila chuť na palubovke bratislavského ŠKP, keď v divokom závere strhla nakoniec výsledok na svoju stranu zásluhou „bomby“ Chiseliova zo sedmičky.

(Zdroj: SaraŠport-Foto)

ŠKP Bratislava – SPORTA 24:25 (10:10)

Domáci, povzbudení víťazstvom z prvého kola, začali dobre aj proti SPORTE a Kysel otvoril skóre. Hriňák po prieniku vyrovnal a takýto priebeh zápasu pokračoval do 10. minúty, kedy oba tímy zhodne svoj útok nevyužili, a ak áno, „Liptákovci“ dorovnali. V 10. minúte však nemierili presne a Kysel dostal domácich prvýkrát do vedenia o dva góly. Znížiť zo sedmičky mohol Zaťko, čo sa mu nepodarilo, následne dobre zasiahli v obrane hostia a Laho z pivota znížil – 6:5. Pri vylúčení Pappa si ŠKP vedenie o dva góly prinavrátilo. V 23. minúte sa do vzduchu zavesil Dačecič – 8:7, po dobrom zákroku hosťujúceho gólmana si to o minútu zopakoval – 8:8 a po Takáčovom krídelnom zakončení SPORTA dokonca viedla – 9:10. Posledné slovo mal domáci Prokop, ktorý vyrovnal na polčasových 10:10, keď predtým nevyužil sedmičku Sivák.

V úvodnej desaťminútovke druhého dejstva pokračoval známy scenár z prvého polčasu, kedy buď SPORTA doťahovala súpera, alebo tímy nepotrestali neúspešne zakončený útok súpera. Pri vylúčení Prokopa však opäť zažiaril Dačevič a dvomi gólmi vrátil SPORTU do vedenia – 15:16. Hoci ŠKP opäť zvrátil – 17:16, prišli hosťujúce chvíle. Briatka pri vylúčení Chiseliova vyrovnal, SPORTA ustála aj ďalší útok a Hriňák skóre zvrátil – 17:18. Kvality ukázal Tschur a individuálnym prienikom opäť Hriňák a v 48. minúte bolo 17:20. Domáci pritvrdili a dvomi gólmi znížili na 19:20. Nasledovali nervózne minúty, najmä z domácej strany, ale aj zbrklé zakončenie SPORTY a Pomichal v 58. minúte vyrovnal na 23:23. Laho minútu a pol pred koncom opäť naklonil misky váh na stranu hostí a v závere sa naplno prejavili nové pravidlá, kedy musel na trestnú lavicu Takáč, nasledovala nevyužitá sedmička domácich a za zastavený útok faulom dohral Dačevič. Jedenásť sekúnd pred koncom, domáci vyrovnali na 24:24, o dvoch hráčov oslabená SPORTA rozohrala, jej útok bol zastavený nedovolene a podľa nových pravidiel nariadil hlavný rozhodca sedmičku, loptu si zobral Chiseliov a „bombou“ dve sekundy pred koncom rozhodol!

SPORTA: Žernovič, Kašťák – Péchy, Takáč 5, Hriňák 4, Laho 2/1, Dačevič 7, Rákus, Briatka 3, Zaťko 2/1, Chiseliov 1/1, Hirtl, Papp, Majbík, Hajko. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov ŠKP: Korbel 4, Prokop 4, Sivák 4, Mažár 4/1. Pred 150 divákmi rozhodovali Gedeon a Pavlovčák. Vylúčení: 3 – 6, ČK: 60. Dačevič (za faul), pok. hody: 4/2 – 4/3.

1. Šaľa 2          2          0          0          76:43  4

2. Prešov         2          2          0          0          62:58   4

3. P. Bystrica   2          1          0          1          51:39   2

4. ŠKP Ba       2          1          0          1          57:50   2

5. N. Zámky    2          1          0          1          59:56   2

6. Topoľčany   2          1          0          1          52:53   2

7. Hlohovec     2          1          0          1          49:52   2

8. Modra         2          1          0          1          52:60   2