Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Spartak po výhre na 6. mieste

Spartakovci sa po prehre so Žilinou vrátili na víťaznú vlnu, keď si doma poradili s Prešovom.

(Zdroj: SITA)

TRNAVA. Trnavčania mali prvú šancu už v 2. minúte, keď sa po chybe Barteka dostal do šestnástky També, no jeho prihrávka na Schranza neprešla, pretože Luberda stačil loptu odkopnúť na roh. Po jeho zahraní zakončoval També strelou nad bránu. V 10. minúte po úniku a prihrávke Greššáka sa lopta zakončujúceho Schranza odrazila od pravej žrde. Vzápätí strelu Halihoviča zrazil na roh Talian a po ňom També mieril vedľa. Diváci sa dočkali gólu v 26. minúte, keď po ľavej strane unikol Schranz a z jeho nezištnej prihrávky usmernil loptu do siete Halihovič. Pozornosť prešovského brankára vyskúšal v 34. minúte També po akcii Mikoviča, no jeho lopta išla priamo do rúk Taliana. V poslednej minúte prvého polčasu zakončoval ešte També, no pozorný prešovský brankár loptu vyrazil na roh.

V druhom polčase gól Tambého v 52. minúte pre ofsajd neplatil a do 62. minúty videli trnavskí diváci festival zahodených šancí Spataka, keď najskôr Schranz sám pred prešovským brankárom vystrelil vedľa, o minútu Mikovič zoči-voči neprekonal Taliana a rovnako tak sám pred brankárom nepochodil Halilovič. Prešovčania sa po týchto zahodených šanciach osmelili a najskôr v 65. minúte striedajúci Olansunjanmi prízemnou strelou natiahol Jakubecha a o šesť minút neskôr trnavský brankár kryl aj nebezpečnú strelu Tubonemiho. V 84. minúte na dvakrát nedal També, a keď sa už zdalo, že na tesnom výsledku sa nič nezmení, v druhej nastavenej minúte po prihrávke Mikoviča També uzavrel stav na konečných 2:0.

FC Spartak Trnava – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Góly: 26. Halihovič, 90.+ També. ŽK: 51. Streňo. Pred 4010 divákmi rozhodovali Michlian – Hancko, Galo.

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Greššák, Godál, Horník – Bello (72. Eder), Sloboda – Schranz (73. Jirka), Halilovič (87. Košťál),Mikovič – També. Tréner M. Karhan.

TATRAN: Talian – Dzurík, Bartek, Luberda, Streňo Jacko (79. Rolinc), Keresteš, Kačala (53. Olansunjanmi), Leško (63. Katona), Tubonemi. Tréner S. Varga.

Miroslav Karhan, tréner Spartaka Trnava: „S výsledkom sme spokojní, no mrzí ma veľa nevyužitých šancí. Až do konca sme tŕpli, či Prešov nevyrovná. Chýbal nám skorší druhý gól, ktorý padol až v nadstavenom čase.“

Ostatné výsledky 5. kola: Dunajská Streda – Trenčín 2:3 (0:2), Podbrezová – Michalovce 1:0 (0:0), Ružomberok – Slovan 3:2 (2:0), Zlaté Moravce – Senica 0:1 (0:0), Žilina – Myjava 1:0 (0:0).