Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

ZTS Dubnica – Spartak Trnava 0:1 (0:1)

Keby hostia vyhrávali v 10. min 2:0, tak by sa nikto na štadióne nemohol čudovať. Už v 2. min Kriss vysunul ulicou v strede poľa Kožucha, ktorý obišiel aj brankára Perniša, ale loptu smerujúcu do bránky zachytil Pleva včas. V 10. min prestrčil Kožuch v še

* DUBNICA: Perniš – Zimen, Adámik, Švestka, Pleva – Ižvolt (59. Zápotoka), Dovičovič, Kopačka (58. Držík), Adam (83. Tesák) – Kiška, Straka. Tréner: J. Jankech.
* TRNAVA: Lipčák – Fall (90. Strečnaský), Hrabal, Staňo, Ujlaky – Kriss (78. Hodúr), Kopúnek, Ďuriš, Juhász – Kožuch (90. Nádaský), Masaryk. Tréner: M. Lešický.
* Gól: 32. Hrabal.
* ŽK: Staňo, Kopúnek.
* Pred 2500 divákmi rozhodoval Tomčík.
stnástke loptu na Masaryka, ktorý sa ocitol sám pred Pernišom, ale napálil loptu doňho. Na opačnej strane obrana nezastavila Straku a Kiška bol odrazu sám pri tyčke, ale bol tam aj pohotový Lipčák. V 18. min Hrabal z priameho kopu obstrelil múr, ale Perniša v bránke nie. O osem minút Juhász spracoval center v šestnástke, posnul loptu rozbehnutému Ujlakymu, ten však prestrelil. Po polhodine hry skončil hlavičkový biliard v pokutovom území Trnavy na hlave Dovičoviča, ale Lipčák pri tyči loptu vyrazil. V 32. min zahrávali spartakovci roh, Kožuch hlavou predĺžil loptu do priestoru, kde domáci zabudli na Hrabala a ten zblízka svoju delovku upratal k vzdialenejšej žrdi - 0:1. Strelec gólu však o desať minút stratil loptu na polovici, Kiška ho vyzvŕtal, ale z rohu šestnástky namieril nepresne.
V druhom polčase vyvinuli Dubničania veľký tlak, ale bránku ohrozil ako prvý Kožuch, ktorý krížnou strelou tesne minul. V 62. min mu Masaryk pristavil loptu vo „veľkom vápne“, ale ani z tejto pozície útočník Spartaka netrafil bránu. To už domáci búšili do súpera naplno a prišli ich najväčšie šance. Po Kiškovom centri hlavičkoval Straka tesne vedľa a krátko nato vypálil z 12 metrov z prvej tesne nad. V 75. min sa Kiška pohral s obranou, spätne prihral Držíkovi, ale jeho bombu Lipčák výborne vyrazil. Perniš si na opačnej strane postrážil strelu Masaryka a potom sa opäť predviedol jeho náprotivok. Po centri sa dostal k lopte Kiška, mieril do vinkla, ale Lipčáka ani teraz nesklamal reflex a loptu do siete nepustil. Spoza šestnástky ho ešte zdravou strelou vyskúšal Zápotoka, ale domácim bolo jasné, že ho neprekonajú a v súboji dvoch najslabších mužstiev jari si Spartak pripísal prvú výhru.
Patrik VELŠIC

Zaujal
Kým v prvom polčase boli Trnavčania aktívnejší, v druhom sa zväčša iba bránili. Hoci bojovali zo všetkých síl, zaváhaniam sa nevyhli a tie musel riešiť Martin Lipčák. Držíkovi a Kiškovi chytil čisté góly, postrážil si aj ostatné strelecké pokusy a najmä jeho zásluhou Spartak prvý raz na jar vyhral. Pre Lipčáka to bol už štvrtý zápas vonku a tretí s čistým kontom.

Nepresvedčil
V Dubnici sa najviac trápil Pavol Masaryk. Najlepší strelec Trnavy stratil fazónu, na ihrisku síce drel, ale prehrával súboje a najmä tie hlavičkové. Nedokázal podržať loptu ani vypýtať si faul, či dostať sa do šance. Bol nevýrazný a zahodil obrovskú príležitosť hneď v úvode zápase. Keby svoju šancu zakončil gólom, mohol získať pohodu, ktorá mu zjavne chýbala.

Zlomová minúta
Ako ubiehali minúty druhého polčasu, stupňoval sa aj tlak Dubnice, ktorá veľmi túžila vyrovnať. V 79. min sa domácim podarila akcia, ktorá presne kopírovala tú trnavskú s gólovým koncom. Center do šestnástky predĺžil Straka na Kišku, ktorý pálil z podobnej pozície ako Hrabal. Navyše jeho strelu tečoval Juhász, ale Lipčák pohotovou „fackou“ vytisol loptu na konštrukciu bránky a von. Po tomto okamihu tlak Dubnice povolil a hráči akoby sa zmierili s prehrou.