Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita

Slovákov vyprevadila na šampionát zaplnená City aréna

Generálku na Majstrovstvá Európy odohrali zverenci trénera Jána Kozáka v Trnave proti Severnému Írsku. S takisto účastníkom záverečného šampionátu remizovali 0:0.

Slovenskí reprezentanti sa pred Majstrovstvami Európy rozlúčili s fanúšikmi bezgólovou remízou.(Zdroj: TASR)

TRNAVA. Úvodná desaťminútovka priniesla podľa očakávania patovú partiu, v ktorej mali herne navrch domáci, ale McGoverna neohrozili. V 15. minúte už zaplnený štadión prvýkrát zatlieskal aj streleckému pokusu Weissa, ktorý však po spätnej prihrávke Šventa namieril tesne vedľa ľavej žrde. Ďuriš nedosiahol na prudké centre Pekaríka a Hrošovského, a tak sa o slovo prihlásili aj hostia. Nakopnutú loptu od obrany si pred šestnástkou prebral Lafferty, no namieril nad bránu.

Slováci naďalej tlačili súpera, gólom sa neskončila ani Kuckova hlavička po rohu, či Makov nájazd po vysunutí Ďurišom, skóre tak mohli otvoriť hostia. V nadstavenom čase prvého polčasu vypadla Kozáčikovi prudká strela, stihol ju však pred dobiehajúcim hráčom ešte vyraziť.

Hneď v úvode druhého dejstva mohol otvoriť skóre opäť Weiss, ale uličku od Hrošovského poslal nad bránu. Na opačnej strane musel zakročiť po prudkej strele Washingtona Kozáčik, ktorý loptu vyrazil nohou na roh. Aktívnejší však naďalej boli domáci, no nepotykali si s presnosťou, čo potvrdili strely Dudu a Kucku.

V 82, minúte mohli Severní Íri udrieť z ničoho nič, keď si prudký center zrazil na vlastnú bránu Škrteľ, no Kozáčik dokázal pohotovo zareagovať. V záverečnej desaťminútovke „Kozákovci“ zvreli svojho súpera do jeho šestnástky a snažili sa rozhodnúť, no nakoniec sa stretnutie skončilo bez gólov. Zaplnený štadión odmenil Kozákovcov potleskom.

Slovensko – Severné Írsko 0:0

ŽK: 49. McNair. Pred 18 111 divákmi rozhodovali Petrescu – Artene, Grigoriu.

SLOVENSKO: Kozáčik – Švento, Ďurica, Škrteľ, Pekarík – Hrošovský – Weiss, Hamšík, Kucka (84 Nemec), Mak (65. Stoch) – Ďuriš (65. Duda). Tréner J. Kozák.

S. ÍRSKO: McGovern – Fergusson (86. Hodson), McAuley, Evans, Baird, Davis, Lafferty (55. Washington), Norwood (83. Evans) McNair (90. McLaughlin), Ward (46. Magennis), Cathcart (30. Hughes). Tréner M. O´Neill.

Ján Kozák (tréner Slovenska): „Bol to dobrý prípravný zápas, 90 minút sa hralo s obrovským nasadením. Dominovali sme počas celého zápasu, ale dobre organizovanú hru súpera sme nedokázali zlomiť a dať úvodný gól. Taký je futbal. Bolo treba streliť prvý gól, ale dnes sme ho nedali. Fanúšikovia boli fantastickí, vidno, že rozumejú futbalu. Videli, že chlapci sa rozdali, škoda, že sme ich nepotešili gólom, ale aj tak im ďakujem za skvelú atmosféru. Zostava, ktorá dnes vybehla v Trnave, bude nosná pre majstrovstvá Európy, ale či tí istí hráči vybehnú aj v prvom zápase proti Walesu, teraz neviem povedať. V príprave bolo všetko tak, ako som si to predstavoval. Odohrali sme tri prípravné zápasy, bolo to dobré. Máme ešte týždeň na vyladenie formy. Uvidíme.“