Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Spartak prehral v Podbrezovej, no má istú Európsku ligu

Trnavčania po sérii troch víťazstiev prehrali v Podbrezovej 0:3, no keďže aj ich konkurent o štvrté miesto zaváhal, Trnavčania sa môžu tešiť na Európsku ligu.

Dávid Depepetris, ani nikto zo Spartakovcov sa v Podbrezovej nepresadili.Dávid Depepetris, ani nikto zo Spartakovcov sa v Podbrezovej nepresadili. (Zdroj: LUKÁŠ GRINAJ)

V Podbrezovej sa hralo za vytrvalého dažďa a keďže sektor hostí nie je pokrytý strechou, fanúšikovia Trnavy sa dostali pod hlavnú tribúnu, kde ich domáci usporiadatelia pustili. Na ihrisku už takí pohostinní futbalisti ŽP Šport voči súperovi neboli. V desiatej minúte Peševski ešte neuspel zoči voči Jakubechovi, následne to skúšal nohou i hlavou Rendla taktiež bez želaného výsledku, no po štandardke a centri Podia v šestnástej minúte gólman Trnavy neudržal mokrú loptu, čo využil Vajda - 1:0.

Spartak sa potom snažil o vyrovnanie, ale vytvoril si iba dve sľubné možnosti. Jež z priameho kopu mieril nad múr presne, no Kuciak stihol zareagovať a vyboxovať loptu do bezpečia. Pekná bola aj akcia z pravej strany s koncovkou Depetrisa, avšak opäť bol proti brankár „Železiarov“.

V druhom polčase sa očakával nápor hostí, ale ten neprichádzal. Využili toho domáci. Po rohovom kope sa dostala lopta spoza šestnástky cez Rendlu k Vajdovi, ktorý z päťky mieril presne k žrdi 2:0. Podbrezovčania boli pri chuti, využívali voľný priestor, ktorý sa im núkal a Viazankovi chýbali centimetre aby bol pri lopte skôr než gólman Jakubech. Ten potom čelil dobrej strele Rendlu z priameho kopu, keď mal znovu menšie problémy.

V 77. minúte to pred bránkou Spartaka doslova vrelo. Peševskí našiel Rendlu, ktorý si obhodil Jakubecha, ale zakončiť už do jeho odkrytej svätyne pri ľavej žrdi nestihol. Trnavčania sa snažili smerom dopredu niečo vymyslieť, ale finálnym prihrávkam či centrom chýbala presnosť a strely zadáci Podbrezovej úspešne blokovali. V 85. minúte navyše hostia inkasovali i tretí gól po peknom slalome Rendlu cez dvoch hráčov.

ŽP Šport Podbrezová - FC Spartak Trnava 3:0 (1:0)

Gól: 16. a 54. Vajda, 85. Rendla. Bez kariet. Pred 1689 divákmi rozhodovali Somoláni - Chládek, Barenčík.

PODBREZOVÁ: Kuciak - Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič (33. Magda) - Vajda, Podio (87. Lipčák) - Viazanko, Peševski, Šafranko – Rendla. Tréner M. Fabuľa.

SPARTAK: Jakubech - Kadlec, Horník, Godál, Čonka - Greššák (64. També), Bello - Schranz (73. Halilovič), Jež, Mikovič – Depetris. Tréner M. Karhan.

Martin Rusňák, tréner Trnavy: „Po troch slušných výkonoch a dobrých výsledkoch sme vstúpili do tohto zápasu trošku profesorsky, čo viac menej trvalo celý zápas. Myslím si, že mužstvo zápas nezvládlo hlavne v hlave. Pripravovali sme sa celý týždeň na štandardné situácie Podbrezovej, keďže ich zahráva veľmi dobre, no paradoxne práve po nich sme inkasovali dva úvodné góly. Súperovi môžem zagratulovať k víťazstvu, my sa môžeme tešiť len z neúspechu Žiliny, po ktorom budeme hrať Európsku ligu.“

Ostatné výsledky 32. kola: Michalovce – Slovan 1:1 (1:1), Myjava – Ružomberok 1:0 (1:0), Skalica – Dunajská Streda 2:1 (1:0), Trenčín – Žilina 5:2 (3:1), Zlaté Moravce – Senica 2:0 (0:0).