Štvrtok, 25. február, 2021 | Meniny má Frederik(a)KrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ

SPORTA má finálový mečbal

Po víťazstve až na sedemmetrové hody v prvom zápase v Topoľčanoch, zvíťazili hádzanári SPORTY Hlohovec aj v druhom stretnutí a už iba jedna výhra ich delí od postupu do finále.

(Zdroj: (STC))

SPORTA – Topoľčany 23:22 (14:13) – stav série 2:0

Skóre zápasu otvoril v polovici druhej minúty Guzy. Navýšiť domáce vedenie mohol Zaťko, ale zo sedmičky opečiatkoval iba brvno, a tak na druhej strane odpovedal Cigáň – 1:1. Ten istý hráč predviedol chvíľu na to výborný podstrel a bolo 1:2. Ďuriš zo sedmičky a Hes po trháku však opäť stav zvrátili – 3:2. Rovnako, ako v prvom zápase, aj v tomto videli diváci vyrovnanú hádzanú. Keď však Kucher s Kľačanským využili technické chyby a dali na 6:8, bral si tréner Lipták po štvrťhodine time out. V 21. minúte sa opäť začínalo odznova, keď Štochl ešte zneškodnil pokus Holdoša, no odrazená lopta sa dostala k Zaťkovi, ktorý vyrovnal na 9:9. V 27. minúte sa SPORTE napriek oslabeniu podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov, keď Guzy našiel na hranici šestky pekne Ďuriša, ktorý upravil na 13:11, no do šatní sa išlo za stavu 14:13.

Topoľčany nastúpili do druhého polčasu v bráne s Melušom, ale ani on nezabránil v 35. minúte skórovať Ďurišovi po dlhej prihrávke od Žernoviča - 17:15. Blysol sa však proti pokusu Guzyho, reflexne aj proti delovke Holdoša, a tak Kľačanský v 39. minúte vyrovnával, keď najskôr nedal sedmičku ale po odrazenej lopte už Žernoviča prekonal – 17:17. Následne prišli chvíle brankárov na oboch stranách, ale dva rýchle trháky Ďuriša dostali domácich opäť bližšie k víťazstvu – 20:18. Ani teraz sa hostia nevzdali a v 54. minúte vyrovnával Kucher na 21:21. Po góle Ďuriša zo sedmičky a Laha z pivota, keď predtým Žernovič zasiahol výborne proti Macovchinovi, viedli domáci necelé tri minúty pred koncom opäť o dva góly – 23:21. Na rozdiel gólu znížil Žilinčík a vyrovnanie mal v posledných sekundách v ruke Kľačanský, no neuspel, a tak sa SPORTA teší po víťazstve 23:22 z postupového mečbalu.

SPORTA: Žernovič, Konečný, Kašťák – Guzy 3, Hriňák, Laho 4, Holdoš 1, Sivák, Hes 3, Ďuriš 8/3, M. Briatka, Vaňko, Zaťko 4, Papp, Majbík. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Topoľčian: Cigáň 7, Žilinčík 5, Kľačanský 5/2. Pred 1450 divákmi rozhodovali Brunovský a Čanda. Vylúčení: 3 – 2, pok. hody: 5/4 – 3/2.

4. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  5. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne

Ilustračná fotografia.

Respirátor v schránke našli všetci Trnavčania nad 65 rokov.

9 h

Situácia na Novom Zélande je úplne iná ako u nás. Takmer bez obmedzení, bežný život sa vrátil do obdobia pred Covidom. Cudzincov do krajiny nepúšťajú.