Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Hádzanárov zdolali aj rozhodcovia

Po dvoch týždňoch voľna, pokračovali starší dorastenci HK 47 Trnava v súťaži o majstra republiky. Na svoj ďalší zápas cestovali do Bratislavy na ŠKP, kde ich čakal ťažký zápas, podobne ako v prvej časti, keď Trnavčania doma vyhrali o jeden gól

ŠKP Bratislava - HK 47 Trnava 28:26 (13:13)
HK 47: Kašťák, Šidlík - Benko, Rýdl 1, Matonog, Staník 1, Kochan, Ruman 7/4, Toman, Mauer 3, Mokoš 2, Salvata 6/1, Kubica 6.
Vylúčení: 3:6, ČK: Hičo - Toman (za vzájomné napadnutie), 7-m hody: 4/3 - 5/5.
Domáci nastúpili s brankárom Kašťákom, nie úplne zdravým Salvatom, ale so zdravým sebavedomím a s cieľom uspieť. Celý priebeh zápasu tomu jasne nasvedčoval. Trnavskí hádzanári začali dobre. Držali súpera na dištanc a udržiavali stále vyrovnaný priebeh zápasu. Pri lepšej efektívnosti streľby (za desať minút 7/2) mohli ísť do vedenia. Lenže aj domáci boli v tom začiatku nervózni, nečakali taký odpor zo strany súpera a robili chyby. Ani jeden zo súperov sa neodtrhol na viac ako jeden gól a tak sa polčas skončil nerozhodne.
Druhý polčas sa začal vo veľkom tempe. Hostia sa dostali do vedenia, aj keď výkon brankárov nebol dobrý (úspešnosť iba 25%) a aj v obrane to niekedy zaškrípalo. Veľkou bojovnosťou a dobrou útočnou hrou zakončenou gólmi Kubicu, Salvatu a Rumana, udržiavali si potrebný dvoj-trojgólový náskok. Ich túžba po víťazstve bola veľká. To, za čo bojovali 55 minút, za čo dostávali údery, to „páni“ rozhodcovia za 5 minút zlikvidovali.
Vedúci mužstva HK 47 Trnava Kochan: „To, čo sa udialo na ŠKP nemá so športom nič spoločné! Opakoval sa presný scenár spred roka. Po príchode sme sa dozvedeli , že pískajú iní rozhodcovia než boli delegovaní na začiatku súťaže zväzom. Dokonca to boli páni z Čiech. Ich rozhodovanie v prvom polčase nemalo chybu. Ale to, čo dokázali za posledných minút, bolo nehorázne. Päť minút pred koncom sme viedli 25:23. Domáci hráč surovo zrazil nášho krídelníka Mauera. Namiesto vylúčenia domáceho hráča sme sa s údivom pozerali ako nám rozhodca zobral loptu a z protiútoku domáci znížili. Následne nám ešte zobrali loptu dvakrát v útoku a znemožnili nám tak vsietiť gól. A nakoniec, keď bola šanca ešte na vyrovnanie, odpískali útočný faul nášho pivota bez lopty a vylúčili ho. K tomu nemám čo dodať, snáď len, že to všetko sa udialo ešte aj pred zrakmi pracovníkov SZH. Je to pre nich hanba!“
Ďalšie zápasy: Košice - Martin 39:27, Michalovce - P. Bystrica 19:36, N. Zámky - Prešov 35:41; Topoľčany - ŠKP 36:28, Košice - Topoľčany 25:21, Michalovce - Prešov 20:34, N. Zámky - Martin 40:34.
9. Michalovce 10 1 1 8 183305 3
Strelci Trnavy po 9.kole: Ruman 47/10, Salvata 43/1, Kubica 41/1, Toman 23/8, Mokoš 17, Matonog 16, Mauer 13, Rýdl 11/1, Kochan a Staník po7, Kravárik 5, Benko 1.