Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky
FLORBAL

Florbalisti bojujú o historický triumf v 1. lige!

Florbalisti FBC 11 Trnava počas víkendu odohrajú tretí a štvrtý finálový zápas proti Košiciam. Z východu si priniesli jedno víťazstvo a stav série 1:1. Keďže sa hrá na tri víťazné zápasy, môžu triumf spečatiť na domácej palubovke. Príďte ich podporiť a pomôžte im dosiahnuť historický triumf.

Radosť Trnavčanov po víťazstve v Košiciach. Na domácej palubovke môžu dosiahnuť historický triumf.Radosť Trnavčanov po víťazstve v Košiciach. Na domácej palubovke môžu dosiahnuť historický triumf. (Zdroj: FB FBC 11 TRNAVA)

FINÁLE

1. ZÁPAS

Žltý sneh Košice – FBC 11 Trnava 5:2 (1:0, 0:1, 4:1) – stav série 1:0

Hostia akoby boli zaskočení aktivitou domácich, a tak skóre stretnutia otvárali Košičania po desiatich minútach. V druhom dejstve sa Trnavčania domácim herne postupne vyrovnávali a Apolen vyrovnal aj stav – 1:1. V tretej časti však domáci naplno zapli a bolo 2:1. Hoci ešte počas presilovky dokázal odpovedať Sztruhár, záverečné minúty patrili domácim a tí tromi gólmi strhli vedenie na svoju stranu a získali prvý finálový bod.

Góly Trnavy: Apolen, Sztruhár.

TRNAVA: Švec, Paulovič, Franek, Trajteľ, Matúš Vanta, Rumanovský, Matej Vanta, Balák, Duran, Drgoň, Mahaj, Holec, Sztruhár, Gašpar, Apolen, Škrabal.

Matej Vanta: „Odohrali sme zápas, ktorý azda ani nepripomínal finále. Aspoň z nášho pohľadu. Chýbalo tomu hádam všetko. Prvý zápas sme síce prehrali 5:2, ale hlavy mame hore. Verím, že v druhom stretnutí predvedieme súperovi, akú máme silu, pretože prvý zápas sme nepochopiteľne odohrali, akoby len z povinnosti zúčastniť sa.“

2. ZÁPAS

Žltý sneh Košice – FBC 11 Trnava 2:6 (0:1, 1:3, 1:2) – stav série 1:1

Do druhého zápasu vstúpili Trnavčania úplne inak a od začiatku na súpera vyleteli. Odmenou im bol gól už v 4. minúte, o ktorý sa postaral Duran. Ďalší gól padol až v druhej časti, kedy domáci počas presilovky vyrovnali. Ich radosť však trvala iba dve minúty, pretože Sztruhár prinavrátil hosťom vedenie – 1:2, a neskôr spolu s Matejom Vantom v priebehu dvoch minút navýšili až na 1:4. Okamžite po začiatku tretej časti utiekol Matej Vanta, dal na 1:5 a prakticky ukončil zápas. Trnavčania si zodpovedným výkonom už nenechali vziať víťazstvo, a hoci ešte raz inkasovali, posledné slovo mal Holec – 2:6. Stav série tak je vyrovnaný 1:1 a pokračovať sa bude cez víkend v Trnave.

Góly Trnavy: Matej Vanta 2, Sztruhár 2, Duran, Holec.

Matej Vanta: „V druhom zápase sme súpera od prvej sekundy valcovali a všetko bolo iba otázkou času a trochu viac šťastia! To prišlo a začali padať konečne góly z našej strany. Zodpovedný koncentrovaný výkon hodný víťazstva. Žltý sneh Košice bol na domácej palubovke roztopený trnavským ohňom!“

3. zápas, sobota 19. marca o 17.00 hod. v MŠH.

8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  4. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?

Fakultná nemocnica v Trnave

Pacienti a ich blízki dostanú odpovede na otázky, na ktoré nie je čas ani priestor v ambulancii.

TASR 9m
Úspech trnavských FG Spartak Trnava na IOI Slovak Open

Na IOI Slovak Open sa najlepšie darilo FG Spartak Trnava. Celkovým víťazom sa stal Francúz.