Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Havrani do baráže

Hokejisti Piešťan nakoniec zabojujú v baráži o extraligu. Rozhodlo o otm posledné kolo, v ktorom prehrali v Trenčíne. Ani víťazstvo by im nič neriešilo pretože Martin potreboval na definitívu play off zisk bodu, ktorý "zázrakom" získal bezgólovou remízou v Poprade.

(Zdroj: SITA)

54. KOLO

Trenčín – Piešťany 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Piešťany do Trenčína prišli s povinnosťou bodovať, ale lepší úvod do zápasu mali domáci. Havrani sa do bezhlavného útočenia nepúšťali a čakali na svoju príležitosť. Sojčík prihral Hlinkovi a Nagy s námahou puk vyrazil. V 6. min. po strele Gašparoviča zostal puk ležať v bránkovisku, ale Stümpel ho nedokázal usmerniť do bránky. Postupne sa do hry dostávali aj hostia a v 12. min. mohol skóre otvoriť Saliji. Na opačnej strane Nemcova prudká strela minula bránu a Novákovi puk dobre nesadol na čepeľ hokejky.

V úvode druhej tretiny to boli opäť Trenčania, ktorí viac zamestnávali svojho exbrankára Nagya. V presilovej hre mal úvodný gól zápasu na hokejke najskôr Novák a následne aj Dlouhý, ale ani jeden z nich nedokázal puk prepasírovať za bránkovú čiaru. Piešťany prakticky celú úvodnú desaťminútovku druhej tretiny odohrali v oslabení a napokon aj kapitulovali, keď v 31. min. dorazil puk do siete Gašparovič. Aktivita domácich pokračovala, ale Dukla mala problémy v zakončení. Úspešne nepochodila ani dvojica Petrovický a Rehák, ktorí netrafili bránku hostí. V závere druhej tretiny sa k slovu dostali aj "havrani", ktorých začal tlačiť čas. Najskôr po kombinačnej akcii strieľal z ľavého krídla Belluš a trafil Cháberu do masky. V závere sa o vyrovnanie neúspešne snažil Saliji.

V tretej tretine mal vyrovnanie na hokejke S. Hudec, ale puk netrafil ideálne. Zverenci trénera Gregora v sebe nenašli dostatok síl na otočenie zápasu a tak Dukla vyhrala chudobným jednogólovým víťazstvom.

Gól: 31. Gašparovič (Šišovský, Drgoň). 1881 divákov.

Dušan Gregor, tréner Piešťan: „Nedali sme gól v zápase, v ktorom sme okrem prvých desať minút hrali vyrovnanú partiu s domácimi. Gól sme dostali smolný, za výkon sa nemusíme hanbiť. S určitými vecami sa musíme vyrovnať. Odpočinieme si, potrénujeme a ideme ďalej. Zanedlho začíname ďalšiu dôležitú časť sezóny.“

Ostatné výsledky 54. kola: Poprad – Martin 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1), ZvolenBanská Bystrica 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0), Žilina – Nitra 0:2 (0:0, 0:2, 0:0).

1. Košice         50        28        9          4          9          156:85 106

2. Nitra            50        30        3          1          16        160:129           97

3. Zvolen         50        24        7          6          13        171:131           92

4. B. Bystrica   50        25        4          5          16        155:115           88

5. Trenčín        50        16        7          7          20        114:143           69

6. Poprad        50        18        3          11        18        139:149           68

7. Žilina            50        18        4          6          22        117:138           68

8. Martin          50        14        4          5          27        106:126           55

9. Piešťany      50        11        7          4          28        115:156           51