Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
HOKEJ

Piešťany zdolali Poprad po nájazdoch, rozhodne sa v nedeľu

V predposlednom kole základnej časti zdolali "Havrani" po nájazdoch Poprad a udržali sa v boji o play off. V poslednom kole však musia v Trenčíne uspieť a zároveň dúfať, že Martin nezaboduje v Poprade

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: (LĎ))

53. KOLO

Piešťany – Poprad 4:3sn (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Pre domácich začal zápas ako zo zlého sna. V 32. sekunde nahodil puk Jaborník, ten sa od zadného mantinelu odrazil Rybárovi do nôh a piešťanský gólman si ho zasunul do brány- 0:1. Hororový scenár pre domácich pokračoval v 12. minúte, kedy počas presilovky zvýšil na 0:2 Heizer a to ešte nepremenili z ľavej strany nájazd Paločko a z pravej Števuliak. Domáci sa dostali do zápasu taktiež v presilovke, kedy puk zamiešal Zálešáka a „skrytou“ strelou prekvapil Kostúra  - 1:2. Piešťanom to dodalo síl a po ďalšom prieniku a avizovanom faule na Tibenského zasunul puk z bezprostrednej blízkosti do siete Gachulinec – 2:2.

Domácich sa snažil namotivovať aj Belluš, ktorý v 27. minúte vyzval na pästný súboj Števuliaka a po niekoľkých úderoch ho zložil na ľad. Piešťany však paradoxne nakopla až situácia, ktorá sa odohral o dve minúty neskôr. Paločko bol faulovaný a bolo nariadené trestné strieľanie. V ňom bol úspešnejší Rybár a domáci sa začali tlačiť pred Kostúra. Keď však svoje šance nevyužili Tibenský, Zálešák ani Školiak, mohlo udrieť na opačnej strane, no Koyšovi zabránila v gólovej radosti žrď.

V tretej časti sa domáci dostali prvýkrát od vedenia, keď Šimíčkova delovka zostala po zákroku Kostúra vedľa gólmana, odkiaľ ju dotlačil do siete Školiak – 3:2. Gól paradoxne pomohol Popradčanom, ktorí sa tlačili za vyrovnaním, no buď mierili nepresne alebo bol proti Rybár. Päť a pol minúty pred koncom bol zápas prerušený po tom, ako Koyš hokejkou udrel od hnevu po plexiskle, ktoré nevydržalo. Pauza zrejme hosťom prospela, pretože v 59. minúte vyvážal puk Paukovček, vnikol s ním až do útočnej tretiny a zaskočil Rybára – 3:3.

V predĺžení gól nepadol a Piešťan tak išli vo štvrtom zápase po sebe do nájazdov. V nich rozhodol domáci Šimíček o tom, že Piešťany v poslednom kole ešte zabojujú o play off.

Góly: 15. Zálešák (Belluš, Gipters), 16. Gachulinec (Tibenský), 44. Školiak (Šimíček, Saliji), rozh. nájazd Šimíček – 1. Jaborník (Paločko), 12. Heizer (Paločko), 59. Paukovček (Suchý, Kostúr).

Dušan Gregor, tréner Piešťan: „Prehrávali sme nešťastným gólom a po zbytočnom vylúčení aj 0:2, no nakoniec sme sa vrátili do zápasu a získali sme dva body, ktoré možno nič neriešia, ale chalani si zaslúžia uznanie, že stále bojujú. Matematika je jasná.

Ostatné výsledky 53. kola: Martin – Zvolen 5:0 (2:0, 3:0, 0:0), Banská Bystrica – Žilina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Košice – Trenčín 7:0 (1:0, 4:0, 2:0), Nitra mala voľno.

Tabuľka po 53. kole:

1. Košice         50        28        9          4          9          156:85 106

2. Nitra            49        29        3          1          16        158:129           94

3. Zvolen         49        24        6          6          13        169:130           90

4. B. Bystrica   49        25        4          4          16        154:113           87

5. Poprad        49        18        3          10        18        139:148           70

6. Žilina            49        18        4          6          21        117:136           68

7. Trenčín        49        15        7          7          20        113:143           66

8. Martin          49        14        3          5          27        105:126           53

9. Piešťany      49        11        7          4          27        115:155           51