Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
FLORBAL

Florbalisti cez víkend zabojujú o finále

FBC 11 Trnava sa prebojovali v play off už do semifinále, kde je po prvých dvoch zápasoch na palubovke Detvy stav série 1:1. V ďalších dvoch zápasoch tak môžu Trnavčania spečatiť svoj postup do finále. Hrá sa na tri víťazstvá.

Trnavčania bojujú o fináleTrnavčania bojujú o finále (Zdroj: ARCH´V KLUBU)

TRNAVA. Po jednom víťazstve a jednej prehre v Detve môžu Trnavčania spečatiť postup na „domácej“ palubovke. Budú to však mať o niečo ťažšie, keďže tentokrát nebudú hrať v MŠH. Svoju nedobytnú pevnosť musia vymeniť za priestory Obchodnej akadémie v Seredi, no aj tak chcú oba zápasy vyhrať a postúpiť. Dôvodom je vyťaženosť MŠH.

SEMIFINÁLE

1. ZÁPAS

Detva – FBC 11 Trnava 1:12 (0:3, 0:5, 1:4) – stav série 0:1

Vstup do semifinále mali Trnavčania rozprávkový. Na nepríjemnej pôde Detvy vyhrávali veľmi hladko už 0:3. Toto vedenie v druhom polčase ešte navýšili na pre domácich hrozivých 0:8, keď trestali z presiloviek a domácich prakticky do ničoho nepustili. Detva znechutená z prvých dvoch tretín sa snažila niečo spraviť, ale na pozorných a rozbehnutých Trnavčanov to bolo málo. Nakoniec FBC 11 nastrieľalo svojmu súperovi poltucet a tešilo sa z prvého víťazstva.

Góly Trnavy: Sztruhár 4, Matej Vanta 3, Duran, Škrabal, Mahaj, Rumanovský, Matúš Vanta.

Matej Vanta: „K úvodnému zápasu semifinále sme pristúpili nadmieru zodpovedne, za čo chválim cely tím. Snažil som sa zabezpečiť čo najlepšie podmienky a som rad, že chalani sa za to odvďačili takýmto zodpovedným a konvertovaným výkonom počas celých 60 minút. Zápas určite rozhodli presilovky, v ktorých sme nastrieľali úctyhodných sedem gólov. Čo zamrzí, je nájazd doslova „odfláknutý“ nájazd a inkasovaný gól. Čaká nás druhý zápas, ktorý bude iný. Prvé stretnutie si ešte rozanalyzujeme a pripravíme sa na druhé.

2. ZÁPAS

Detva – FBC 11 Trnava 9:5 (2:2, 4:2, 3:1) – stav série 1:1

Na prvý gól domácich dokázali Trnavčania rýchlo dopovedať a v presilovke dokonca zvrátiť stav na svoju stranu, Detva odpovedala rovnako mincou a po prvej časti bol stav nerozhodný 2:2. V druhej časti domáci pomerne rýchlo, za tri minúty, odskočili na 4:2 aj 5:3 a dvojgólový náskok si udržali aj do druhej prestávky – 6:4. V tretej časti zodpovednejším výkonom rýchlo utiekli na 9:4 a bolo po zápase. Zvyšok tretiny sa iba dohrával a v jej závere už iba korigoval Škrabal na konečných 9:5.

Góly Trnavy: Duran 2, Rumanovský, Sztruhár, Matúš Vanta, Škrabal.

TRNAVA: Gašpar, Švec, Paulovič, Franek, Trajteľ, Matúš Vanta, Rumanovský, Matej Vanta, Balák, Duran, Drgoň, Mahaj, Holec, Zelenák, Sztruhár, Apolen, Śkrabal.

Matej Vanta: „Druhý zápas nám ukázal pravú tvár play off a iba potvrdil, že každý zápas je iný. Domáci pristúpili k stretnutiu oveľa zodpovednejšie, ako deň predtým. Opäť sme inkasovali veľa zbytočných gólov po hrubých chybách v defenzíve. V porovnaní s prvým zápasom nám chýbala bojovnosť a koncentrácia. Tieto aspekt rozhodli v prospech súpera, ktorý vyrovnal stav série na 1:1. Na dva domáce zápasy nastúpime vôbec prvýkrát v plnej sile a hoci nehráme Mestskej športovej hale, verím, že množstvo divákov si nájde cestu aj do Serede a pomôžu nám k postupu.“