Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
HOKEJ

Po víťazstve nad Zvolenom hrajú Havrani v nedeľu o všetko

Piatkové víťazstva 4:3 po nájazdoch dalo hokejistom Piešťan nádej na paly off. Na ôsmy Martin strácajú dva body a v nedeľu cestujú práve do Turca, kde pôjde o všetko!

Jakub Ručkay prekonáva v nájazdoch Baroša a rozhoduje.Jakub Ručkay prekonáva v nájazdoch Baroša a rozhoduje. (Zdroj: LACO ĎURAĆKA)

51. KOLO

Piešťany – Zvolen 4:3sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Domáci začali aktívnejšie a po čase sa aj ujali vedenia, Šimíček vystihol rozohrávku Zvolena, v nájazde bol faulovaný a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Šimíček si nájazd zopakoval a poslal domácich do vedenia. Možnosť vyrovnať mal počas presilovky L. Jurík, ale prihrávka pred prázdnu bránu mu prešla pomedzi nohy. Zvolenčania neskôr vyrovnali Klímom, ktorý strelou švihom spomedzi kruhov nedal Nagyovi šancu.

V úvode druhej časti dostali Piešťany možnosť presilovky, ktorú využili. Nahodený Filipov puk tečoval pred Barošom Tibensky, puk zostal dezorientovanému gólmanovi medzi betónmi, a Tibenský ho dotlačil do siete – 2:1. Zvolenčania po góle zvýšili obrátky a hoci v 29. minúte dostali možnosť presilovky, hlavný rozhodca svoje rozhodnutie nakoniec odvolal. Zvolenu to nevadilo, pretože o dve minúty už vyrovnal Bruno Mráz, ktorý po niekoľkých odrazoch dostal puk za dezorientovaného Nagya – 2:2. V 33. minúte však dostali domáci jeden a pol minútovú presilovky o dvoch hráčov, ktorú využil strelou príklepom S. Hudec – 3:2.

V tretej časti začínalo obliehanie a dobýjanie domácej bránky. „Havrani“ dlho odolávali pokusom Zvolenčanov aj vďaka Nagyovi, no tlak, ktorí hostia vyvinuli, sa udržať nedal. V 56. minúte nakoniec dotlačil puk do siete Klhúfka – 3:3. Zvolen po góle v tlaku neustal a po strele Demitersa zvonila domáca žrď. Gól nepadol už ani v domácej presilovke a stretnutie išlo do predĺženia.

Ani v ňom sa nerozhodlo a Piešťany si druhýkrát po sebe zopakovali nájazdy, tentokrát so šťastnejším koncom, keď ako jediný premenil nájazd domáci Ručkay.

Góly: 6. Šimíček (trest. str.), 24. Tibenský (Filip, Školiak), 35. S. Hudec (Belluš, Tibenský), rozh. nájazd Ručkay – 15. Klíma, 31. Mráz (Klhúfek, J. Jurík), 55. Klhúfek (J. Jurík, Mráz). Diváci: 899.

Branislav Jánoš, asistent trénera Piešťan: „Prvá tretina bola z našej starý dobrá, dostali sme do vedenia. V druhej časti Zvolen pridal na dôraze, čo nám začalo robiť problémy, no chlapci odviedli jeden fakt bojovný výkon, za čo im patrí veľká vďaka a sme radi, že sme získali dva cenné body, hoci sme pri troche šťastia mohli získať tri.“

Ostatné výsledky 51. kola: Košice – Martin 4:3 (0:0, 1:3, 3:0), Banská Bystrica Trenčín 6:3 (3:0, 3:2, 0:1), Nitra – Poprad 6:3 (3:1, 2:1, 1:1), Žilina mala voľno.

Tabuľka po 51. kole:

1. Košice         48        26        9          4          9          142:84 100

2. Nitra            48        28        3          1          16        156:128           91

3. Zvolen         47        23        6          6          12        165:123           87

4. B. Bystrica   48        24        4          4          16        151:112           84

5. Poprad        47        18        3          9          17        135:137           69

6. Žilina            47        18        4          6          19        114:129           68

7. Trenčín        47        15        7          7          18        112:134           66

8. Martin          47        13        3          4          27        99:124 49

9. Piešťany      47        11        5          4          27        1059:151         47

1. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  2. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  3. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  4. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
  5. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
  8. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
  9. Aká je pravda o francúzskych autách?
  10. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
  1. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  2. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  3. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  4. Bakalárske študijné programy na FVT
  5. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  6. McDonald’s spustil službu McDelivery už aj v Prešove
  7. Slovak model of the short - time work (Kurzarbeit)
  8. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
  9. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
  10. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
  10. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite 5 610

V okrese Piešťany nebol hospitalizovaný s ochorením nikto.

15m

Súd muža opakovane odsúdil za prečin krádeže.

2 h

Všetci traja sa ťažko zranili.

4 h
Začínajú sa MS v hokeji 2021. Pozrite si športový TV program.

Slováci v ére samostatnosti idú na svetový hokejový šampionát už po 25-krát. Aké sú ich šance a čo všetko ich na tomto športovom podujatí čaká, aj o tom je mimoriadna príloha, ktorú nájdete tento týždeň v týždenníkoch MY na celom Slovensku.