Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky
HOKEJ

Piešťany s ďalšou prehrou, tentokrát nestačili na Nitru

Zverenci trénera Dušana Gregora nevyužili ďalšiu šancu priblížiť sa Martinu. V Nitre prehrali 1:3.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: (LĎ))

49. KOLO

Nitra – Piešťany 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Diváci sa v Nitre ani nestihli usadiť a prvý gól stretnutia mohli streliť Slovák s Lalibertém, avšak ležiaceho brankára hostí nedokázali prekonať. Laliberté si napravil chuť v 6. minúte, kedy počas presilovky z blízka prekonal dezorientovaného Nagya. V 13. minúte Trefný nabil Filipovi na modrej čiare, ale s jeho strelou z prvej si Valent poradil. Piešťany cítili šancu na vyrovnanie, pozorný domáci brankár však puk za svoj chrbát do konca tretiny nepustil.

Do prostrednej tretiny vstúpili aktívnejšie hostia, Tomčákove pokusy ani prečíslenie troch proti jednému sa neujali. V 34. minúte Laliberté našiel spoza bránky Slováka v ideálnej príležitosti, jeho strela skončila na dobre postavenom Nagyovi. Na opačnej strane kontroval Saliji po Zálešakovej prihrávke, obišiel domáceho brankára, ale z uhla netrafil odkrytú bránku.

Po 35. sekundách záverečnej tretiny opečiatkoval Saliji ľavú tyčku domácej bránky. V 47. minúte strelil po presilovkovej bilardovej akcii prvého nitrianskeho útoku druhý gól domácich Blackwater. Hostia znížili v 57. minúte gólom Hudeca, ktorý zužitkoval Kolenovu prihrávku spoza bránky. 80 sekúnd pred koncom sa Pieštany odhodlali k powerplay, gól však dosiahli 42 sekúnd pred koncom domáci po presnom zásahu Bajteka. Nitra po výhre 3:1 prerušila dvojzápasovú sériu bez bodu.

Góly: 6. Laliberté (Blackwater, Milam ), 48. Blackwater (Laliberté, Slovák), 60. Bajtek (Slovák) - 57. Hudec (Kolena). 2537 divákov.

Dušan Gregor, tréner Piešťan: „Za dnešný výkon sa nemusíme hanbiť. Nitra bola najlepší súper, s ktorým sme hrali doteraz, čo som pri mužstve. Mali sme šance, strelili sme žrdku. Chýba nám viacej zjednodušenia. Opakujem, hráči odohrali výborný zápas, z ktorého by sme si body zaslúžili. Nehrá sa na výkon, ale na góly a prehrali sme.“

Ostatné výsledky 49. kola: Žilina - Poprad 2:3sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1), Banská Bystrica - Martin 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), Košice - Zvolen 4:3 (0:0, 2:3, 2:0), Trenčín mal voľno.

Tabuľka po 49. kole:

1. Košice         46        25        8          4          9          136:80 95

2. Zvolen         46        23        6          5          12        162:119           86

3. Nitra            46        26        3          1          16        147:123           85

4. B. Bystrica   46        22        4          4          16        139:107           78

5. Poprad        45        18        3          9          15        130:125           69

6. Žilina            46        18        4          6          18        111:125           68

7. Trenčín        45        14        7          7          17        105:125           63

8. Martin          45        13        3          4          25        94:117 49

9. Piešťany      45        11        4          3          27        104:146           44