Piešťany mali možnosť stiahnuť manko na ôsmy Martin, no doma podľahli Banskej Bystrici.

(Zdroj: LACO ĎURAČKA)

48. KOLO

Piešťany – B. Bystrica 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Piešťany potrebovali bodovať a tak sa hneď od úvodu pustili do Bystričanov, ale zopár závarov ich obrana s brankárom poriešila. Hostia sa dopredu príliš nehrnuli, a tak v nezáživnej prvej časti gól nepadol.

Nezáživný hokej pokračoval, no Bystričania začali viac hroziť. V 23. minúte sa aj tešili z gólu, ktorý však rozhodca pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku neuznal. Domáci nevyužili možnosť presilovky a hostia v 29. minúte predsa otvorili skóre. Lunter dostal puk do jazdy, nakorčuľoval až pred Rybára a nedal mu šancu – 0:1. Domácich gól ešte viac zrazil do kolien, čo pred koncom druhej často využil Basta. Ten si výborne nakorčuľoval pred bránu, odkiaľ už iba dorazil Rybárom vyrazenú strelu – 0:2.

Domáci mali možnosť znížiť dvomi presilovkami, ale poriadne v nich ani neohrozili Bacashihua, a tak prišil definitívny koniec. Lunter si šikovne vymenil puk so Zigom a prvý menovaný dával na 0:3. V 58. minúte sa dočkali aj domáci, keď sa im vydarila podľa predstáv azda prvá akcia v stretnutí, Saliji nechal na modrej puk za Sebou a nechala znížil – 1:3. Posledné slovo však mali pri power play domácich Bystričania – Ďatelinka upravoval na konečných 1:4.

Góly: 58. Nechala (Saliji, Kolena) -  30. Lunter (Zigo), 39. Basta (Tománek, Majdán), 55. Lunter (Zigo), 60 Ďatelinka (Kytnár). Diváci: 866.

Branislav Jánoš, asistent trénera Piešťan: „Bohužiaľ, trápime sa v útoku a v obrane nás súper potrestal za chyby v obrane. Bolo dobré, že sme v závere dali aspoň gól, aby na chalanov nepadla deka. Proti Bystrici sa nedá hrať otvorený hokej, vsadili sme na defenzívu a nebolo to z našej strany až také zlé. My však už potrebujeme zbierať každý jeden bod, pretože bojujeme o play off.

Ostatné výsledky 48. kola: Košice – Nitra 4:3 (0:1, 0:1, 4:1), Martin – Žilina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), Zvolen Trenčín 5:2 (1:1, 3:1, 1:0), Poprad mal voľno.

Tabuľka po 48. kole:

1. Košice         45        24        8          4          9          132:77 92
2. Zvolen         45        23        6          5          11        159:115           86
3. Nitra            45        25        3          1          16        144:122           82
4. B. Bystrica   45        21        4          4          16        136:107           75
5. Poprad        44        18        2          9          15        127:123           67
6. Žilina            45        18        4          5          18        109:122           67
7. Trenčín        45        14        7          7          17        105:125           63
8. Martin          44        13        3          4          24        94:114 49
9. Piešťany      44        11        4          3          26        103:143           44