TRNAVA. Ohradené stavenisko, hluk strojov a hlasy robotníkov. Tak to aktuálne vyzerá na autobusovej stanici v Trnave na mieste, kde od 80. rokov stála budova slúžiaca trnavskej SAD-ke, dnes spoločnosti ARRIVA Trnava.
Stavbu nechala spoločnosť zbúrať ešte vlani a hneď aj začala s výstavbou novej, dvojpodlažnej budovy. Tá by mala byť hotová do konca júna tohto roku a stáť asi pol milióna eur. Zvýšiť by mala komfort cestujúcich i šoférov.
„Na prízemí bude informačná kancelária, predpredaj cestovných lístkov, toalety a čakáreň pre cestujúcich. V komerčnej časti bude priestor pre rýchle občerstvenie,“ povedal Juraj Kuzma, dopravný riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava.
Druhé podlažie bude podľa neho slúžiť dispečingu a bude na ňom odpočinková zóna pre vodičov autobusov, a to nielen z ARRIVY. Súčasťou budú toalety, kuchynka a odpočinkové miestnosti.
Nevyhovovala
Budova, v ktorej SAD na autobusovej stanici roky sídlila, bola koncom 80. rokov stavaná ako reštauračné zariadenie. Keď ju autobusová spoločnosť odkúpila, prispôsobila ju tak, aby slúžila na poskytovanie služieb cestujúcim.
„Predovšetkým na poskytovanie informácií, vybavovanie preukážok a neskôr aj výdaj čipových dopravných kariet. V budove bolo zároveň sociálne zázemie pre našich vodičov počas ich prestávok medzi jazdami a fungoval v nej aj dispečing prímestskej a diaľkovej autobusovej dopravy,“ povedal Kuzma.
Po rokoch však prestala súčasným štandardom vyhovovať konštrukčne i dispozične. „Pre výstavbu novej budovy sme sa rozhodli preto, aby sme mohli cestujúcim poskytovať ešte kvalitnejšie služby,“ dodal Kuzma s tým, že počas výstavby novej budovy je vybavovanie preukážok a čipových kariet dočasne presunuté na opačnú stranu ulice oproti bývalému vchodu do budovy.
Nový majiteľ
Niekdajšia spoločnosť SAD Trnava zmenila svoj obchodný názov 4. decembra minulého roku na ARRIVA Trnava a stala sa tak súčasťou skupiny ARRIVA.
„ARRIVA na Slovensku pôsobí od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v nitrianskom, košickom, žilinskom a v trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu,“ informovala Petra Helecz, manažérka marketingu a komunikácie spoločností.
Spoločnosť má na Slovensku viac ako 2 400 zamestnancov a prevádzkuje viac ako 1 350 autobusov.„ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a je členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v štrnástich krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu,“ dodala Helecz.