Havrani v Košiciach prekvapili iba v prvej tretine

Piešťanskí hokejisti podľa očakávania na favorita nestačili.

Piešťanci musia o play off ešte tvrdo bojovať.Piešťanci musia o play off ešte tvrdo bojovať. (Zdroj: TASR)

Košice – Piešťany 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)

V prvej tretine sa hral obojstranne opatrný hokej. Domáci mali viacej šancí, ale Košarišťan si držal čisté konto. V závere prvej časti pri presilovke nevyužil svoju príležitosť J. Ručkay, no v záverečnej minúte sa to podarilo Salijimu, keď sa popri obrancovi Šedivom pretlačil pred bránu a poslal hostí do vedenia.

Košičania mali v druhej časti viac z hry. V 30. minúte sa hostia bránili oslabeniu a Košarišťanom vyrazený puk poslal do siete Češík - 1:1. Pred domácou bránou mal šancu Saliji, ale chybu košickej obrany nepotrestal. V 32. min. poslal domácich do vedenia opäť Češík - 2:1, a keď v 33. minúte pridal tretí gól domácich Macejko s „Havranmi“ to nevyzeralo dobre. V 35. minúte viedli Košičania už o tri góly, keď bol na konci presilovkovej akcie z ľavej strany zakončujúci Bartánus - 4:1.

Košickí hokejisti mali herne navrch aj v úvode tretej časti. V presilovej hre v 46. minúte trafil Bicek ideálne nad Košarišťanovo rameno - 5:1. Druhý gól hostí prišiel v presilovke v 55. min., keď  Brancis sám pred Riečickým dostal prihrávku od Petráša a znížil na 2:5. Posledné slovo však mali domáci. Prihrávku Lelkeša usmernil do piešťanskej bránky Varga, čím uzavrel na konečných 6:2.

Góly: 30. Češík (Deyl, Bicek), 32. Češík (Varga, Lelkeš), 33. Macejko (Spilar, Jenčík), 35. Bartánus (Češík, Bicek), 46. Bicek (Deyl), 59. Varga (Lelkeš) – 20. Saliji (Filip), 55. Brancis (Petráš, Mikula).

Leo Gudas, tréner Piešťan: „V prvej tretine sme hrali veľmi dobre. Súpera sme nepustili do veľkých šancí. V druhej časti sme však mali veľa vylúčení a nahrali sme tomu, aby sa súper dostal do hernej pohody. V tretej tretine sme už rozbehnutý vlak Košičanov nedokázali zastaviť. Zápas sme si prehrali vlastnou nedisciplinovanosťou.“

Ostatné výsledky 42. kola: Nitra - Martin 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Skalica - Zvolen 5:3 (2:2, 1:1, 2:0), B. Bystrica - Poprad 8:2 (3:2, 2:0, 3:0), Žilina - Trenčín 3:4sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1).

1. Košice         44        24        8          4          8          130:73 92

2. Zvolen         44        23        4          5          12        155:114           82

3. Nitra            44        25        3          1          15        145:114           82

4. B. Bystrica   44        22        4          4          14        140:97 78

5. Trenčín        44        17        7          6          14        112:116           71

6. Poprad        44        18        4          7          15        127:119           69

7. Žilina            44        16        4          4          20        104:123           60

8. Piešťany      44        15        4          3          22        112:131           56

9. Martin          44        15        3          4          22        98:110 55

10. Skalica       44        11        0          4          29        96:162 37

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?