Sobota, 4. február, 2023 | Meniny má Veronika

Spartak si v prvom prípravnom zápase poradil so Šaľou

V sobotu doobeda vykročili Spartakovci do série prípravných zápasov. Ich prvým súperom bola druholigová Šaľa.

Afričan Tambe bojuje o miesto v Spartaku.Afričan Tambe bojuje o miesto v Spartaku. (Zdroj: LUKÁŠ GRINAJ)

ŠAĽA. V stretnutí zohral svoju úlohu aj vietor a aj práve preto sa v prvom polčase Šaľania vôbec nedostali k zakončeniu a ani len k ohrozeniu brány Ľuboša Kamenára. Tímy sa postupne rozohrávali, a prvá šanca prišla v 20. minúte, Jež pri rozohrávke predskočil protihráča a rútil sa na bránku, no váhal so zakončením. O dve minúty neskôr poslal prudký center z pravej strany Čonka a skúšaný Afričan Tambe zakončil otočený chrbtom k bráne tesne vedľa. O pár minút neskôr sa už Spartakovci dočkali. Po faule na Tambeho zahral Jež priamy kop na Schranza a ten signál využil – 1:0. Aj v druhom góle mal prsty Tambe, ktorý sa prebojoval dopredu a presnou prihrávkou našiel Ježa – 2:0. Rovnako sa postaral aj o tretí gól, keď si jeho prudký center z ľavej strany zrazili domáci do siete – 3:0.
V druhom polčase tréner Hucko prestriedal, šancu dostali Horník, či dorastenec Bango, ako aj ďalší skúšaný Afričan Lola. Spartak hral proti vetru, no napriek tomu mal viac šancí. Najmä Majtán, najskôr neupratal do prázdnej bránky prudký center Clebera, následne jeho hlavička skončila na brvne a do tretice nemieril presne. Rovnako aktívny bol ja Cleber, ktorého dve strely tesne minuli bránu a ďalší gól nepridal ani Lola, ktorý svoj nájazd z pravej strany zakončil veľmi nepresne. Spartak na úvod prípravy zdolal Šaľu 3:0.

SkryťVypnúť reklamu

Šaľa – Spartak Trnava 0:3 (0:3)

Góly: Schranz, Jež, vlastný.

SPARTAK (1. polčas): Kamenár – Čonka, Godál, Tóth, Kadlec – Halilovič, Baez, Mihálik, Schranz – Jež, Tambe.

SPARTAK (2. polčas): Jakubech – Halilovič, Horník, Nikolič, Kadlec – Lola, Bango, Bello, Schranz – Majtán, Cleber.