Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ

Z Hlohovca ide do kvalifikačného play off Bosna a Hercegovina

Rozhodujúci zápas prvej fázy kvalifikácie o postup na MS 2017 Slovákom nevyšiel. V Hlohovci podľahli v súboji o prvé miesto Bosne a Hercegovie 24:26. Jedným z rozhodujúcich momentov zápasu bol hosťujúci brankár Blaževič, ktorý privádzal najmä v druhom polčase domácich hráčov do zúfalstva.

(Zdroj: TASR)

Slovensko – Bosna a Hercegovina 24:26 (12:13)

Na prvý gól sa čakalo do polovice tretej minúty, keď predtým obe mužstvá raz strelecky neuspeli a predviedli po jednej technickej chybe. Slovákov poslal do vedenia z pravej spojky L. Urban, hostia však okamžite odpovedal z pivota Buričom. V 7. minúte išiel za stavu 3:2 pre domácich na trestnú lavicu Panič, no Slováci to na zvýraznenie náskoku nevyužili – 5:4. Keď sa v 11. minúte po góle Zufiča dostali hostia prvýkrát v zápase do vedenia – 6:5, tréner Lipták si zobral oddychový čas. Bosniaci postupne utiekli až na 6:8, no v 20. minúte vyrovnával z krídla na 9:9 T. Urban a o minútu neskôr po faule na toho istého hráča vrátil zo sedmičky Slovákom vedenie Antl – 10:9. Po jedenástom góle (11:10) v sieti Bosny prišlo u hostí k výmene brankára a následne aj k time outu. Hoci sa „Liptákovci“ dostali do dvojgólového vedenia – 12:10, záver prvého polčasu im nevyšiel a do šatní odchádzali s jednogólovým mankom – 12:13.

V druhom polčase utiekla Bosna už na 13:15 a následne ju držal nad vodou aj brankár Blaževič, ktorý si poradil s dvomi pokusmi Ďuriša, jedným T. Urbana a vychytal aj samostatný nájazd Straňovského. Hostia to využili, utiekli už na 15:18 a tréner Lipták si bral svoj druhý time out. Trojgólový náskok si hráči hostí udržiavali aj vďaka výborne strieľajúcemu Trabochiovi, ktorý robil domácej obrane problémy. Od 48. minúty však začali domáci hráči spolu s vypredanou halou ožívať a v 52. minúte vyrovnával na 21:21 Hruščák, no vylúčenie Petra a následné oslabenie ich pribrzdilo. Hráči hostí si už záverečné minúty postrážili a po výsledku 24:26 sa tešia nie len z ďalších dvoch bodov, ale aj z postupu do ďalšej fázy kvalifikácie.

SLOVENSKO: Štoch, Paul – Guzy 1, Hruščák 3, Dudáš, Volentics 3/1, Adamčík, Petro, Krok, Ďuriš 3, T. Urban 3, Pekár, L. Urban 1, Straňovský 4, Antl 6/4, Vadkerti. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov hostí: Zulfič 6, Burič 5, Malinovič 5, Tarabochia 5/4. Pred 1800 divákmi rozhodovali Hansen a Pettersen (NOR). Vylúčení: 3 – 6, ČK: 53. Petro (3 vylúčenia),pok. hody: 6/5 – 6/5.

1. Bosna          5          4          1          0          156:130           9

2. Litva            5          2          2          1          144:125           6

3. Slovensko    5          2          1          2          136:120           5

4. Kosovo       5          0          0          5          123:184           0