Zaujíma vás konkrétny mesiac? Nech sa páči:
júl, august, september, október, november, december

JÚL
- Na Teplickej ulici v Piešťanoch zhorel bývalý zábavný podnik. Plamene šľahali do výšky asi dvadsať metrov, na mieste zasahovalo päťdesiat hasičov.
- V Trnave začali fungovať cyklistické hliadky mestskej polície. Iniciatíva prišla od primátora Petra Bročku, ich zavedenie mal vo svojom predvolebnom programe. Využitie našli najmä v parkoch, sadoch a lesoparku, kontrolovali tiež detské ihriská a plochy na venčenie psov.
- V byte vo Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda našli koncom mesiaca mŕtvu trojčlennú rodinu a psa. Polícia najprv prípad vyšetrovala ako vraždu, pitva však cudzie zavinenie nepreukázala. Matku a syna mala podľa dostupných informácií zabiť žieravina, otec sa obesil.

AUGUST
- Spolu s prvým augustovým dňom nastúpil do funkcie vedúceho odboru organizačného a vnútornej správy Mestského úradu v Trnave kňaz Radoslav Bazala. Oficiálne tak nahradil Michala Dzurjanina, ktorého od januára dočasne na príkaz primátora zastupoval Norbert Halás. Bazala do funkcie nastúpil bez súhlasu trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, kanonické právo však zakazuje klerikom bez predchádzajúceho súhlasu biskupa prevziať verejné úrady, s ktorými je spojená účasť na vykonávaní občianskej moci.
- V sobotu 22. augusta v Trnave oficiálne otvorili nové športovo-obchodné centrum City Arena. Pred tisíckami divákov odohrali vôbec prvý zápas v novom komplexe legendy Spartaka Trnava a Ajaxu Amsterdam. Po ňom nasledovalo priateľské stretnutie trnavského A-tímu proti Atlético Paranaense. Program pokračoval koncertmi, hviezdou večera boli britskí rockeri z The Sweet. Vrcholom bola veľkolepá laserová šou a ohňostroj. Slávnostný program sprevádzali problémy s parkovaním, kolabujúca doprava, problém s duplicitnými lístkami aj asi hodinové meškanie.
- Mestský úrad v Piešťanoch zasiahlo personálne zemeterasenie. Desať zamestnancov si malo od septembra hľadať inú prácu, nová organizačná štruktúra úradu s dvanástimi doterajšími pracovnými miestami neráta, dve z nich neboli obsadené.
- Augustové horúčavy vyhrotili problém s páchnucou kanalizáciou. Tá komplikovala život najmä obyvateľom na ľavom brehu Trnávky, na sídlisku Družba, Špačinskej ceste i priamo v centre. Za zhoršujúcu sa situáciu mohla podľa primátora Trnavská vodárenská spoločnosť, ktorá sa problému síce venovala, no bez citeľných výsledkov. Po viacerých možnostiach, ktoré mestu i verejnosti vodári predstavili, sa nakoniec našlo riešenie v podobe sacieho bagra, ktorý by mal v priebehu desiatich mesiacov vyčistiť všetky potrubia, bez ohľadu na ich priemer.

SEPTEMBER
- Necelý rok po zbúraní budov bývalého Výskumného ústavu kukurice prišiel nový majiteľ s plánom využitia uvoľnených pozemkov. Bratislavská spoločnosť TM Real by tu rada vybudovala dve samostatné obchodné jednotky na celkovej ploche viac ako desaťtisíc metrov štvorcových pod názvom City Park.
- Tradičný trnavský jarmok zaplnil ulice mesta aj uplynulý rok. Stánkov aj ľudí však bolo pocitovo menej, Hlavná ulica pôsobila prázdnejšie ako po pominulé roky. Spôsobené to podľa hovorcu mesta Pavla Tomašoviča mohlo byť tým, že väčšina remeselníkov si priniesla vlastné stánky a drevených mestských búdok tak ubudlo. Vo finálnych číslach boli totiž stánky ešte o štyri navyše.
- Koncom septembra riešili policajti nelegálnu skládku, ktorú na cudzích pozemkoch v katastri Ratnoviec vytvoril 46-ročný muž. Ten sem nechal navoziť viac ako šesťtisíc ton odpadu, čím sa dopustil zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi vo veľkom rozsahu.

OKTÓBER
- Október začal dramaticky pre obyvateľov bytovky Centroom v Piešťanoch. Zistilo sa totiž, že statika stavby, ktorá opticky nadväzuje na obchodné centrum Aupark, je narušená tak závažne, že hrozí jej zrútenie. Do polovice mesiaca sa situácia ešte zhoršila a stavbu označili za mimoriadne nebezpečnú. Svoje byty muselo opustiť viac ako päťdesiat majiteľov, v decembri sa rozbehla sanácia stavby. Tá má trvať niekoľko mesiacov, zaplatiť ju majú práve majitelia jednotlivých nehnuteľností.
- Trnavská fakultná nemocnica finančne odškodní rodinu dvojročného Adama, ktorý ostal postihnutý po zle vedenom pôrode jeho matky. Nemocnica sa s rodinou dohodla mimosúdne na vyplatení takmer pol milióna eur.
- Október sa na sídlisku Na Hlinách niesol v znamení nervozity a ešte väčších problémov s parkovaním. Trnavská teplárenská spoločnosť tu totiž rozbehla rekonštrukciu horúcovodu, pre ktorú zabrala asi sedemdesiat parkovacích miest. Práce trvali takmer do Vianoc.
- Na konci mesiaca oznámilo vedenie závodu Coca-Cola v Lúke neďaleko Piešťan svojim zamestnancom, že závod k 31. marcu rušia. Presne 107 ľudí si tak už o pár mesiacov bude musieť nájsť novú prácu.

NOVEMBER
- V obci Zavar pri Trnave spustili 1. novembra petičnú akciu. Obyvatelia sa pridávajú k žiadosti na vybudovanie protihlukovej steny na D1.
- Na dom bez kultúry sa po nezhodách s mestom premenila budova bývalého ROH na Trojičnom námestí v Trnave. Dom kultúry zrušil koncerty, vysťahovať sa museli aj niektoré prevádzky. Zariadenie je podľa listu, ktorý zaslali zástupcovia vlastníka mestu v strate, peniaze na jej zmiernenie pýtali od samosprávy. Dom kultúry pritom patrí spoločnosti ŽOS Trnava, za ktorou stojí Vladimír Poór.
- Na novembrovom zasadaní schválili mestskí poslanci v Trnave zmeny v príspevkoch na stravovanie dôchodcov. Od 1. januára tohto roka je tak jednotná cena 1,15 eura za jedlo minulosťou a cenu obeda určuje seniorom výška ich penzie. Cieľom mesta však nie je ušetriť, ale uvoľniť miesta v poradovníku na obedy, ktoré sa často nedostanú práve k dôchodcom s najnižším príjmom.

DECEMBER
- Na čerpacej stanici na odpočívadle D1 Zeleneč odovzdali v polovici mesiaca do užívania automatický externý defibrilátor. Prístroj dokáže pri zlyhaní srdca obnoviť jeho činnosť a zachrániť ľudský život.
- V cele policajného zaistenia skončil po vianočných sviatkoch 59-ročný muž, ktorý je podozrivý zo zabitia družky. Deň pred Štedrým dňom sa pod vplyvom alkoholu pohádali pre peniaze a muž mal ženu fyzicky napadnúť. Po incidente si obaja ľahli, žena sa na druhý deň už neprebudila.
- Ako nové vyzerali koncom roka po rozsiahlej rekonštrukcii budovy Knižnice Juraja Fándlyho, Západoslovenského múzea a Synagógy – centra súčasného umenia v Trnave. Trnavský samosprávny kraj do ich obnovy v priebehu tohto roku investoval približne 2,8 milióna eur, väčšina pochádzala z európskych fondov.
