Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Spartak ukončil jesennú časť remízou s Trenčínom

Šláger posledného kola priniesol pred skvelou kulisou remízu 1:1.

Haris Harba strelil jediný gól Spartaka. Bol to zároveň jeho prvý gól v červeno-čiernom drese.Haris Harba strelil jediný gól Spartaka. Bol to zároveň jeho prvý gól v červeno-čiernom drese. (Zdroj: TASR)

TRNAVA. Stretnutie, ktoré získalo „titul“ Zápas mesiaca, malo slávnostný výkop, o ktorý sa postarali bývalý kanonier Trenčína Martin Fabuš a rekordér v počte reprezentačných štartov a odchovanec Spartaka Trnava Miroslav Karhan.

SkryťVypnúť reklamu

Prvú šancu pred skvelou kulisou vytvorenou oboma tábormi fanúšikov, mali domáci, ale strelu Schranza vyrazil Šemrinec na roh. Zaváhanie Godála na opačnej strane zasa nepotrestal Van Kessel a jeho nasledovná pätička nenašla adresáta. Šance sa v bojovnom zápase rodili len ťažko, v 29. minúte však zaváhal Rabiu, o loptu ho obral Schranz, no prenasledovaný tromi hráčmi zakončoval ľavačkou a Šemrinec si z jeho strelou poradil.

O minúte neskôr musel trenčiansky gólman vyrážať a pokus Majtána a vyrazenú loptu nestihol pred prázdnou bránou zakončiť hlavou Janečka. Trenčín odpovedal v 31. minúte tutovkou Bera, no jeho strelu z hranice šestnástky Kamenár vyrazil a domáca obrana loptu odkopla do bezpečia. V 41. minúte zacentroval z ľavej strany Halilovič, jeho center zblokoval Šulek rukou a hlavný rozhodca ukázala na biely bod. K lopte sa postavil Harba a svojím prvým gólom v drese Spartaka otvoril skóre – 1:0. V nadstavenom čase prvého polčasu mal vyrovnanie na nohe Guba, ale z uhla tesne minul.

V druhom polčase začal Trenčín prevahou, no boli z toho iba brejky pre domáci Spartak, ktoré však nevyužil. Po hodine hry zaváhal Čonka, čo ešte Trenčín nepotrestal, no o minútu neskôr už sa rútil sám na Kamenára Wesley, prvý pokus mu ešte domáci gólman zneškodnil, ale na dorážku už nestačil. V 65. minúte prišla ďalšia komplikácia pre domácich, keď po faule pri čiare videl druhú žltú kartu Godál a Spartak išiel do oslabenia.

V 72. minúte prišlo pre dym z chorea domácich nachvíľu k prerušeniu hry. Oslabený Spartak hlavne bránil a Trenčín ho do rýchlych kontier nepúšťal. V 82. minúte sa preto odhodlal na prienik Schranz, obišiel štyroch protihráčov, prihral Halilovičovi, ktorého stečovná strela skončila tesne nad bránu. Trenčania si napriek výhode o jedného hráča už šancu nevytvorili, a tak sa v zápase mesiaca zrodila remíza.

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 1:1 (1:0)

Góly: 42. Harba (11m) – 61. Wesley. ŽK: 38. Schranz, 45. Godál, 64. Greššák. - 25. Rabiu, 42. Šulek, 90.+ Van Kessel. ČK: 65. Godál. Pred 12 046 divákmi rozhodovali Kružliak – Brendza, Benko.

SPARTAK: Kamenár – Čonka, Godál, Tóth, Janečka – Halilovič (90.+ Deket), Casado, Greššák, Schranz – Majtán (86. Mihálik) – Harba (69. Bortel). Tréner I. Hucko.

SLOVAN: Šemrinec – Rundić, Šulek, Mitchel (45. Guba, 86. Bala), Koolwijk, Van Kessel, Rabiu, Madu, Bero (70. Opatovslý), Wesley, Kleščík. Tréner M. Ševela.