HÁDZANÁ

SPORTA aj bez Dudáša pohodlne vyhrala v Šali

Zverenci trénera Liptáka potvrdili svoju silu aj bez pivota Dudáša a triumfovali na palubovke Šale.

SPORTA triumfovala v Šai(Zdroj: MILAN POSPÍŠ)

ŠAĽA. Výrazný podiel na víťazstve má brankár Žernovič, ktorý vychytal obe sedmičky súpera aj ďalšie pokusy. Do zápasového rytmu sa po zranení vrátil Igor Vaňko a na zápasovej súpiske figurovali aj Pechy, Hajko a Pánis.

Šaľa – SPORTA 18:25 (11:14)

Hoci sa domáci ujali vedenia, Guzy, Hriňák a Ivanov veľmi rýchlo skóre zvrátili – 4. minúta, 1:3. SPORTA aj zásluhou dobre chytajúceho Žernoviča, viedla už 3:6 a mohla svoje vedenie ešte navýšiť, keď bol na dve minúty vylúčený domáci Aspridis, no paradoxne nastal opak. Dve technické chyby SPORTY Bočaky s Pálešom v oslabení potrestali a bolo 5:6. V 21. minúte už SPORTA opäť viedla trojgólovým rozdielom – 7:10 a do zápasu naskočil po dlhej pauze zavinenej zranením aj Igor Vaňko, ktorý sa v 26. minúte presadil aj gólovo, upravujúc z krídla na 9:14. Medzitým úspešný Žernovič vychytal aj sedmičkový pokus Aspridisa. V závere prvého dejstva pri vylúčení Ivanova znížili domáci na 11:14.

Tak, ako zaznamenal Guzy prvý gól SPORTY v zápase, tak otváral aj druhý polčas, Fabián nemal po jeho strele nárok – 11:15. Domáci znížili na 13:15, no v zlomovom momente opäť zaúradoval Žernovič. V 36. minúte sa postavil proti nemu na sedmičke Páleš, ale aj na neho gólman SPORTY vyzrel a z trestných hodov tak mal 100% úspešnosť! Celkovo zaznamenal v zápase 32 úspešných zákrokov! Okamžite po sedmičke odpovedal Zaťko, ktorého napodobnili Vaňko a z trháku Ďuriš – 13:18. Druhý polčas prerušovali časté vylúčenia, na palubovke sa chvíľami hralo aj štyria na štyroch. Na to doplatil Melnyk, ktorý videl v 54. minúte červenú kartu za tretie vylúčenie. To už SPORTA viedla pokojným rozdielom 15:22, nepomohol ani time out domáceho trénera a Hriňák po peknom uvoľnení ešte navýšil – 15:23. Na palubovke si v týchto chvíľach pripisoval ďalšie minúty aj Péchy, no práve on spolu s Vaňkom boli v priebehu minúty vylúčení a SPORTA išla do štyroch. Zdecimovaná Šaľa však našla silu iba na jeden gól, viac Žernovič nedovolil a Majbík s Hriňákom aj v oslabení o dvoch zvýšili na 17:25. Pri ďalšom vylúčení Vaňka ukončil zápas gólom na 18:25 Bočkay.

SPORTA: Žernovič, Kašťák – Guzy 2, Pánis, Hriňák 6, Laho, Holdoš, Hajko, Ďuriš 6, Janíček 1, Vaňko 2, Ivanov 2, Péchy, Zaťko 5/3, Majbík 1. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov súpera: Páleš 4, S. Mažár 3. Pred 600 divákmi rozhodovali Sabol a Daňo.Vylúčení: 9 – 9, ČK: 54. Melnyk (3 vylúčenia), pok. hody: 2/0 – 3/3.

Ostatné výsledky 11. kola: Pezinok – Prešov 28:42 (13:20) predohrali, ŠKP – P. Bystrica 22:35 (9:18), Modra – Topoľčany 19:29 (7:13), Nové Zámky mali voľno.

1. Prešov         9          9          0          0          329:221           18

2. Topoľčany   9          8          0          1          270:204           16

3. Hlohovec     10        8          0          2          287:224           16

4. P. Bystrica   10        5          0          5          297:269           10

5. N. Zámky    9          4          1          4          271:294           9

6. Šaľa 9          4          0          5          249:233           8

7. ŠKP BA      10        1          1          8          227:295           3

8. Modra         10        1          1          8          224:309           3

9. Pezinok        10        1          1          8          264:368           3

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  5. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000€
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Spartaku vzal sen o Lige majstrov v predĺžení Radonjić

Púť Spartaka Trnava v Lige majstrov sa skončila v 97. minúte odvetného zápasu 3. predkola Ligy majstrov.

Pes v Gbeloch zaútočil na ženu, túlavé zvieratá musia riešiť obce

Za posledné dva týždne prišlo na Slovensku k minimálne trom útokom psa na človeka. V Trnavskom kraji zaútočil na ženu pitbull, keď kráčala po ulici v Gbeloch.