Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
HOKEJ

Piešťany sa opäť tešia z bodov, zdolali Nitru

Hokejisti Piešťan v 22. kole zdolali na svojom ľade Nitru 3:2 a pretrhli sériu dvoch prehier.

Piešťany prvýkrát v sezóne zdolali Nitru.Piešťany prvýkrát v sezóne zdolali Nitru. (Zdroj: LACO ĎURAČKA)

22. KOLO

Piešťany – Nitra 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Úvod zápasu bol z oboch strán „pribrzdený“, mužstvám sa akoby nechcelo a vyčkávali na ťah súpera. Prvá vážnejšia príležitosť tak prišla až v 9. minúte, no Stümpel svoj prienik už nestihol zakončiť. Na ťahu boli domáci a tí nečakane udreli. Dostali sa do prečíslenia 3 na 2, zodpovednosť na ľavej strane na seba zobral Šimíček a strelou prekvapil Valenta – 1:0. O tri minúty neskôr už bol rozdiel dvojgólový. „Havrani“ mali možnosť presilovky a puk spomedzi kruhov napálil do siete Brňák – 2:0. Pred odchodom do šatní stihla Nitra odpovedať, keď Stümpel našiel na pravej strane H. Ručkaya a ten strelou pod brvno znížil – 2:1.

V druhom dejstve to Nitrania už podľa očakávania rozbalili a domácich niekoľkokrát zavreli v ich pásme. Slovák, Bene ani Stümpel však vo svojich šanciach neuspeli. Najväčšiu príležitosť na gól však mal Kutálek, keď bol najskôr pri svojom zakončení v 30. minúte faulovaný, no i tak dostal možnosť trestného strieľania, ale neuspel ani v tom. Všetko tak bolo pred záverečnou tretinou otvorené.

Nitra pokračovala v snahe o vyrovnanie, to mal na hokejke Bene, ktorý naskočil do úniku z trestnej lavice, ale tiesnený nemieril presne. V 47. minúte opäť udreli domáci a opäť pri početnej výhode. Nitrania sa po vyhodení puku vybrali striedať, čo si všimli Holovič s Brňákom a druhý menovaný po vysunutí prestrelil Valenta – 3:1. Zvyšné minúty až na pár záverov patrili jasne Nitranom, ale sklepnutia Blackwatera a Laliberteho tesne minuli bránu. Tri minúty pred koncom však Stloukal vyviezol puk až do útočného pásma, pekne hodil medzi kruhy Bajtekovi, ktorý nemohol nedať – 3:2. Záverečný tlak Nitry pri hre bez brankára už Piešťany aj so šťastím ustáli.

Góly: 14. Šimíček (Petráš, Hudec), 17. Brňák (Gipters, Holovič), 47. Brňák (Holovič) – 19. H. Ručkay (Stumpel, Milam), 57. Bajtek (Stloukal). Diváci: 1318

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „Začali sme dobre, ale vedením 2:0 sme sa nechali zlákať. Každý chcel dať gól, poľavili sme a súper to potrestal. V druhej tretine Nitra dominovala a môžeme ďakovať iba Rybárovi, že sme neinkasovali. Povedali sme si nejaké veci a v záverečnej časti nám to už klapalo lepšie. Zápas bol dobrý pre hráčov aj divákov, sme vďačný za tri body.“

Ostatné výsledky 22. kola:  Zvolen - Košice 0:1 sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1), Martin - Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:0, 2:2), Poprad - Žilina 8:3 (3:0, 2:3, 3:0), Trenčín - Skalica 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

Tabuľka po 21. kole:

1. Zvolen         23        12        2          4          5          82:54   44

2. Trenčín        24        11        4          3          6          59:55   44

3. Nitra            23        12        2          0          9          74:58   40

4. B. Bystrica   23        10        3          3          7          63:47   39

5. Košice         23        9          3          4          7          53:40   37

6. Martin          23        10        3          0          10        57:55   36

7. Poprad        24        9          2          4          9          77:68   35

8. Piešťany      23        9          3          1          10        58:62   34

9. Žilina            24        8          2          3          11        53:66   31

10. Skalica       24        8          0          3          13        50:82   27

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Virológ Klempa: Najbližšie týždne budú pre nás veľmi ťažké

Boris Klempa tvrdí, že celoplošné testovanie je teoreticky skvelá vec. Treba však brať do úvahy všetky okolnosti či riziká.

Pacientov a pokút v Trnave pribúda

Celoplošné testovanie čaká Trnavu už tento víkend.

Na cintorínoch očakávajú tento rok nižšiu návštevnosť

Aj tohtoročné Dušičky predĺžia otváraciu dobu všetkých štyroch mestských pohrebísk.

Na odberných miestach v Hlohovci budú traja dobrovoľníci

Mesto zatiaľ zabezpečuje všetky odberné miesta po materiálno-technickej stránke.