O jesennom titule sa rozhodne v poslednom kole

Najvyššia oblastná súťaž OM má za sebou predposledné 14. kolo.

(Zdroj: M. LEDECKÝ)

Hrnčiarovce – Majcichov 0:3 (0:3)

Hrnčiarovce pokračujú v nelichotivých výsledkoch a tentoraz ich obrali Majcichovčania, ktorí potrestali tri chyby v obrane. Najskôr po akcii zakončil Štrbo, potom využil nedorozumenie stopérov Gergely a špicom poslal loptu do siete a všetko zavŕšil strelou do šibenice Rakický. Druhý polčas sa z oboch strán prakticky len dohrával bez vážnejšej šance.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 21. Štrbo, 29. Gergely, 42. Rakický.

HRNČIAROVCE: Kuzma – Páleník, Zaoral, Jedinák, Šurina, Fodor, Masár, Kelc, Vozár, Kurinec, Hanzel.

MAJCICHOV: Horváth – Štrbo, Rakický, Scheip, Štrbo, Marek, Krivosudský, Gergely, Matula, Hruška, Bott.

Rozhodoval Šašo.

Veľké Orvište – Cífer 0:0

Vo Veľkom Orvišti sa hral pokojný zápas, kde sa príležitosti rodili veľmi ťažko. Najväčšie šance oboch celkov skončili na konštrukcii bránok. Hráči síce predviedli disciplinovaný výkon, ale ani jedno mužstvo nedosiahlo na tri body.

V. ORVIŠTE: Budka – Stolárik, J. Vavrinec, Tanáč, Špernoga, T. Pavlovič, Belica, P. Pavlovič, Horváth, Vavrinec, Putek (Bucko).

CÍFER: Jurík – Gašparovič, Gross, Slabý, Fiľak, Fulier, Rusnák, Lukovič, Kupkovič, Tim. Tibenský, Kišš, Leffler (Sagan).

Rozhodoval Kalčik.

Siladice – Zavar 4:1 (2:1)

V Siladiciach sa hral hodový zápas a domáci sa chceli ukázať. Hostia vsadili na defenzívu, z ktorej išli do brejkov. Ako prvý zaznamenal gól práve po brejku Chlebík. Vzápätí však Kinči vystrelil na bránu, Púchly vyrazil, ale na dorážku Mesároša už nemal nárok. Aj v druhom góle bol zainteresovaný Kinči, tentoraz bol faulovaný v šestnástke a Varga premenil pokutový kop. Po prestávke sa obraz hry nemenil a Mesároš po dorážke zvyšoval už na 3:1. V závere upravil výsledok po druhom pokutovom kope Varga. Domáci zaslúžene získali tri body, hostí od vysokej prehry zachránil brankár Púchly.

Góly: 24. a 47. Mesároš, 26. a 86. Varga (2 z 11m) – 23. Chlebík.

SILADICE: Trnovec – Fančo, Páleník, Rau, Laurinec, Sekereš, Kupec, Mesároš, Varga, Horváth, Kinči (Beránek, Sekereš, Hudcovič).

ZAVAR: Púchly – Chlebík, Dobrovodský, Vido, Baroš, Juriš, Vyskoč, Krajčovič, Mi. Psota, Ma. Psota, Beňo.

Rozhodoval Frič.

Červeník – Dechtice 5:2 (1:2)

Domáci vstúpili do zápasu s miernou prevahou a boli z toho dve šance, ktoré „hasil“ v bráne Sedláček. Potom dostali priestor hostia a behom troch minút bolo 0:2. Domáci v závere polčasu využili zaváhanie Dechtíc a znížili. Po prestávke vstúpili už do stretnutia suverénne. Vyrovnali a postupne pridali ďalšie góly. Hostia v druhom polčase ohrozovali bránu hostí len zdiaľky a z ojedinelých brejkov.

Góly: 45. a 64. Babic, 53. a 73. Mrva, 79. Halmo – 25. Cmero, 28. M. Maška.

ČERVENÍK: Vinci – Mihálik, Kopúnek, Králič, Halmo, Babic, Ješko, Boháčik, Adamkovič, Mrva, Lenčeš (Hargaš, Podkovčík).

DECHTICE: Sedláček – M. Manca, Drgoň, Sliva, Chrvala, Krivánek, R. Maška, Hlavatovič, Rúžička, M. Maška, Cmero (Kolesík, Tomáška).

Rozhodoval Benko.

Leopoldov – Zeleneč 2:1 (2:1)

V prvom polčase začali lepšie hostia, keď išli do vedenia po priamom kope Ujlakyho. Neskôr však domáci vyrovnali po prudkej strele Tvrdého, ktorú brankár vyrazil, ale následná dorážka z kopačky toho istého hráča už bola úspešná. O druhý gól sa postaral opäť Tvrdý, keď zužitkoval center a z prvej poslal loptu do brány. Po prestávke sa hralo medzi šestnástkami, hra sa kúskovala a zbytočne znervóznela. Hostia mohli vyrovnať po priamom kope Ujlakyho, ale jeho pokus zastavilo brvno.

Góly: 36. a 41. Tvrdý – 23. Ujlaky.

LEOPOLDOV: Malý – Bachňák, Gatci, Kavuliak, Lukáčik, Piovarči, Ajpek, Šuliman, Poláček, Krajčovič, Tvrdý (Pobjecký, Endrle, Krajinčák).

ZELENEČ: Bažány – Bartovič, Nemček, Bednárik, Klandúch, Ujlaky, Belko, Maron, Bánovec, Ondrejička, Dóka (Pavelek).

Rozhodoval Pavlovič.

Borovce – Dvorníky 4:0 (0:0)

V Borovciach ovplyvnilo zápas vylúčenie Bašu, čo neuľahčilo situáciu domácim, ale, naopak, nevedeli sa dostať do tempa. Po prestávke aj napriek oslabeniu po chybe išiel sám na bránu Majerník, ale nezakončil presne. Potom prišli na rad domáci a najskôr Jankech strelou z diaľky otvoril skóre. Potom sa dvakrát zo skrumáže presadil Koprna a všetko to dokončil opäť strelou spoza šestnástky Jankech. Aj napriek vylúčeniu hostia zanechali dobrý dojem.

Góly: 60. a 69. Koprna, 57. a 78. Jankech.

ČK: 5. Baša.

BOROVCE: Valo – Pe. Herceg, Šašo, Jankech, Kapičák, Macháč, Urban, Dubovský, Koprna, Žilka, Moravčík (Búš, Balcír, Péči).

DVORNÍKY: Planický – Baša, Plevka, Krajčo, Kubiček, Farkaš, Wesolowski, Táčovský, Taraba, Majerník, Modrovič (Magula, Šandor).

Rozhodoval Slíž.

Brestovany – Šulekovo 2:2 (1:1)

V úvode stretnutia sa hráči oboch celkov venovali viac verdiktom rozhodcov. Postupne sa však dostalo aj na futbal, hostia sa ujali vedenia po centri z pravej strany a hlavičke Ilka. Domáci však okamžite odpovedali, keď vybojovali loptu a v strede poľa, proti Šiškovi žiadny z hosťujúcich hráčov nevystúpil a ten svoje sólo zakončil gólom. Do siete sa pýtali aj hosťujúce pokusy Kolónyho a P. Nemca, no do prestávky gól nepadol. V úvode druhého polčasu hostia zatlačili, ale po rohovom kope na druhej strane sa presadil Šiška – 2:1. Hostia zvýšili snahu a vyrovnali po nožničkách Harmana. Ďalšie dve tutovky spálil Kolóny a hostí zachránili v nadstavenom čase po závere brankár L. Žemla.

Góly: 14. a 67. Šiška – 10. Ilko, 83. Harman.

BRESTOVANY: Krajčovič – Mi. Železník, Císar, Varga, Jánoš, Bošácky, Šiška, Križan, Buška, Oláh, Sabo (M. Dorčiak, Tandlmayer, D. Dorčiak).

ŠULEKOVO: L. Žemla – P. Nemec, Daniš, Gažovič, Kolóny, Kršňák, Harman, Ľ. Nemec, Šoka, Ilko, Cibulka (Káčer, Dávidek, A. Žemla).

Rozhodoval P. Mucha.

Dolná Krupá – Horná Krupá 0:3 (0:1)

V Dolnej Krupej sa hral medzišestnástkový futbal. Hostia lepšie zvládli susedské derby. V prvom polčase išli do vedenia po brejku a na začiatku druhého polčasu umiestnenou strelou prakticky rozhodol zápas Heteš. Potom sa domáci snažili útočiť, ale mali len náznaky šancí. Tri body potvrdil opäť po brejku Gašparík. Hostia zaslúžene zvíťazili.

Góly: 25. Nemček, 52. Heteš, 69. Gašparík.

ČK: 63. Štrbo, 76. R. Bohunický – 63. Szalay.

D. KRUPÁ: Vravúšek – Bachratý, Gažo, Jarábek, Fíba, Kvetan, Štrbo, Jakáb, Sekera, P. Bohunický (Skýpala, Vyskoč).

H. KRUPÁ: Horný – Zázik, Šiška, Nižňan, Ryšavý, Nemček, Szalay, Mikláš, Heteš, Gašparík, Malina (Štibraný, Prodaj).