Streda, 30. november, 2022 | Meniny má Ondrej, Andrej

Slováci získali v Hlohovci prvé kvalifikačné body

Slovenskí reprezentanti si pripísali v hlohovskej hale na svoje konto prvé body v 1. fáze kvalifikácie MS 2017 vo Francúzsku.

Peter Dudáš (v bielom) je jedným z trojice hráčov SPORTY Hlohovec, ktorí sa v reprezentačnom drese predstavili. Okrem neho aj Ľubomír Ďuriš a Vladimír Guzy.Peter Dudáš (v bielom) je jedným z trojice hráčov SPORTY Hlohovec, ktorí sa v reprezentačnom drese predstavili. Okrem neho aj Ľubomír Ďuriš a Vladimír Guzy. (Zdroj: (TASR))

HLOHOVEC. V športovej hale Na Zábraní privítali zverenci trénera Martina Liptáka neznámeho súpera z Kosova. Po štvorgólovej prehre v Bosne a Herecgovine si hráči napravili chuť a Kosovo zdolali v pomere 38:20.

SkryťVypnúť reklamu

Slovensko – Kosovo 38:20 (19:11)

Slováci nastúpili v bráne so Štochlom a začínajúcu šesticu tvorili Antl, Slaninka, Petro, Dudáš, L. Urban a T. Urban, pri útoku sa Slaninka striedal s Ďurišom a Straňovský s Dudášom. Skóre otvoril z náskoku T. Urban a po ďalšom náskoku L. Urbana a faule zvýšil domáce vedenie na 2:0 z nariadenej sedmičky Antl. Po faule na Antla v šiestej minúte videl červenú kartu hosťujúci Prekazi, no práve v oslabení sa hráči Kosova dočkali prvého gólu, keď na 4:1 korigoval Mjeku. Po desiatom góle v sieti Kosova, ktorý zaznamenal T. Urban, si zobral tréner hostí oddychový čas. Keď strelil z pravého krídla v oslabení Antl dvanásty gól domácich, hostia vystriedali aj brankára. V 23. minúte upravoval Guzy strelou už na 14:8, Štochl vychytal pokus Mjekuho a z trháku dával Straňovský už na 15:8. Slováci si pohodlný náskok udržali až do prestávky, na ktorú išli za stavu 19:11.

Druhé dejstvo začalo úspešným zákrokom Štochla a následne gólom Antla v oslabení – 20:12. V 34. minúte bol rozdiel prvýkrát desaťgólový, keď Volenticsa najskôr na sedmičke vychytal hosťujúci gólman, no vyrazenú loptu už bývalý hráč ŠKP do siete dostal – 22:12. Pri následnom vylúčení L. Urbana Kosovčania stiahli na 22:15, no v 40. minúte už boli na koni opäť Slováci, čo potvrdil gólom na 26:15 z pivota strelou po zemi Petro. V 40. minúte mali hostia možnosť sedmičky po faule Straňovského, Štochla vystriedal v bráne Putera a poradil si so strelou Ramadaniho. Pätnásťgólový rozdiel dosiahli domáci v 53. minúte po góle Guzyho z ľavej spojky – 33:18. Domáci tréner Martin Liptak poslal do hry všetkých hráčov a v záverečnej päťminútovke sa takmer zaplnená hlohovská hala bavila mexickými vlnami a tlieskala hráčom v stoji za víťazstvo v pomere 38:20.

SLOVENSKO: Štochl, Putera – Szücs 2, Guzy 2, Slaninka, Dudáš, Volentics 4/1, Petro 2, Ďuriš 2, T. Urban 10/3, Pekár, L. Urban 3, Straňovský 3/1, Antl 7/1, Vadkerti 3, Mazák. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov súpera: Jupa 6, Dedaj 4/2, Ramadani 3. Pred 1400 divákmi rozhodovali Lillepea a Kull (obaja Estónsko). Vylúčení: 6 – 5, ČK: 6. Prekazi (za faul), pok. hody: 7/6 – 3/2.

Martin Lipták, tréner SR: „Som spokojný s výsledkom aj s predvedenou hrou. Mal som mierne obavy z podcenenia súpera, ale chalani išli do stretnutia naplno. Súper bol snaživý, ale na mojich zverencov zatiaľ nemá. Získali sme prvé a veľmi dôležité body. Január však bude veľmi ťažký, ale chcem veriť, že na jeho konci budeme spokojní.“

Skupina A:

1. kolo: Kosovo – Litva 26:30, Bosna a Hercegovina – SR 29:25.

2. kolo: Litva – Bosna a Hercegovina 27:27 (12:14).

1. Litva            2          1          1          0          57:53   3

2. B. a Herc.    2          1          1          0          56:52   3

3. Slovensko    2          1          0          1          63:49   2

4. Kosovo       2          0          0          2          46:68   0

Program – 3. kola, 6. 1.: Kosovo – Bosna a Hercegovina (Priština), 7. 1.: Litva – Slovensko (Kaunas).