Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
HOKEJ

Havrani zvládli derby v Trenčíne

Piešťany sa na reprezentačnú prestávku naladili víťazne v derby zápase na ľade Trenčína.

Piešťanci sa tešia z ďalších bodov.Piešťanci sa tešia z ďalších bodov. (Zdroj: (TASR))

TRENČÍN.  Po sérii nelichotivých výsledkov začala zápas aktívne. Už v 35. sekunde si diváci zakričali gól, no videorozhodca napokon potvrdil, že sa puk po Melichárkovom zakončení odrazil iba od žŕdky Rybárovej bránky. O dve minúty neskôr podobne dopadol Hlinka. V 8. min bol na chvíľu zápas prerušený, nakoľko slnko cez konštrukciu štadióna svietilo priamo do očí brankárovi hostí. V 9. min sa aj po tretí raz rozozvučala konštrukcia piešťanskej brány, keď ju z pravého kruhu opečiatkoval Mikuš. Gól Trenčína nepriniesla ani následná presilová hra, v ktorej mohol skóre otvoriť Ryzák. Hoci sa domáci tím snažil, do konca úvodnej tretiny sa mu nepodarilo strelecky presadiť.

Dukla v aktivite pokračovala aj v druhej tretine. V 22. min Petrovický našiel medzi kruhmi Hlinku a strelou do odkrytej bránky otvoril skóre zápasu – 1:0. Druhý gól mohol o dve minúty pridať Ölvecký, no pred Rybárom neuspel. Postupom času sa do hry dostali aj Piešťanci. V 26. min mali dobrú príležitosť vyrovnať z brejkovej situácie, Belluša ale vychytal Chábera. V polovici zápasu mohol navýšiť vedenie Dukly opäť Hlinka, ktorý zostal osamotený medzi kruhmi, jeho strela však išla mimo bránky. Zlepšená hra "havranov" bola korunovaná vyrovnávajúcim gólom. Balej puk sklepol Tomčákovi a ten nikým nekrytý z tesnej blízkosti vyrovnal na 1:1.

Aj tretiu tretinu začali Trenčania lepšie. Síce nevyužili presilovú hru, no po jej skončení prihral Ryzák na korčuľujúceho Jakúbeka, ktorý gólom do odkrytej bránky poslal Duklu opäť do vedenia. V 50. min najskôr mohol pridať tretí zásah Dukly Dlouhý a na opačnej strane pri brejkovej situácii mali vyrovnanie na hokejke hostia. Napokon sa z gólu na 2:2 radovali o pár sekúnd neskôr. Petráš spoza bránky vyzval k zakončeniu Šimíčka a ten nezaváhal. V samom závere rozhodcovia ešte raz telefonovali. Napokon puk z dorážky Kučeru skončil za bránkovou čiarou skôr ako zaznel hvizd hlavného rozhodcu a hostia si z Trenčína odviezli všetky body po víťazstve 3:2.

Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 22. Hlinka, 45. Jakúbek – 36. Tomčák, 50. Šimíček, 58. Kučera. 1313 divákov.

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „Dnes sme hrali veľmi zlý hokej. Spokojní môžeme byť akurát s troma bodmi. Darček dostal náš manažér k šesťdesiatke v podobe víťazstva.“

Ostatné výsledky 18. kola: Zvolen Banská Bystrica 3:4 sn (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0, 0:1), Žilina – Nitra 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), Skalica – Košice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), Poprad – Martin 4:0 (1:0, 1:0, 2:0).

Tabuľka po 18. kole:

1. Zvolen         19        11        2          2          4          74:40 39

2. Nitra            19        10        2          0          7          61:48 34

3. B. Bystrica   19        8          3          3          5          49:35 33

4. Trenčín        20        8          3          3          6          47:48 33

5. Poprad        20        8          2          4          6          63:56 32

6. Martin          19        8          3          0          8          46:44 30

7. Košice         19        7          2          4          6          43:35 29

8. Piešťany      19        7          3          1          8          48:49 28

9. Skalica         20        7          0          3          10        41:70 24

10. Žilina          19        5          2          3          9          38:50 22