Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Hlohovec si upevnil druhé miesto

Prvá hádzanárska liga mužov mala v sobotu na programe zápasy 18. kola. Vedúce Topoľčany mali voľno, druhý Hlohovec porazil doma rezervu bratislavských policajtov a tretia Levoča „pustila perie“ na Záhorí v Malackách. Nedarilo sa Piešťanom, ktoré podľahli

na domácom ihrisku celku LKH Levice a stratili tak šancu pomýšľať na možný posun medzi kvarteto najlepších. Počas veľkonočných sviatkov má súťaž prestávku, hrať sa bude až v apríli.
Hlohovec – ŠKP B 34:19 (22:9)
* MŠK: Voltmann, Slovák – Sakar 5, Vagánek, T. Görög, Miterko, Majzel 5/1, Hátaš 3, Strečanský 1/1, Striženec, Struhár 8/1, Bočkay 3, Zeman 4, Brezina 5. Tréner Ondrej Sakar.
* Pok. hody: 3/3 – 4/2. Vylúčenia: 4 – 7 (ČK: 45. Polák po 3. ŽK). Pred 250 divákmi rozhodovali Nemček a Ondogrecula.
O vysokom víťazstve domácich rozhodol výborný výkon celého kolektívu, podporený oboma brankármi. V prvom polčase Voltmanna a od 40. min Slováka, ktorý chytil dva pokutové hody. Hlohovčania zvolili hru na rýchle protiútoky a hosťov, ktorí prišli len s brankárom a ôsmimi hráčmi, za štvrťhodinu ubehali. Aj preto 5-6 gólové vedenie zo začiatku narástlo na polčasový rozdiel 13 gólov. Pri neúčasti Cibulku prevzal úlohu rozohrávača skúsený Extrnavčan Hátaš a túto úlohu splnil viac ako perfektne. Navyše zaznamenal aj svoje prvé tri hlohovecké góly. Po prvý raz dostal príležitosť aj mladý odchovanec Miterko. Najviac gólov z celku hostí dali Polák 7 a Štepanovský 7/2.
Piešťany – Levice 26:30 (10:17)
* MHK: Svitek, Drlička – Pupík 8/3, Kováč 7, Kotula, Schwarc 4, Michal Fázik 3, Lacuška, Grúň 4, Martin Nedorost, Michal Nedorost. Tréner Martin Nedorost.
* Pok. hody: 5/3 – 2/2. Vylúčenia: 10 (ČK: 55. Fázik po 3. ŽK) – 5 (10. Vydra). Pred 50 divákmi rozhodovali Barborík a Rondoš.
Piešťancom zápas vôbec nevyšiel. Počas celého priebehu prehrávali, po štvrťhodine o tri góly. V 26. min mali domáci troch vylúčených hráčov a Levičania zvýšili svoje vedenie na polčasových sedem gólov. Piešťanom nefungovala obrana a ani brankári nemali svôj deň. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou znížiť, no už v 35. min prehrávali o desať gólov. Po druhej sérii trojnásobného vylúčenia bol v 44. min stav 16:25. V závere Piešťanci výsledok postupne korigovali, posledných desať minút zahrali podľa predstáv trénera, ale na čo len vyrovnanie mali málo času. Najlepším strelcom Levíc bol Kollár s 9 gólmi.
Ďalšie výsledky 18. kola: Malacky – Levoča 25:23 (11:10), Modra – Martin 25:19 (10:11), Prešov/Levoča – Prešov B 31:42 (9:19). Topoľčany mali voľno.
11. Prešov/Levoča*17*3*2*12*432:521*8
V 19. kole v sobotu 2. apríla bude hrať Hlohovec v Prešove s Tatranom B, Piešťany majú voľno.