Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Zrodil sa nový charitatívny turnaj

Mestská športová hala bola v sobotu opäť obsadená. Tentoraz sa tu uskutočnil 1. ročník Mega Cup-u. Charitatívneho turnaju, ktorý je poriadaný pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja Ing Petra Tomečka. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín, p

ričom sa hralo systémom každý s každým. V skupine A boli výbery Nitry, Žiliny a Košíc. V skupine B zase Prešova, Banskej Bystrice a Trnavy. Keďže Žilina skončila na druhej priečke išla hrať s víťazom skupiny B Prešovom prvé semifinále. Prešov si v ňom poradil so svojím súperom 3:2 napriek veľkému záverečnému tlaku Žilinčanov.
Košice, ako víťaz skupiny A, sa potom stretli s Trnavou. Trnava do prestávky prehrávala a tréner Jozef Adamec nemohol byť spokojný. V druhom polčase Košice pridali ešte jeden gól a zdalo sa byť rozhodnuté. Trnava sa snažila, ale vytratila sa herná pohoda, a preto bol konečný výsledok 2:0 pre Košice.
Na tretích miestach v skupinách ostali Nitra a Banská Bystrica. V súboji o piate miesto preto proti sebe nastúpili práve títo súperi. V zápase sa zaskvel Pavlovič, ktorý piatimi presnými ranami pomohol Nitre k vysokému víťazstvu 6:2.
O celkovú tretiu priečku hrali neúspešní semifinalisti Trnava a Žilina. Trnava začala lepšie. V 3. minúte rozvlnil sieť Jozef Vukušič strelou pomedzi nohy brankára Murárika. V 8.minúte bolo ešte veselšie, keď sa pred gólmanom hostí zjavil osamotený Pavol Mrva a chladnokrvne lobom poslal loptu do bránky. O tri minúty na to po krídle zbehol Vladimír Ekhardt a bombou zvyšoval na 3:0. Po prestávke, v 20. min Ivan Šefčík dorazil strelu z diaľky do bránky a oživil nádej Žiliny. O minútu na to zhasla, keď Michal Gašparík zopakoval podobný kúsok ako Šefčík a vzápätí sa pridal aj Fašiang. Potom strelecky aktívny Šefčík presným zásahom znižoval v 24. min na 5:2, ale to bolo zo strany internacionálov spod Dubňa všetko. Trnava bola pri chuti a postupne Vukušič, Heriban, Fašiang a Gašparík v posledných štyroch minútach zápasu stanovili konečný výsledok na 9:2.
Finále bolo záležitosťou mužstiev z východu Košíc a Prešova. V 7. min otvoril skóre Milan Bečka, keď šikovne tečoval prudkú strelu z diaľky. Päť minút po prestávke Miroslav Golenja namieril a umiestnenou delovkou pridal druhý gólový zápis Košíc. Doslova pár sekúnd pred koncom zápasu Viliam Luberda upravil na 2:1. Po finále sme poznali prvého víťaza Mega cup-u a to Košice.
Veľa práce nemali ani dvaja arbitri zápasov Peter Kráľovič a Tomáš Gádoši. Na záver sme sa mohli tešiť na slávnostné vyhodnotenie. Cenu pre najlepšieho strelca si odniesol Ivan Šefčík (Žilina) so šiestimi zásahmi. Cenu odovzdával bývalý vyhlásený kanonier Jozef Adamec. Jozef Geryk, ďalšia osobnosť trnavského futbalu, odovzdal cenu pre najlepšieho brankára a ním sa stal domáci Pavol Gabriška. A napokon najlepším hráčom sa stal Peter Andrejco z Košíc. Jemu odovzdával cenu Jozef Štibrányi. Peter Tomeček odovzdal putovný pohár do rúk víťazom z Košíc s prianím, aby toto nebol posledný ročník, ale naopak. Na záver mal Peter Tomeček ešte milú povinnosť, keď Eve Martinkovičovej odovzdal výťažok z turnaju pre detský domov v Pečeňadoch. O zhodnotenie podujatia sme požiadali Daniela Šišku hlavného organizátora celej akcie. „Myslím, že keď berieme tento ročník prakticky ako nultý, môžeme byť spokojní. Turnaj bol kvalitný a aj samotní hráči si pochvaľovali. Podarilo sa nám založiť novú tradíciu za účasti zástupcov všetkých krajských miest. Smola len, že nám z Bratislavy a Trenčína odmietli účasť v poslednej chvíli. V budúcnosti by sa mal turnaj konať v každom krajskom meste. Mestá by sa každým rokom menili. Ak však nebude záujem nie je vylúčené, že aj o rok bude turnaj v Trnave. Podľa možnosti už so všetkými mužstvami z krajov.“