Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Vo výbornom šlágri bol napokon šťastnejší líder

Na trnavský mestský zimný štadión zavítal v utorok suverénny líder z Martina. Hoci to s Trnavou nemal ľahké, napokon bol šťastnejší a odviezol si tri body. Prvýkrát nastúpil v žlto-modrom drese Rudolf Verčík, ale do štatistík sa v premiére nezapísal.

* HK Trnava – MHC Martin 3:4 (1:2, 1:1, 1:1), góly: 20. Mrkva, 38. Szöke, 43. Čunderlík – 16. a 18. Priechodský, 23. Bartek, 45. Važan. Vylúčení na 2min 6:8, Mega a Szöke na 10 min; presilovky 23:3, oslabenia 0:0. Pred 290 divákmi rozhodoval Bucala.
* HK Trnava: Mega – Hančák, Špila, Bukovinský, Mrkva, E. Bučič, Themár, Nemček, Foltín – Ertel, Szöke, Verčík – Přemyl, Ďuriš, Kraus – Merschitz, T. Bučič, Lenár – Krčula, Čunderlík, Rumpel. Tréner: I. Antal.
Prvú čistú šancu zápasu mal v 2. min Přemyl po Ďurišovej prihrávke, ale zabudol puk za sebou. O štyri minúty hrali hostia presilovku, v ktorej najskôr Zachar neprestrelil brankára a potom Páleš zluftoval pred odkrytou bránkou. V 9. min Mega chytil bombu Pokrivčákovi a na opačnej strane mohla skórovať prvá trnavská lajna. Verčík po individuálnom prieniku ponúkol šancu Ertelovi, ale ten zbytočne ešte prihrával Szökemu. Ertel so Szökem si spoluprácu zopakovali aj v 14. min, ale trnavský kanonier namieril iba do lapačky. Dve minúty nato zahrali Martinčania výborne presilovku, keď Priechodský stopercentne zužitkoval prihrávku cez celé obranné pásmo. Domácej lavičke sa nepozdávalo najmä rozhodovanie arbitra Bucalu a hneď po góle si to odniesol Mega desaťminútovým trestom a lavička dvoma minútami. Martinčania aj túto presilovku zakrátko využili, keď sa znova Priechodský ocitol voľný pred Megom a trafil presne ponad jeho plece – 0:2. V poslednej minúte unikol obrane Verčík, ale bol faulovaný a nezakončil presne. Domáci však vylúčenie potrestali ešte vo zvyšku tretiny, keď Kraus vydoloval za bránkou puk a Mrkva ho poslal pohotovo do siete. V úvode druhej časti hry však Trnavčania vyrobili hrúbku na útočne modrej a súper prečíslenie potrestal tretím gólom. V 30. min pri presilovke vyrobil podobnú chybu Mrkva, ale Mega Gromovi sólo zneškodnil a krátko nato aj Muchovi. V druhej polovici zápasu Gladiátori ožili a podarilo sa im aj zmazať gólové manko. Najskôr si aktivitou vypýtali dva fauly po sebe a dvojnásobnú presilovku. Krausovi ešte jeho nájazd z ľavej strany nevyšiel, ale Szöke v skrumáži dotlačil puk za chrbát Dzubinu. Pred druhou prestávkou mohol trafil znova Mrkva, ale tentoraz z výbornej pozície trafil gólmana bombou do masky. Domáci sa dočkali až v 43. min, keď Čunderlík priamo po buly trafil prsne do vinkla. Neubehli však ani dve minúty, keď Martin udrel opäť po výborne zahranej presilovkovej akcii a Važan zasúval puk medzi betóny. Vyrovnať mohol Kraus, ale v 49. min opäť z krídla neuspel. Po debatách s rozhodcom Bucala vylúčil na 10 min aj Szökeho, takže najlepší strelec nemohol v závere pomôcť vyrovnať a skúsení hostia už taktickým výkonom nepustili Trnavčanov ani do hry bez brankára.
Imrich Antal (tréner Trnavy): „Dnešný zápas rozhodli oslabenia, ktoré sme hrali tak ako sme ich hrali a trikrát sme inkasovali. Mužstvo však ukázalo, že s takýmto nasadením môžeme hrať o horné priečky. Niektorým hráčom však budem vyčítať, že v určitých fázach zápasu neboli dostatočne koncentrovaní.“

Obnovia ďalší verejný priestor medzi panelákmi

Mesto Trnava za 300-tisíc eur obnoví verejné priestory na Ulici Gejzu Dusíka. Zastaralé detské ihrisko nahradí nové, ktoré bude rozdelené na dve časti.

Hádzaná: Piešťany aj Hlohovec s prehrou. MHK vyzve v pohári Agro

Kým pre nováčika z Piešťan išlo o prvú prehru v extralige, SPORTA Hlohovec ešte nevyhrala.