Streda, 15. august, 2018 | Meniny má Marcela
ROK 2004 PATRIL NA ŠPORTOVOM GYMNÁZIU V TRNAVE PLAVCOM

Kamila Korčeková najlepším športovcom gymnázia

Už po piatykrát vyhlasovalo Športové gymnázium v Trnave svojich najlepších športovcov. Po Zuzane Sekerovej a Mariánovi Kovačócym, ktorý vyhral ostatné tri ročníky, si tentoraz titul Športovec športového gymnázia za rok 2004 vyplávala Kamila Korčeková.

Anketa, do ktorej hlasovali členovia športovej rady školy, študentov i trénerov mala, podobne ako vlani, tri časti. Prítomní v Relax pube najskôr spoznali Talent roka, potom desiatku najlepších bez určenia poradia a napokon trojicu najlepších. Celý program lemovali tradične prehliadky športov, ktoré úspešne reprezentujú trnavské gymnázium na športových podujatiach na Slovensku i v zahraničí.
***
Čestní hostia sa z úst moderátora dozvedeli meno žiaka z nižších ročníkov, ktorého výkonnosť mala v uplynulom roku najvyššiu vzostupnosť. Talentom roka 2004 sa napokon stal žiak sekundy, plavec Patrik Drobný. Zverenec trénerky Tatiany Bergmannovej okrem niekoľkých výborných umiestnení na medzinárodných pretekoch v Česku, Maďarsku trikrát posunul slovenský rekord v znakárskych disciplínach v kategórii 12-ročných a vybojoval dovedna 19 titulov na majstrovstvách Slovenska vo svojej vekovej kategórii.
***
Z dvadsiatich nominovaných športovcov sa do najlepšej desiatky dostali štyria plavci, dvaja džudisti, atlét, rýchlokorčuliar, športová gymnastka a aj jedna zástupkyňa športového aerobiku. Desiatku najlepších predstavíme v abecednom poradí, rovnako ako pri vyhlasovaní.
Patrik ANDA (atletika)
Talentovaný prekážkar je zverencom Eduarda Čordáša. Na 300 m prekážky získal slovenský titul v dorasteneckej kategórii a na 110 m prekážky bol druhý. Medzi juniormi bol na kratšej trati tretí a Slovensko reprezentoval na trojstretnutí 17-ročných Česko-Slovensko-Maďarsko.
Natália FAGOVÁ (športový aerobik)
Juniorskú reprezentantku vedie Gabika Malinová a spolu priviezli pekné umiestnenia z medzinárodných majstrovstiev Francúzska aj Portugalska. Na domácom šampionáte bola Natália druhá, no v oboch kolách Slovenského pohára vo svojej kategórii dominovala.
Oliver GONDŽA (plávanie)
Rovnako ako Drobného, aj Gondžu trénuje Tatiana Bergmannová. Oliver isto svoju trénerku potešil trinástimi zlatými medailami z majstrovstiev Slovenska 13-ročných žiakov, či striebrom na pretekoch v maďarskom Pécsi. Gondža posunul slovenské rekordy dovedna deväťkrát.
Ivan HORVÁTH (rýchlokorčuľovanie)
Trnavský šorttrekár sa predstavil vlani na mnohých podujatiach Maple cupu v Európe a celkovo obsadil na tomto podujatí 9. miesto. Zo slovenského šampionátu si zverenec trénera Valacha priniesol bronzovú medailu a je členom výberu na MS juniorov.
Ivana KOMLÓŠIOVÁ (džudo)
Juniorská reprezentantka je pod dohľadom trénera Sváteka a na Slovensku vo svojej váhovej kategórii vyhrala šampionát. Na medzinárodných turnajoch v Galante a v talianskom Udine skončila druhá, v Rimavskej Sobote premožiteľa nenašla.
Kamila KORČEKOVÁ (plávanie)
Plavkyňa TJ STU sa dokázala prebojovať na juniorské majstrovstvá Európy do Lisabonu, kde na 50 m motýlik skončila jedenásta a na 200 m pol. preteky obsadila 15. priečku. Na majstrovstvách Slovenska získala desať medailí a ďalšie doviezla z medzinárodných podujatí, najmä z ČR.
Matej MATIAŠOVIČ (plávanie)
Mateja, podobne ako Korčekovú, trénuje Rastislav Hlavatý. Na slovenskom šampionáte vyplával tri zlaté, jednu striebornú a štyri bronzové medaily. Slovensko reprezentoval na Európskych športových dňoch v Taliansku a tiež na juniorskom trojstretnutí, kde získal 2. a 3. miesto.
Marcel MINAROVIČ (džudo)
Ďalší z mládežníckej liahne Slávie Trnava a od trénera Jozefa Svátka. Vo váhe do 100 kg medzi juniormi nemal konkurenta a medzi seniormi skončil na slovenských majstrovstvách tretí. Prezentoval sa aj na turnajoch Európskeho pohára a na niekoľkých ďalších medzinárodných turnajoch. V Rakúsku bol tretí, v Taliansku a v Chorvátsku bol zhodne druhý.
Natália PAULIĆKOVÁ (športová gymnastika)
Natálie vedie Katarína Krekáňová, ktorá bola so svojou zverenkou aj na juniorských majstrovstvách Európy v Holandsku, kde Pauličková skončila osemnásta na preskoku. Na slovenskom juniorskom šampionáte bola najlepšia a ako členka seniorského družstva Slovenska sa zúčastnila Pohára stredoeurópskych štátov, kde bolo Slovensko druhé.
Peter SLOBODNÍK (plávanie)
Aj Slobodník je pod patronátom trénerky Bergamnnovej a na majstrovstvách Slovenska získal dovedna 5 zlatých, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu. Vlani dvakrát opravil historické tabuľky 15-ročných na 200 m prsia. Slovensko reprezentoval na viacerých juniorských podujatiach.
***
Po predstavení úspešnej desiatky mohla riaditeľka gymnázia Darina Paštéková odovzdať ceny aj trojici najlepších. Už početné zastúpenie plavcov dávalo tušiť, že to bude niekto „od bazéna“. Titul pre najlepšieho športovca napokon získala Kamila Korčeková pred Marcelom Minarovičom a Natáliou Pauličkovou.
Víťazka však bola s minulým rokom spokojná iba na polovicu. „Vlaňajšok bol dobrý iba do leta, potom som mala problémy s chrbtom a išlo to dolu vodou. Cením si však účasť na ,Európe’ a čas na 50 motýlik.“
Marcel Minarovič sa podieľal na postupe Slávie do ligového play off. „Zo štvrtého miesta nie som sklamaný. Máme ešte mladý káder, takže o rok to môže byť lepšie. Spočiatku v mojej váhe nastupoval môj brat Richard a Tibor Gubáň, ale teší ma, že som sa dokázal prebojovať aj do ligovej zostavy. O rok by som sa chcel prebojovať na juniorské majstrovstvá Európy, tak verím, že sa mi bude na kvalifikačných turnajoch dariť.“
Na ostatných dvoch olympiádach reprezentovala trnavskú gymnastickú školu Zuzana Sekerová. Jej nástupkyňou v Pekingu by sa mohla stať Natália Pauličková. „Bola by som veľmi rada, keby som sa tam prebojovala. Moja najsilnejšia disciplína je preskok, no najmä na bradlách musím ešte pridať.“
Patrik VELŠIC

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  5. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
  10. Historickým vláčikom sa prichádza previezť stále viac turistov 2 633

V areáli skládky Vlčie hory v okrese Hlohovec sa v uplnulých troch dňoch uskutočnila rozsiahla policajná akcia. Na jej priebehu sa zúčastnili policajti z odbor environmentálnej kriminality Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru.

V trnavskom múzeu vystavia výber z tvorby fotografov Trnavy

Výstava bude nielen spomienkou na časy minulé, ale aj poctou trom trnavským fotografom.

Odišli bez zaplatenia, nadávali a hádzali poháre

Počas bezpečnostných opatrení, ktoré polícia vykonávala v súvislosti s odvetným zápasom medzi mužstvami FC Spartak Trnava a FK Crvena Zvezda Belehrad nedošlo k narušeniu verejného poriadku.