Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Jubilejný ročník patril Spartaku

Po pätnástykrát sa trnavská športová hala stala dva dni pred koncom roka dejiskom futbalového turnaja internacionálov nad 35 rokov o Pohár primátora mesta Trnava, ktorý je známy aj pod názvom Predsilvestrovská futbalová šou.

Na tomto podujatí, ktorý organizuje mesto Trnava, internacionáli a fan-klub Spartaka, sa na sklonku roka zúčastnili dve družstvá z Moravy – obhajca trofeje Slovácká Slavia Uherské Hradiště, nováčik turnaja FC Vítkovice a dva kolektívy zo Slovenska – po deviaty raz prišla spod Urpína banskobystrická Dukla, ktorá narýchlo zaskočila za Górnik Zabrze a samozrejme nechýbal ani domáci Spartak. A práve Trnavčania sa netajili jednoznačným cieľom získať putovný pohár pre seba po dvojročnej prestávke a hlavne po fiasku v predchádzajúcom ročníku, keď nezískali ani bod a za hodinu hry strelili iba dva góly. Tentokrát dali dokopy opäť silný celok na čele s dvojnásobnými najlepšími strelcami PFŠ Ďusom Šimonom a Ľubom Luhovým, po prvý raz hrali aj Igor Bališ a Milan Malatinský. S omladeným mužstvom prišli aj Banskobystričania, na prvenstvo si brúsila zuby i Slovácká Slavia a zahanbiť sa nechceli ani bývalí majstri z Vítkovíc. Necelá poltisícka divákov videla celkom zaujímavé súboje a solídnych 40 gólov. Stretnutia striedavo viedla trnavská rozhodcovská dvojica Ladislav Gádoši a Vladimír Hracho.
Prehľad turnajových zápasov:
* Spartak – Vítkovice 5:2, góly: 1. Bališ, 12. Gašparík, 15. Solár, 18. a 19. Malatinský, 19. Dostál, 20. Bialek.
Prvý gól padol hneď v úvodnej minúte, no na potvrdenie vedenia potreboval Spartak ďalších jedenásť minút. Keď Solár zvýšil na 3:0, nebolo o víťazovi pochýb, zvlášť keď krátko pred koncom sa dva razy prezentoval Malatinský. Jeho druhý úspech hlavou po presnom centri Gašparíka bol gólovou chuťovkou. V závere sa k slovu dostali aj hostia a gól Dostála podčiarkol sekundu pred sirénou Bialek.
* Dukla – Slovácká Slavia 2:0, góly: 2. Balon, 15. Zúbek.
Napriek skorému vedúcemu gólu Bystričanov bolo stretnutie dlho vyrovnané, ale Slavia sa za celý čas strelecky nepresadila. A tak poisťovací gól Zúbeka nakoniec spečatil nečakanú prehru obhajcu trofeje.
* Spartak – Dukla 3:1, góly: 17. Nemec a Súkenník, 19. Luhový, 20. Bališ.
Po úspešnom vstupe do turnaja sa zápas víťazov dlho hral bez streleckého efektu a korenie futbalu prišlo až v závere. Do vedenia sa dostala Dukla, ale dlho sa z neho netešila. Vzápätí nekompromisne odpovedal Súkenník, o dve minúty zabezpečil spartakovcom vedenie Luhový a v poslednej minúte po dlhom centri Solára nechytateľnou bombou z voleja ich víťazstvo prikrášlil Bališ.
* Slovácká Slavia – Vítkovice 5:4, góly: 1. Dostál, 5. Janík 0:2, 6. Chaloupka a Flašar 2:2, 7. Dostál, 8. Rozhon 2:4, 13. Melichárek, 15. Kadlec, 17. Melichárek.
Nováčik z Ostravy viedol dva razy o dva góly a napriek tomu prehral. Prvý náskok stratil v priebehu minúty, pri druhom slávisti v dvojminútových intervaloch nielenže vyrovnali, ale víťazným gólom nepripustili črtajúci sa penaltový rozstrel.
* Vítkovice – Dukla 3:6, góly: 6. Nemec 0:1, 8. Karas, 10. Dostál 2:1, 10. Zúbek, 13. Vigaš, 15. a 16. Nemec 2:5, 18. Rozhon 3:5, 20. Dikacz.
Skóre otvoril Nemec, po druhom a treťom góle viedli Vítkovice, no po ďalších dvoch znovu Dukla. O víťazovi rozhodol dvoma presnými zakončeniami strelecky disponovaný Nemec a hoci Rozhon znížil, ku dráme neprišlo. Gólový účet zápasu uzavrel v poslednej minúte Dikacz.
* Spartak – Slovácká Slavia 7:2, góly: 3. Šimon, 5. Ježek, 9. Solár, 11. Melichárek, 14. a 15. Luhový, 16. Šimon, 19. Fašiang, 20. Luhový.
Revanš za potupnú prehru 0:6 vlani i nedávnu 5:7 v Uherskom Hradišti sa domácim dokonale vydaril. Slovácko síce na dva inkasované góly dva razy vzápätí odpovedalo, no to bolo z jeho strany všetko. Za stavu 2:2 sa blysol fantastickým zákrokom brankár Praj, ktorý zneškodnil tutovku Ježekovi a to bol signál k spartakovskej päťgólovej ofenzíve, ktorá len zvýraznila suverénne víťazstvo Trnavy v jubilejnom ročníku.
Troma gólmi sa navyše dotiahol Luhový na dvoch štvorgólových strelcov (Dostál, Nemec) a tak turnajovú bodku dal kanoniersky rozstrel. Aj zásluhou neutrálneho brankára Slavie Barcucha získal strelecký primát bystrický Milan Nemec. Za najlepšieho brankára vyhlásili domáceho Rolanda Praja a najlepším hráčom sa stal Miroslav Kadlec (Slavia). Primátor mesta Štefan Bošnák odovzdal potom aj spomienkové poháre kapitánom všetkých mužstiev a na radosť prítomných divákov putovný pohár domácemu Spartaku. Ten hral v zostave: Praj – Bališ, Gabriel, Šimon, Luhový, Solár – Fašiang, Ekhardt, Gašparík, Malatinský, Súkenník. Na post náhradného brankára bol pripravený Gabriška.
Konečné poradie: 1. Spartak (15:5) 9 b, 2. Dukla (9:6) 6 b, 3. Slovácká Slavia (7:13) 3 b, 4. Vítkovice (9:16) 0 b.
V dvoch vsuvkách mladých adeptov koženej najskôr mladší žiaci Spartaka zdolali svojich kolegov z prípravky 8:0 (P. Korbelič 3, Tomovič 2, J. Železník, Koštrna, Blaho) a potom tesne vyhrali aj nad rovesníkmi a rivalmi z Lokomotívy 1:0 (J. Železník).
Mikuláš ROŽŇÁK

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?

Z prepadnutia pošty vo Voderadoch obvinili troch Macedóncov + FOTO

Muži sa s lupom odfotili, polícia jedného z trojice obvinených už zadržala, po ďalších dvoch pátra.

Stavebná firma pre nesúlad projektu s realitou odišla zo staveniska

Rozbehnuté práce na komplexnej rekonštrukcii Zariadenia opatrovateľských služieb na Coburgovej ulici v Trnave za takmer 600-tisíc eur dodávateľ pozastavil.

INEKO hodnotilo nemocnice, Trnava je stále na chvoste

V aktuálnom rebríčku nemocníc sa Fakultná nemocnica Trnava umiestnila na ôsmom mieste spomedzi jedenástich zariadení vo svojej kategórii. Vedenie plánuje výsledky analyzovať a prijať opatrenia.