Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela

47 titulov pre plavcov STU Trnava!

Plavci STU Trnava sa v priebehu decembra zúčastnili majstrovstiev Slovenska všetkých vekových kategórií. Trnavský plavecký oddiel je už tradične na domácich šampionátoch úspešný a nebolo tomu inak ani tentoraz.

Najskôr sa predstavili naše najmladšie plavecké nádeje na majstrovstvách Slovenska 10 a 11-ročných žiakov v Prešove. Na týchto pretekoch sa najviac darilo Katke Polákovej, ktorá získala päť titulov. Mirka Janská a Ondrej Vicen zvíťazili 3-krát. Dominika Glozmeková takisto získala 3 zlaté medaily a navyše vytvorila dva slovenské rekordy 11-ročných žiačok v disciplínach 200 m znak a 200 m prsia. Výborne plávali aj ďalší medailisti: Monika Púchla (1-3-0), Dušan Lanák (1-1-0), Adrián Boukhers (0-4-2) a Alica Vitteková (0-0-1). Celkovo sme na týchto majstrovstvách Slovenska získali pod vedením Ladislava Hlavatého a Mikuláša Lihána 42 medailí.
Seriál domácich šampionátov pokračoval majstrovstvami Slovenska 12 a 13-ročných žiakov v Dolnom Kubíne. Na týchto pretekoch jednoznačne dominoval plavec nášho oddielu Patrik Drobný, ktorý si celkom suverénne vyplával deväť zlatých medailí! Darilo sa aj ďalším trnavským plavcom: Petra Janská (0-2-1), Marek Botík (0-1-1), Henrich Krč (0-1-1), Veronika Slámková (0-1-0), Nikolas Praj (0-0-2), Filip Ulehla (0-0-2), Romana Halačová (0-0-2) a Marek Kollár (0-0-1). Zverenci Tatiany Bergmannovej a Ladislava Hlavatého si teda spolu odniesli 28 medailí.
Nasledovali majstrovstvá Slovenska 14 a 15-ročných žiakov v Trenčíne. Na tomto šampionáte vynikajúco plával Oliver Gondža, ktorý si vybojoval 4 zlaté a jednu bronzovú medailu. Naviac vytvoril dva slovenské rekordy 14-ročných žiakov v disciplínach 200 m prsia a 400 m polohové preteky. Peter Slobodník si vyplával 3 zlaté medaily a v disciplíne 200 m prsia vytvoril slovenský rekord 15-ročných žiakov. Ľubomír Krivosudský zvíťazil takisto 3-krát, Kristián Krč 2-krát a pridal slovenský rekord 14-ročných žiakov v disciplíne 800 metrov voľný spôsob. Zlaté medaily získali aj Michaela Halačová (2x) a Filip Nádaský (1x). Zverenci Tatiany Bergmannovej vo svojich disciplínach jednoznačne dominovali. Na stupne víťazov sa svojimi výbornými výkonmi prebojovali aj nasledovní trnavskí plavci: Lukáš Vittek (0-3-0), Maroš Laták (0-0-2), Pavol Heretík (0-0-1), Branislav Bilský (0-0-1). V tejto kategórii si plavci STU Trnava vyplávali celkovo 33 medailí.
Na záver domácej plaveckej sezóny sa uskutočnili aj majstrovstvá Slovenska dorastu a seniorov v Trenčíne. Medzi dospelými sa naši plavci nestratili a pod vedením Rastislava Hlavatého a Tatiany Bergmannovej získali spolu 22 medailí. Najviac sa darilo Michaele Halačovej, ktorá získala svoj prvý seniorský titul a pridala päť strieborných a dve bronzové medaily. Kamila Korčeková si vyplávala dve strieborné a dve bronzové medaily. Ďalšie medaily výbornými výkonmi získali ešte Matej Matiašovič (0-1-3), Juraj Sahul (0-1-0), Peter Slobodník (0-0-1), Ľubomír Krivosudský (0-0-1), Tomáš Halanda (0-0-1) a Martin Hornáček (0-0-1).
- rh -

Šport

Spartak Trnava, šport a športové správy z regiónov Trnava, Hlohovec a Piešťany.