Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Spartak rozhodol o šiestom prvenstve lepšími druhými polčasmi

V nedeľu si štvorica prvoligistov na palubovke trnavskej mestskej športovej haly uctila pamiatku Vlastimila Opálka, ktorý tragicky zahynul pri autonehode. Po ôsmykrát sa futbalisti stretli na jeho memoriáli a tentoraz o primát súperil Spartak Trnava, AS T

renčín, Artmedia Bratislava a MFK Ružomberok.
Po úvodných dueloch, z ktorých vyšli ako finalisti domáci obhajcovia prvenstva a Ružomberok, ktorý rozstrieľal jesenného majstra z Artmedie, divákov pobavili tanečníci a mladí futbalisti z prípraviek Spartaka a Lokomotívy, pre ktorých to bol jeden z prvých zápasov pred takou početnou kulisou. Pre úplnosť dodajme, že spartakovci boli úspešnejší a po dvoch góloch Koštrnu, Tomoviča a Blaha vyhrali 4:1. Za Lokomotívu skóroval Hlavna.
Po kratšom oddychu nasledovali súboje o celkové umiestnenie. Tretiu priečku si vybojovala Artmedia a vo finále triumfoval po šiestykrát domáci Spartak, ktorý opäť rozhodol až v druhom polčase.
* Spartak Trnava – AS Trenčín 7:4 (3:2), Konečný 2, Gašparík 2, Hanzel, Fall, Gerich - Palša, Horváth, Lietava, Kriško. Trnavčania v otváracom dueli prespali úvod zápasu a veľmi skoro prehrávali 0:3. Už v úvodnej minúte skóroval Palša a v 6. min po odrazenej lopte zvýšil Horváth. Trnavčania potom pritlačili, ale namiesto gólu prišla chyba Iliziho v kúte ihriska a Lietava poslal loptu do prázdnej bránky. Až potom sa konečne presadili aj domáci, keď najskôr Konečný hlavou znížil a potom Gašparík bombou upravil na polčasových 2:3. V druhej polovici dobíjali červeno-čierni bránku, ale opäť inkasovali, keď po vyšachovaní obrany strieľal Kriško. Od týchto chvíľ však už bolo na palubovke iba jedno mužstvo. Šimko vysunul Hanzela a mladík v drese Spartaka strelil druhý gól. V 34. min zachytil Volešákovu rozohrávku Konečný a potrestal ju vyrovnaním, o tri minúty striedajúci Fall z desiatich metrov trafil šibenicu (tento gól bol vyhlásený z najkrajší na turnaji) a krátko nato po Konečného prihrávke Gerich prestrčil loptu cez Volešáka po šiestykrát. Trenčanov v samom závere dorazil ešte Gašparík, ktorý šikovne tečoval Šimkovu prihrávku.
* Artmedia Bratislava – MFK Ružomberok 3:10 (1:5), Kotula 2, Mikulič – Zošák 4, Jelšic 2, Latiak, Sapara, Sedlák, Školník. Technickejší Ružomberčania rozhodli už v prvom polčase. Zošák otvoril skóre čistým hetrikom a Artmedia už iba kozmeticky upravovala skóre.
* O 3. miesto: AS Trenčín – Artmedia Bratislava 4:5 (1:4), Lukáč 2, vlastný (Hošek), Kubala – Šebo, Mikulič, Kotula, Hošek, Hrabač. Artmedia bola lepšia v prvom polčase, Trenčania zasa v druhom, ale nedokázali vyrovnať a skončili poslední.
* Finále: Spartak Trnava – MFK Ružomberok 9:7 (3:5), Hrabal 4, Ďuriš 2, Gašparík, Šimko, Molnár - Sapara 3, Zošák 2, Latiak, Helbich. Hoci domáci sa ujali vedenia, opäť museli doťahovať skóre celý prvý polčas. Z 1:3 vyrovnali zásluhou Ďuriša a Hrabala, ale v prestávke viedli Liptáci o dva góly. V druhej polovici však Spartak útočnou hrou prevalcoval súpera a zásluhou Gašparíkovej strely, ďalšej Hrabalovej bomby a Šimkovej pohotovej dorážky otočili skóre na 6:5 vo svoj prospech. Sapara potom ešte raz vyrovnal, ale rozbehnutí Trnavčania kontrovali Molnárovou tečovanou strelou a v sieti skončili aj ďalšie dve Hrabalove delovky.
Poradie: 1. Trnava, 2. Ružomberok, 3. Artmedia, 4. Trenčín.
Najlepším strelcom sa stal Ružomberčan Štefan Zošák so šiestimi gólmi, najlepším brankárom jeho kolega Pavol Penksa a za najlepšieho hráča vyhlásili domáceho Romana Konečného, ktorý po turnaji povedal: „Som prekvapený z toho, že sa tento titul ušiel mne. Na turnaji bolo viacero dobrých hráčov. Napriek tomu, že som dosť vysoký, mám halu rád. Môžem tu viac kľučkovať ako na veľkom ihrisku a ja má loptu rád.“
Tréner Spartaka Milan Lešický bol tiež s úspechom spokojný: „Teší ma, že sme uctili človeka, ktorého som osobne poznal, víťazstvom. Dalo to turnaju šmrnc a pre nás to bola vhodná príprava na turnaj SFZ, ktorý nás teraz čaká a aj preto dostali šancu všetci zdraví hráči. Futbal v hale je pre futbalistu dokonalým striptízom. Až tu sa ukáže kto má akú techniku, futbalové myslenie a rýchlosť reakcie. Môžem povedať, že viacerí moji hráči ma príjemne prekvapili.“
Spartak hral v zložení: Ilizi, Kamenár – Gašparík, Husár, Šimko, Bestvina, Gerich, Konečný, Hanzel, Fall, Hrabal, Staňo, Ďuriš, Molnár, Filip. Tréner: M. Lešický.