Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

HK Trnava – HC Topoľčany 3:2

V šlágri kola bol šťastnejší Trnavčania, ktorí môžu ďakovať najmä Megovi za to, že mohli rozhodnúť zápas v predĺžení. Topoľčanci boli aktívnejší nielen strelecky (52:29), ale aj v korčuľovaní a osobných súbojoch. Domáci dvakrát doťahovali náskok súpera, n

o napokon sa tešili po vydarenom brejku v predĺžení. * HK Trnava – HC Topoľčany 3:2 PP (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0), góly Trnavy: 32. Pašek, 42. Přemyl, 62. Simunek. Vylúčení na 2 min 7:7, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, pred 650 divákmi rozhodoval Babeliak. * Trnava: Mega - E. Bučič, Foltín, Klement, Bukovinský, Wagenhofer, Klokner, Černý, Mrkva – Kraus, Varga, Šimunek, T. Bučič, Sýkora, Přemyl, Ertel, Pašek, Szöke, Krčula, Čunderlík, Ďuriš. Tréner: I. Antal. Ako prvý musel pri vážnej príležitosti zasahovať Mega, no v 6. min pri vlastnom oslabení ohrozil M. Ďatelinku Přemyl. V ďalšej presilovke hosťujúci Raček ani na dvakrát neprekoval Megu.
V 11. min mali výhodu o jedného muža aj Trnavčania – E. Bučič pálil tvrdo od modrej a Kraus mieril tesne vedľa. O dve minúty po chybe za bránkou chytil trnavský gólman čistý gól Hurtajovi a v 21. min po prečíslení aj Klačanskému. V 25. min Fleischer neprehodil ležiaceho Megu, o minútu neskôr brankára domácich dvakrát podržala tyčka, no ostreľovanie bránky ukončila bekhendová strela Hurtaja, ktorá už skončila v sieti. Až po obdržanom góle sa Trnavčania ako-tak zobudili. Pašekovu strelu z otočky ešte Ďatelinka semaforom vychytal, Klokner nedorazil v presilovke Szökeho strelu, no krátko po jej skončení našiel Čunderlík spoza bránky medzi kruhmi Pašeka a ten z prvej vyrovnal. Topoľčanci hneď pridali ďalší gól, ale pre postavenie hráča v bránkovisku neplatil. V 35. min Foltín skúšal pozornosť brankára tvrdou strelou, v 37. min unikol pri vlastnom oslabení a Ďatelinkovi pomohla tyčka. V závere druhej tretiny mal čistú šancu Szöke, ale nezdvihol puk pod hornú tyčku. V úvode tretej dvadsaťminútovky po Božíkovej strele ostal puk v bránkovisku a pohotový Raček ho poslal do siete. Ubehlo však len pol minúty, keď Přemyl obral súpera o puk a svoj nájazd zakončil bekhendovým blafákom, ktorý značil vyrovnanie na 2:2. Ten istý hráč mohol pridať aj víťazný gól, ale po Wagenhoferovej prihrávke v presilovke mu brankár strelu chytil. Na opačnej strane v podobnej situácii nepochodil Hain. V 48. min našiel Szöke na zadnej tyčke Krausa, ale Ďatelinka stihol presunúť betón a nepustil puk ďalej. V 52. min Mega zneškodnil nájazd Račeka a päť minút pred klaksónom sa po individuálnej akcii nepresadil Přemyl. Obe mužstvá sa snažili rozhodnúť ešte pred predĺžením a keďže ani do samostatných nájazdov sa im nechcelo, tak aj v úvode nadstavenej desaťminútovky sa hralo ofenzívne. Už po jedenástich sekundách zachraňoval Mega po strele Klačanského, no po minúte unikol Szöke so Šimunkom a svoj brejk dvoch na jedného zakončili rozhodujúcim gólom.
Patrik VELŠIC

Takmer päťtretinový pôst

Presne 95 minút neskórovali trnavskí hokejisti. Po góle Bačeka proti Prešovu v 15. kole museli čakať na ďalší zásah bezmála sto minút a dočkali sa znova až na domácom ľade. V 32. minúte zápasu proti Topoľčanom vyrovnával Pašek na 1:1 a prerušil najdlhší pôst Trnavčanov v sezóne.