Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Na záver série vonku dve prehry

Sériu piatich zápasov na palubovkách súperov zakončili muži BK AŠK Slávia Trnava v Bratislave, kde sa stretli s ŠKP La Futura Bratislava a AŠK Inter Bratislava B.

Úvod prvého zápasu sa lepšie vydaril policajtom, ktorí sa ujali vedenia 10:3, ale Trnavčania sa postupne začali zbavovať nervozity a v závere prvej desaťminútovky sa ujali vedenia 24:22. Aj do druhej štvrtiny nastúpili lepšie domáci a po troch minútach viedli 31:24. Slávisti sa ešte raz ujali vedenia 37:36, ale bolo to naposledy a polčasový výsledok vyznel lepšie pre domácich, ktorí viedli 42:39. Na začiatku tretej štvrtiny sa hostia ešte raz dostali na dostrel ŠKP, keď znížili na 44:42, ale potom sa už začali presadzovať najmä v podkošových súbojoch Bratislavčania. V závere získali sedembodový náskok, ktorý v poslednej desaťminútovke zvýšili na konečných 80:69 ( 26:24, 42:39, 61:54 ). Za Sláviu bodovali Suchoň 18, Lošonský a Sobota po 14, Ilavský 10, Došek 7, Bayer 4 a Šrot 2.
Zápas s AŠK Inter Bratislava B sa v konečnom dôsledku v značnej miere podobal na zápas v Malackách. Trnavčania opäť zle začali a v 4. minúte prehrávali 4:8, na 13:13 vyrovnával trojkou v poslednej minúte Lipták. Začiatok druhej štvrtiny vyšiel znova lepšie domácim, ktorí sa ujali vedenia 18:15, ale v jej priebehu sa po prvý raz dostali do vedenia aj Trnavčania v pomere 25:22 a neskôr 32:30. Jej záver nezvládli a na polčasovú prestávku odchádzali Interisti so štvorbodovým náskokom. Úvody štvrtín začínajú byť pre slávistov ako zakliate, domáci zvýšili na 41:33, ale potom sa hostia ešte raz prebrali z letargie, ujali sa vedenia 44:41 a trojbodový náskok udržali aj do poslednej desaťminútovky. Scénár sa zopakoval – Inter sa ujal vedenia 50:47, udržal ho a zvíťazil 64:60 ( 13:13, 37:33, 43:46 ). Hostia sklamali predovšetkým strelecky – zo 72 pokusov premenili iba 20 a stratili neuveriteľných 29 lôpt. Body zaznamenali Suchoň 16, Horváth 12, Lipták 11, Ilavský 6, Sobota 5, Došek a Lošonský po 4, Treflík 2.
V sobotu 6. novembra sa v telocvični AŠK Slávia Trnava na Rybníku predstavia o 17. h v zápase proti BBK Bánovce n. B. a v nedeľu o 11.30 proti TJ Iskra Partizánske.