Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Trnava už je druhá v tabuľke!!

Trnavčania sa tesne pred koncom prvej štvrtiny ligy základnej časti dostali už na 2. miesto tabuľky, s čím asi počítal málokto. V minulom týždni najskôr na domácej pôde zdolali Banskú Bystricu a potom dokázali, že sa im darí proti východniarom. Prvú nulu

v sezóne vychytal Jozef Ondrejka, ktorého v utorok vystriedal v bránke Roman Mega. Nie kvôli zraneniu, ale preto, že tréner Antal chce mať v zápasovom rytme oboch svojich gólmanov.
* HK Trnava – Iskra B. Bystrica 5:2 (3:0, 1:1, 1:2), góly Trnavy: 8. a 20. Kraus, 17. Přemyl, 25. Ďuriš, 56. Šimunek. Vylúčení na 2. min 4:6, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, pred 450 divákmi rozhodoval Hauko.
* Trnava: Mega – Černý, Bukovinský, Klement, E. Bučič, Foltín, Klokner, Nemček, Wagenhofer – Kraus, Ertel, Ďuriš, T. Bučič, Přemyl, Šimunek, Pašek, Čunderlík, Krčula, Varga, Fábry, Ďurech. Tréner: I. Antal.
Trnavčania nechceli proti outsiderovi na domácom ľade opäť zaváhať a začali zostra. Bystričania dokázali odolávať necelých osem minút, keď Kraus otvoril skóre zápasu a upokojil domácich. V 14. min Trnava pekne zakombinovala, na konci bola strela Čunderlíka, ale brankár Stieranka bol pozorný. O dve minúty po protiútoku skúšal po zemi Ďuriš, ale ani on neuspel. Až v 17. min našiel Ertel na modrej číhajúceho Ertela, ktorý svoj nájazd premenil na druhý gól. V závere tretiny ešte vyslal Krčula bombu tesne mimo a v poslednej minúte Foltín zatiahol puk až za súperovu bránku, spätne prihral Krausovi, ktorý zvýšil už na 3:0. V druhej časti hry vyprodukovala peknú akciu trojica Ertel, Přemyl, Klement, ktorej chýbala iba presnejšia strela z Klementovej hokejky. V 25. min pri hre štyria na štyroch opäť Foltín prenechal Šimunkovi, ktorý pri vzdialenejšej žrdi videl Ďuriša a Trnava viedla už 4:0. Potom nepremenila 23-sekundovú presilovku 5 na 3 a v závere polčasu odolala Iskra aj veľkému náporu pri presilovke. V 38. min sa vyznamenal Mega pri nájazde Badža a Fárby s Čunderlíkom zakončili svoje prečíslenie iba do tyče. V záverečnej tretine opäť Trnavčania poľavili. Hostia využili zakrátko dve presilovky a to ešte Mega opäť vychytal samostatný nájazd Badža. Tréner Antal musel pri oddychovom čase opäť zvýšiť hlas, no našťastie obrat sa nekonal, lebo v 56. min Šimunek v strednom pásme obral obrancu o puk a strelou medzi nohy stanovil skóre priemerného zápasu.
* HK Trebišov – HK Trnava 0:3 (0:1, 0:0, 0:2), góly: 17. T. Bučič, 42. Přemyl, 52. Śimunek. Vylúčení na 2 min 3:4, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, pred 500 divákmi rozhodoval Babeliak.
* Trnava: Ondrejka – Černý, Bukovinský, Klement, E. Bučič, Foltín, Klokner, Nemček, Wagenhofer – Kraus, Pašek, Ďuriš, T. Bučič, Přemyl, Šimunek, Szöke, Čunderlík, Polčík, Varga, Fábry, Sýkora. Tréner: I. Antal.
Trnavčania chceli potvrdiť, že aj vonku sú nebezpeční, keď hrajú disciplinovane a dokázali to hneď v prvej tretine, keď spoluprácu Sýkoru s Přemylom premenil T. Bučič na vedúci gól. Strednú časť hostia ubránili, aby v tej záverečnej opäť udreli. O druhý gól sa opäť postaral Sýkorov útok. Hneď na začiatku poslednej časti hry skóroval Přemyl po prihrávkach svojich kolegov z útoku. Trnavčania potom bez ujmy prestáli aj oslabenie za zlé striedanie, a keď Šimunek trafil za chrbát Fedora aj po tretíkrát, zobral domácim aj možnosť skúšať šťastie bez brankára. V drese Trnavy sa po zranení opäť predstavil aj najlepší strelec Andrej Szöke, no do štatistík sa tentokrát nezapísal.
Imrich Antal (tréner Trnavy): „Vedeli sme, že v Trebišove majú širšie klzisko. Opäť sme chceli produkovať našu defenzívu, ktoré trénujeme na zápasy vonku. Zachytávali sme puky už v strednom pásme a rozvíjali sme protiútoky. V prvej tretine sme vďaka tomu dali vedúci gól. Domáci neboli zvyknutí na to, že by prehrávali. Vedeli sme, že budú musieť otvoriť hru a keď vydržíme druhú tretinu, v záverečnej budeme mať navrch, lebo hráme na štyri päťky. Tak aj bolo, v poslednej dvadsaťminútovke sme Trebišovčanov prekorčuľovali a strelili ďalšie dva góly.“

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

OOCR Rezort Piešťany vyhlásil grantové kolo na projekty

Oblastná organizácia cestovného ruchu bude aj v roku 2021 prideľovať finančné príspevky na projekty súvisiace s rozvojom turizmu v piešťanskom regióne.

Ilustračné foto
Namiesto veľkých osláv, súčasťou ktorých mala byť aj súťaž v zoskoku padákom na presnosť, sa konala len komorná spomienka pri jeho hrobe.

V rodisku vynálezcu padáka Štefana Baniča si pripomenuli 150. výročie od jeho narodenia

Na jeho rodnom dome je umiestnená pamätná tabuľa a pred budovou bývalej školy v rodisku v roku 2006 pribudol pomník s Baničovou bustou.

V regiónoch sa zriaďujú ďalšie antigénové odberové miesta

Hlavný hygienik tvrdí, že rozširovanie siete antigénových odberových miest má veľký zmysel.