Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:2 (0:1)

Trnavčania bez zraneného Staňa a dištancovaného Krissa začali lepšie a už v 11. min sa medzi dvoma obrancami dostal k strele Molnár, ale Hajdúch bol pozorný. Po rohu Ružomberka založili Trnavčania rýchly brejk, len škoda, že Kožuch pokazil finálnu prihráv

* TRNAVA: Kamenár – Šimko, Poljovka, Hrabal, Gerich – Ujlaky, Kopúnek, Ďuriš (60. Filip), Hodúr (78. Gašparík) – Kožuch, Molnár (82. Fall). Tréner J. Vukušič.
* RUŽOMBEROK: Hajdúch – Laurinc, Kozák, Pospíšil, Had – Sapara, Kurty, Helbich, Žofčák (46. Božok, 90. Jelšic) – Urban, Števko (78. Latiak). Tréner: I. Hucko.
* Góly: 46. Hodúr – 32. Števko, 88. Latiak.
* ŽK: Kopúnek, Šimko - Števko, Helbich, Pospíšil, Urban.
* Pred 3393 divákmi rozhodoval Hriňák.
ku na Molnára. Krátko nato zabudli obrancovia na Žofčáka, ktorý postupoval sám na Kamenára, ale gólman Trnavy vytlačil jeho strelu na roh. V 20. min sa Kožuch pustil do súboja s gólmanom, odrazenú loptu sa snažil Ujalky poslať hlavou do siete, ale bol faulovaný Pospíšilom a rozhodca odpískal penaltu. Molnár však laxne trafil do brvna a na gól sa čakalo do 32. minúty. Ešte predtým sa Števko iba zastreľoval a Kamenár bol pozorný. Po prvej tretine zápasu mu však situáciu výrazne uľahčil Hrabal. Vo vlastnej šestnástke pripravil loptu pre hosťujúceho kanoniera, ktorý ho navyše kľučkou položil na trávnik. Števko mal teda dosť času, aby presne namieril k pravej žrdi – 0:1. Trnavčania sa z toho do prestávky nespamätali, no hneď po nej vyrovnali. Na pár dotykov sa lopta dostala k Hodúrovi, ktorý strelou z ľavej strany už po dvanástich sekundách vyrovnal. Po góle spartakovci ožili a niekoľkokrát mohli rozhodnúť zápas. V 52. min musel Hajdúch zasahovať za šestnástkou a Kopúnek hlavičkou z diaľky takmer trafil odkrytú bránku. Na opačnej strane zachránil Kamenár po Števkovej hlavičke. Molnár hlavou predĺžil na Ujlakyho, no ten v páde vystrelil slabo. Molnár potom z otočky minul a po priamom kope Ujlakyho Šimko odrazenú loptu zblízka napálil do Hajdúcha. V 79. min po Hrabalovej prihrávke netrafil po rýchlom spracovaní Kožuch a o minútu po Molnárovom pokuse nedotlačil pri tyči loptu do siete Filip. Keď sa zdalo, že Trnavčania sa musia dočkať rozhodujúceho gólu, tešili sa hostia. Poljovkovo nedorozumenie s Kamenárom využil Latiak, ktorý nečakane zobral Spartaku všetky body. Nič na tom nezmenila ani Fallova šanca v samom závere, lebo lopta z jeho kopačky letela nad brvno.