Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Návrat na trávnik oslávil gólom

V druhom kole Inter Toto cup-u privítala Trnava na svojom štadióne nevýrazný tím z Bosny a Hercegoviny FK Sloboda Tuzla, ktorý sa doň prebojoval cez slovinský Publik Celje. Hostia výkonom nikoho nenadchli, no po slabom výkone Spartaka si do druhého kola u

robili dobrý odrazový mostík. Veď aj v Celje prehrali 1:2 a doma vybojovali jednogólové víťazstvo už v 3. minúte zápasu. Po úvodnom oťukávaní prebrali iniciatívu Trnavčania, ale nedokázali vytvoriť súvislý tlak na bránu súpera. Hodúrove centre do šestnástky nikoho nenašli, a keď aj, tak skončili bez priameho gólového ohrozenia.

Tak, ako v prvom pohárovom vystúpení, Trnava hrala po celý zápas na jedného útočníka, čo sa odzrkadlilo najmä v ofenzíve, keď Krissovi nemal kto v útoku pomôcť. Záložná päťčlenná hradba síce zachytávala súperove lopty. ale svojho útočníka iba uštvala. Prvú šancu mal Spartak v 14. minúte, keď sa Fall vybral na výlet, pred súperovou šestnástou zobral loptu Bajrovičovi, ľahkým centrom našiel voľného Hodúra, no tomu lopta pri spracovávaní odskočila. Dlhé minúty boja na hranici únosnosti medzi šestnástkami obohatil v polovici polčasu hustý dážď, ktorý síce schladil horúce hlavy, ale futbalistov k lepším výkonom neprebral. Do veľkej šance sa v 30. minúte náhodne dostali hostia, keď Šimko stratil loptu a center za obranu domácich nezúžitkovali osamotení Bosnianci Okanovič a Sarajlič. Prvý menovaní napálil loptu do Čecha, druhý do Falla, ktorý sa rýchlo postavil na bránkovú čiaru. Trnavčania do priestoru súperovej brány vystrelili až v úvode druhého polčasu a táto strela bola zároveň aj gólová. V šestnástke súpera sa v 46. minúte rýchlo zorientoval Kopúnek a tvrdou strelou nedal Dedičovi šancu.

Kamil Kopúnek takto oslávil svoj návrat do základnej zostavy Spartaka po niekoľkotýždňovej absencii zapríčinenej operáciou. Kto z divákov očakával, že rýchly gól bude znamenať pohromu pre súpera, sa mýlil. Trnavčania opäť upadli do šedého priemeru a v útoku im lopta viac zavadzala, než aby s ňou dokázali niečo vymyslieť. K oživeniu nepomohlo ani stiahnutie Husára a doplnenie útočníkom Bartošom. Boli to opäť hostia, ktorí dvakrát pohrozili a do tretice sa tešili z vyrovnania, keď odvrátený roh spoza šestnástky tvrdou strelou zúžitkoval Lamešič. Našťastie domáci hráči nespanikárili a o dve minúty po rohu Hodúra Fall hlavou poslal Spartak do vedenia. Trnavčania mali potom ešte dve veľké šance na vylepšenie skóre pred odvetou, no Masaryk trestuhodne zahodil možnosť skórovať, alebo prihrať lepšie postavenému spoluhráčovi, keď zobral v bránkovisku Dedičovi loptu v 83. minúte. Tú druhú mal o tri minúty neskôr kapitán Ujlaky, ktorý z jedenástich metrov prekopol bránu. Trnavčania síce idú do odvety s tromi bodmi, ale v pohárových počtoch je domáce víťazstvo 2:1 rovné k remíze, takže budú mať čo robiť, aby postúpili do tretieho kola. Cez slabého súpera to je aj možné, treba však využiť všetky šance na strelenie gólu.