Piešťany – rozdiel od ostatných bodov, úplnou väčšinou zdvihnutých rúk pri hlasovaní. Doteraz poslanec TTSK dostával odmenu 6000 Sk a 1000 Sk mesačne ako paušálne náhrady za prepravu.
Podľa nového rozhodnutia sa odmena štyridsiatich poslancov TTSK bude odvíjať od priemernej mzdy v hospodárstve, pretože vždy dostanú z nej 50 percent. Teraz to je zhruba 6350 Sk, k čomu si pripočítajú ďalší paušál 3500 Sk. A ešte k tomu peniaze za prepravné na zasadnutia pléna, komisií či ďalších orgánov. Ak býva poslanec do 20 kilometrov od sídla TTSK, dostane za mesiac 1900 Sk, ak od 20 do 40 kilometrov, tak 2700 Sk. Nad 40 kilometrov to je 3500 Sk mesačne. S
polu to je suma s najvyššou kilometrovou taxou 13 350 Sk. V prípade, že poslanec je predsedom niektorej z komisií, dostáva 1500 Sk, podpredsedovia 1000 Sk. Poslanci TTSK sa rozhodli zvýšiť svoje mesačné odmeny aj z dôvodu, že ich mali doteraz spomedzi ostatných samosprávnych krajov najnižšie. Ostatné VÚC stihli tento krok urobiť skôr. Dobehnúť ich „Trnavčania“ chcú asi aj tak, že si paušál 3500 Sk a vzdialenostné rozhodli vyplatiť spätne, s platnosťou do 1. januára 2004. Teda každý z nich dostane doplatok okolo 30 až 35 000 Sk.
Dáša Ondrušková