klubu AŠK Slávia. Mesto i klub sa rozhodli, že zveľadia objekt, ktorý využíva tenisový oddiel (prístupovú cestu financuje mesto a chodník vnútri objektu platí športový klub).
Kameňom úrazu je plocha pred areálom tenisového oddielu, ktorú používajú robotníci, aby dostali ťažkú stavebnú techniku z Hajdóczyho ulice ku kurtom. Sťažujúci sa poukázali, že stroje ničia blízke asfaltové ihrisko a trávnik pred ním premenili na stavenisko. Majiteľ baru, ktorý sídli pred inkriminovaným ihriskom, sa obáva, že po tom, ako tam premávajú ťažkotonážne nákladiaky, bude asfalt praskať a znehodnotí sa. „Teraz ešte nie, ale v zime možno budeme nepríjemne prekvapení. Naša kanalizácia vplyvom tejto dopravy padá už teraz.“ Vraví, že nie je proti investíciám. Je proti investíciám, ktoré ničia iné investície.
Jeho zamestnanec, ktorý v blízkosti pracuje už desať rokov, poukázal na to, že už tu nemôžu sedávať mamičky s deťmi. Trávnik je podľa neho úplne zničený. Myslí si, že niektoré situácie vyzerajú veľmi nebezpečne - plocha nie je uzavretá a autá môžu zraziť hrajúce sa deti. Nazdávajú sa, že zodpovední mohli na projekt využiť inú stavebnú alternatívu. Autá mohli chodiť poza bar, kde je nevyužitá plocha a dostať sa ku kurtom zboku.
Investíciu mesta má na starosti vedúci odboru investičnej výstavby na mestskom úrade, Dušan Béreš. Ten sa pre Trnavské noviny vyjadril jednoznačne: „Pred začatím prác sme sa dohodli aj so správcom objektu Miroslavom Blšťákom na jednej variante a nikto nenavrhoval inú. Prázdne autá prichádzajú po basketbalovej ploche a naložené odchádzajú po ováli, ktorý je z pevného betónu a nepoškodzuje sa. Nová prístupová cesta sa buduje tam, kde bola stará. Druhá možnosť by bola náročnejšia a museli by sa kvôli nej vyťať tri stromy.“ Položili sme otázku, či nie je ohrozené zdravie detí, keď pracovisko nie je uzavreté. Dušan Béreš odpovedal, že autá chodia iba občas a bezpečnosť pri práci je plne v kompetencii firmy, ktorej bol projekt zverený. Posledná otázka sa týkala znehodnotenej trávnatej plochy. „To je normálne, že pri stavbe sa načas poškodí okolitý trávnik. Ten bude obnovený na jeseň - keď budú na to vhodné vegetačné podmienky. Inak by mesto muselo investované prostriedky navyšovať aj o náklady, spojené s vysádzaním a polievaním. Takto sa to pri projektoch robieva bežne.“
Prezident AŠK Slávia Trnava Vladimír Bubrický vyjadril v tejto súvislosti svoje podozrenie, že za všetkým je iba podnikateľský zámer majiteľa neďalekého baru. „Projekt sa inak nedá realizovať. Urobili sme všetky potrebné opatrenia, ktoré sme mali. Ľudia by mali byť radi, že nejaká investícia je vôbec tu. Napokon, robíme to pre nich.“
Stano Šimo