Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - OFK Veľké Kostoľany 1:0 (1:0)

V susedskom derby, na ktoré bola zvedavá početná k

ulisa z oboch dedín začali podľa predpokladov lepšie domáci, ktorí diktovali tempo hry, no hostia sa umne bránili a v úvode hrozili z brejkov, ktoré podnikal šikovný Janíček, ale bezúspešne. Neuplynula však ani štvrťhodina hry a Jančovič kapituloval. Faktor sa dostal do pokutového územia, šikovne prehodil gólmana hostí a J. Bohunice viedli. Po góle už Bohuničania úplne ovládli hru, no mierne ich zbrzdilo zranenie Zelenaya, ktorý napriek tomu zápas dohral. Ešte do prestávky mohli domáci niekoľkokrát zvýšiť, no v koncovke im chýbal potrebný pokoj. Divákov zdvihla zo sedadiel tiahla strela Zvolenského z konca prvej časti hry, ktorá len tesne minula šibenicu Jančovičovej bránky. Aj v druhej štyridsaťpäťminútovke pokračoval rovnaký scenár. Strelec jediného gólu zápasu mal ešte niekoľko šancí, ale najskôr jeho brejk zneškodnil Jančovič a poslednej minúte netrafil Faktor opustenú bránku Veľkých Kostolian. Ešte predtým nevyužil svoj nájazd na brankára ani Bogora, ale domáci najtesnejšie víťazstvo uhájili. Hostia totiž v útoku veľa vody nenamútili, možno aj preto, že Krchnár, hrajúci „osobku" na Janíčka, úplne vypojil kanoniera hostí z hry a strely Pipíšku z diaľky nebezpečenstvo neznamenali.

Rozhodoval: Caňo, ŽK: Michalička - Vavruš, Ondrášik, Pipíška, ČK: 83. Ondrášik, 600 divákov.

ŠK BLAVA: ŠK: Hajtmánek - Faktor, Lančarič, Zelenay, Krchnár, Mišovič (56. Mišovič), Rosinský, Nádaský, Zvolenský, Václavík, Bogora (90. Krajinčák).

OFK: Jančovič - Harajka, Šupa, Pipíška, Kolarovič, Vavruš, Ondrášik, Mačica, Krajčovič, Janíček, Čúzy.

LR Crystal Lednické Rovne - SH Senica 0:3 (0:0)

Góly: 51. Dojčan, 75. Masarovič, 90+. Hoksa

Sklári začali aktívne a už v 2. min Bagin hlavičkoval vedľa brány a ďalšia jeho bomba išla zasa nad brvno. Domáci sa lepšie pohybovali a ich útočné akcie ťahal aktívny Nemečkay, ktorý nedočiahol v šestnástke na Baginovú strelu. Hostia hrali dôrazne a odpovedali strelou Masaroviča. Najväčšiu šancu v prvom polčase spálil Valachovič, ktorý po centri Nemečkaya netrafil prázdnu bránu. Senica odpovedala strelou Wallnera a šancu Masaroviča zlikvidoval Minárech. Druhý polčas začali domáci náporom, ale dva priame kopy nepriniesli gólový efekt. Skóre zápasu otvoril hosťujúci Dojčan hlavou pod brvno po rohovom kope. Ani prestriedania v domácich radoch nepriniesli oživenie, naopak hostia zvýšili svoj náskok gólom Masaroviča a kontrolovali priebeh a vývoj hry. Do konca zápasu ich tretí úspech zaznamenal už v nadstavenom čase Hoksa. Zdecimovaní domáci kartami a zraneniami si dosť skomplikovali situáciu v boji o záchranu v súťaži.

Pred 500 divákmi rozhodoval Gunda, ŽK: Stanický, Dojčan, Velický (všetko Senica).

CRYSTAL: Minárech - Martinka, Bagin (68. Gatial), Bajza, Prekop, Pavliš (60. Pažitný), Turza, Tomana, Puček (65. Holeščák), Valachovič, Nemečkay. SH: Ondrejička - Bajan (75. Mička), Fulier, Dojčan, Stanický, Petráš (88. Hoksa), Paľo, Wallner, Velický, Hílek, Masarovič (85. Horáček).

Slovan Levice - FK Slavoj Sládkovičovo 6:1 (2:0)

Góly: 14. Adamčík (11 m), 42., 58. a 63. Chmelo, 72. E. Palic, 74. T. Kuťka - 67. Gálik (11 m).

Už v prvej minúte po centri Urblíka Jenes hlavou minul bránu. V 12. min centroval Chmelo na Jenesa, ten hlavou priťukol Urblíkovi, ktorý však z dobrej pozície prestrelil bránu. O dve minúty Zima skvelým kolmým pasom vysunul Jenesa, toho v 16-tke fauloval Hlavatý. Nariadenú penaltu Adamčík bezpečne premenil. V 19. min po zaváhaní N. Palica Krullovu strelu Hajdúch vyrážal nohami. V 40. min to bol opäť Hajdúch, ktorý ekvilibristicky vyrazil gólovú strelu Gálika. O dve minúty Rácz peknou prihrávkou našiel v 16-tke Chmela, ktorý s prehľadom zvýšil. Druhá štyridsaťpäťminútovka bola streleckým a herným koncertom domácich. V 58. min výborne hrajúci Zima prihral striedajúcemu T. Kuťkovi, ten poslal loptu na päťku a tiesnený Chmelo strelil tretí gól. V 63. aktívny Rácz preniesol hru na T. Kuťku, po ktorého prihrávke Chmelo zavŕšil svoj čistý hetrik. O štyri minúty síce Gálik z penalty znížil, no následne hru ovládli opäť domáci. V 72. min po rozohraní rohu sa lopta odrazila k E. Palicovi, ktorý málo vídanou bombou z voleja nádherne trafil. O 2. min po centri Rácza strely Palica a Žemberyho síce obrana hostí zblokovala, ale gólovej hlavičke T. Kuťku Rybár cestu do siete nezmaril. Záverečné minúty sa zmenil na exhibíciu domácich, ktorí však svoje vedenie zvýšiť nedokázali.

Rozhodoval Petríček, ŽK: E. Urblík - Hlavatý, Bohunický, 140 divákov.

SLOVAN: Hajdúch - Rácz, M. Palic, V. Kuťka, Sasko, Adamčík, Chmelo (65. Žembery), E. Palic, Jenes (46. T. Kuťka), N. Urblík, Zima (65. A. Kubala). SLAVOJ: Rybár - Kondákor, Bohunický, Kriška, Varga, Gál, Hlavatý, Piši, S. Sarkány, Krull, Gálik (86. Vydarený).

1. Senica 27 17 6 4 40:14 57 (+18)

2. Levice 27 15 4 8 59:30 49 (+7)

3. Myjava/T. Lúka 27 15 4 8 54:26 49 (+10)

4. Šaľa 27 13 7 7 39:24 46 (+7)

5. D. Vestenice 27 14 3 10 51:52 45 (+3)

12. Led. Rovne 27 10 3 14 27:46 33 (-9)

13. Sládkovičovo 27 8 8 11 30:46 32 (-7)

14. Strojár Nitra 27 9 4 14 35:45 31 (-11)

15. N. Mesto 27 7 4 16 26:41 25 (-14)

16. V. Kostoľany 27 6 4 17 32:64 22 (-17)

Strelci gólov

* Senica: 8 - Dojčan, 6 - Horáček, 4 - Ondrovič, J. Petráš, 3 - Wallner, L. Bajan, 2 - Truska, 1 - Kadlic, Stanický, R. Paľo, A. Masarovič, Urgela, Velický, vlastný (Gašparík).

* J. Bohunice: 8 - Bogora, 4 - Zelenay, Faktor, 3 - Sič, Novota, Zvolenský, 2 - Michalička, 1 - Gažovič, Mišovič, Václavík.

* Sládkovičovo: 6 - Ferreira, 5 - Krull, 4 - Sárkány, 2 - Boskovič, Albert, Š. Lancz, Gálik, 1 - Szolgai, M. Lancz, Zelenský, Lukáč, Bohunický, vlastný (Zelenay).

* V. Kostoľany: 14 - Janíček, 8 - Klejch, 2 - Šupa, Mačica, 1 - Koníček, Švestka, Urban, Pipíška, Hudek, Krajčovič.

Ostatné výsledky: Neded - Bánovce nad Bebravou 3:0 (2:0), Klajman 3, Nové Zámky - Myjava/Turá Lúka 2:3 (2:1), Bukovič, Haris - Kuračka, Balcír, Zríni, Strojár Nitra - Prievidza 2:1 (0:0), Spišský, Ölvecký - Poliaček, Dolné Vestenice - Nové Mesto nad Váhom 5:1 (3:1), Iskra 2 (2 z 11 m), Hájovský, Medera, Mikláš – Minarech, Štúrovo – Šaľa 1:2 (1:1), Smatana – Békány, Andódi.

Program 28. kola: 1. 6. o 17.30 h: Bánovce - Levice (Zsebi, Ježík, V. Caňo, Cuninka), Sládkovičovo - Štúrovo (Moncman, Kalčík, Černek, Lipták), Šaľa - D. Vestenice (Jambor, Kiss, Tóth, Krnáč), N. Mesto - Strojár (Michlian, Laco, Valko, Benovič), Prievidza - L. Rovne (F. Farkaš, Schmidt, Frič, Vnuk), Senica - N. Zámky (Kováčik, Očkovský, Marinčák, Nagy), Myjava/T. Lúka - J. Bohunice (Vnuk, Gunda, Kéry, Gálik), V. Kostoľany - Neded (Barcík, Petríček, Divéky, Boros).

Patrik VELŠIC

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Trnavský kraj obnovil cesty na Záhorí

Kraj má v tomto roku na opravu ciest ešte vyčlenených 1,6 milióna eur, z ktorých plánuje obnoviť sedemnásť úsekov ciest II. a III. triedy.

V piešťanskom múzeu uviedli knihu o stíhacej letke 13

Kniha je výsledkom desaťročia trvajúcej mravčej práce autora nielen v archívoch, ale aj v teréne s vtedy ešte žijúcimi pilotmi alebo ich rodinami.

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, hovorí Naď

Testovanie je podľa Jaroslava Naďa jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Minister obrany SR Jaroslav Naď.

Policajti tam pravidelne pokutujú, domácim mesto pomôcť nevie

Ľudia žijúci v bytovom komplexe Arboria sa sťažujú na nedostatok verejných parkovacích miest pred svojím bydliskom.