a 9. hodinu, aby na trnavskej finančnej polícii podal vysvetlenie v súvislosti s rekonštrukciou svojej vily Elektra. Ako nás informoval šéf trnavskej finančnej polície Jaroslav Plunár, Mečiar sa nedostavil a ani sa neospravedlnil. Podľa zákona o Policajnom zbore ho teraz môže polícia na podanie vysvetlenia predviesť.
Polícii sa až na desiaty pokus podarilo vo štvrtok doručiť Mečiarovi predvolanie. Predseda HZDS-ĽS na tlačovej besede v Košiciach na otázku, či pôjde vypovedať uviedol, že to bude závisieť od jeho časového harmonogramu. Mečiar v máji v diskusnej relácií STV povedal, že na finančnej polícií vypovedal už v roku 1999. Finančná polícia však žiadny záznam z Mečiarovej výpovede nemá, vyjadril sa v médiách súčasný šéf finančnej polície Július Molnár, aj bývalý riaditeľ Jozef Stieranka.
Denník Sme získal faktúry, z ktorých vyplýva, že Mečiar zaplatil za stavebné práce vyše 41 000 000 korún, peniaze v hotovosti vyplatil v roku 1999 podnikateľovi Jánovi Ďurišovi. Keďže išlo o veľkú sumu peňazí, banka, do ktorej Ďuriš peniaze uložil, poslala odboru finančného spravodajstva hlásenie o neobvyklej bankovej operácii. Zástupca vtedajšieho riaditeľa finančnej polície Ján Vittek podpísal rozhodnutie, aby spis prešetrila finančná polícia v Trenčíne. Ďuriš podal vysvetlenie, že peniaze mu dal Mečiar. Vtedy finančná polícia prestala konať a spis odložila.
- sita -