Trnava nadeľovala na východe

Ak sa chce trnavská hádzaná dostať do medzinárodne

Prvým kolom začala 1. hádzanárska liga mužov.

* Michalovce – HK 47 18:34 (9:14)

j súťaže HIL a navyše bez tlaku prípadnej baráže, tak urobila prvý úspešný krok. V úvodnom stretnutí I. ligy dosiahli hráči HK 47 nielen historicky najvyššie víťazstvo na slovenskom hádzanárskom východe, ale v prvom rade svojho súpera o priame postupové miesto - HK Zempmilk Michalovce, porazili rozdielom viac ako triedy – o 16 gólov. Domáci, ktorí už v 1. min úspešne ukončili svoj prvý útok vedúcim gólom, isto nepredpokladali taký vývoj stretnutia, kedy o 15 min neskôr budú prehrávať 3:10 a to zo strany Trnavy nešlo o nejakú streleckú smršť, ale o zodpovedný, aj keď v úvode ešte trocha “kostrbatý”, výkon. Najmä obrana v druhej 15-minútovke viackrát zaváhala a umožnila domácim streliť 6 gólov. Čo v týchto minútach potešilo, to bol najmä spoľahlivý výkon novica v trnavskej bránke, Jusku. V I. polčase zlikvidoval dve sedmičky, keď najmä tá, v 5. min stretnutia, mohla priniesť domácim vyrovnanie. Vtedy padli dva dôležité góly kapitána Hátaša a za stavu 1:3 aj akýkoľvek rešpekt pred súperom. Ďalšími gólmi sa pripojili Šulc ml. a Bočkay, ktorého strely z “nemožného” uhla boli excelentné, ako aj Lužák, S. Mažár a Martanovič. Títo traja sa potom naplno rozstrieľali v II. polčase, keď najmä Martanovič na krídle bol neudržateľný. Trnava pozmenila svoju obrannú hru a ako ukázal priebeh, tréner František Šulc tak urobil neobyčajne úspešne – túto časť hry vyhrali hostia 20:9(!). Skórovali ako vďaka presnej rozohrávke, tak aj naopak, využívaním chýb domácich pri ich vlastnej. Michalovce v záverečných minútach síce 2 gólmi skorigovali až neuveriteľný náskok hráčov Trnavy, ale na radosti víťazov to už nič nezmenilo. Rozhodcovia Brunovský a Čanda svojim rozvážnym výkonom bez evidentných chýb tiež prispeli k solídnemu priebehu stretnutia. Úspešná bola pri svojom vstupe do 2. ligy aj trnavská juniorka, ktorá v Malackách porazila rezervu domáceho Strojára.

HK 47 TRNAVA: Jusko, Repáň – Hátaš 3/1, Braško 1, Šulc ml. 3/1, Bočkay 3, Puchel 1, Brezina 3, Martanovič 8, Mažár 6/1, Lužák 6.

V 2. kole slovenských hádzanárskych súťaží hrajú v sobotu 14. 9. o 17.30 h doma HK 47 s Piešťanmi a od 19.30 h juniori HK 47 s Bojnicami, Hlohovec cestuje do Bardejova.

Hlohovec - Topoľčany 15:28 (10:14)

Domáci vstúpili do nového ročníka v pozmenenej a silno oslabenej zostave, bez Kudroča, Debnára i Struhára a navyše si v týždni zlomil nohu Cibulka. Za tejto situácie nepodalo družstvo Drôtovne očakávaný výkon, hoci snahu hráčom nemožno uprieť. Topoľčanci podali vynikajúci výkon, mali veľmi dobrú obranu, hrali ju systémom 2-4, čím odpísali nielen spojky Gregůrka a Kováča, ale aj krídla domácich sa ťažko presadzovali. Hlohovčania zahodili navyše tri sedmičky. Pred 200 divákmi rozhodovali Nagy a Nemček.

* Drotovňa: Voltman, Slovák, Zachar - Frťala 2/1, Hutta 3, Galánek, Kováč, Dávidek, Strečanský 1/1, Gregůrek 2, Baďura 4, Andreánsky 2, Krumpál, Zeman 1. Tréner R. Matúšek.

V 2. kole v sobotu 14. 9. cestuje Hlohovec do Bardejova.

* Piešťany - L. Rovne 29:23 (13:8)

- jdk, miki -

1. Päť chýb pri zateplení strechy
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Trnavský kraj obnovil cesty na Záhorí

Kraj má v tomto roku na opravu ciest ešte vyčlenených 1,6 milióna eur, z ktorých plánuje obnoviť sedemnásť úsekov ciest II. a III. triedy.

V piešťanskom múzeu uviedli knihu o stíhacej letke 13

Kniha je výsledkom desaťročia trvajúcej mravčej práce autora nielen v archívoch, ale aj v teréne s vtedy ešte žijúcimi pilotmi alebo ich rodinami.

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, hovorí Naď

Testovanie je podľa Jaroslava Naďa jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Minister obrany SR Jaroslav Naď.

Policajti tam pravidelne pokutujú, domácim mesto pomôcť nevie

Ľudia žijúci v bytovom komplexe Arboria sa sťažujú na nedostatok verejných parkovacích miest pred svojím bydliskom.