a roky nenaplnenou túžbou obyvateľov. Hoci sa ňou magistrát Trnavy projektovo zaoberal už v roku 1996 a o tri roky neskôr sa prepojila na hlavný kanalizačný zberač, so samotnou realizáciou priamo v obci sa začalo takmer pred rokom prvou časťou prvej etapy výstavby. Tá sa ukončila podľa plánu na jar a vyžiadala si investície v objeme 16 miliónov korún. Z nich štyri milióny mesto získalo z prostriedkov Phare.
Uplynulý týždeň sa začala realizovať výstavba kanalizácie druhou časťou prvej etapy. „Kým sme pred rokom získali finančné prostriedky formou dotácií aj zo Štátneho fondu životného prostredia a zo Štátneho fondu likvidácií jadrovo-energetických zariadení v celkovej výške osem miliónov korún, v tomto roku sme na druhú časť etapy nedostali od štátu ani korunu. K plánovanému objemu prác prvej časti sme ešte pridali výstavbu kanalizácie Dedinskej ulice. Aj napriek tomu v plánovaných prácach pokračujeme a na odkanalizovanie ďalších dvoch ulíc, Diaľničnej a Javorovej, preinvestujeme päť miliónov korún,“ informoval nás Ing. Dušan Béreš z Mestského úradu v Trnave.
Projekt kanalizácie v Modranke je rozložený do troch etáp a jej napredovanie závisí od množstva financií. Aj keď sa zdá byť päť miliónov málo, práce sa nezastavia. Napomôcť tomuto stavu by mal návrh rozpočtu mesta pre budúci rok ešte pred komunálnymi voľbami, aby noví poslanci nezačali funkčné obdobie v rozpočtovom provizóriu. Medzi investičné akcie mesta bude opäť zaradená aj kanalizácia v Modranke a v akej výške na ňu budú uvoľnené prostriedky, rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva.
- gak -